Leonardo | ФОТО
Дата и час: Сря Апр 24, 2024 8:11 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Белмекен като място за летене?
МнениеПубликувано на: Вто Авг 08, 2006 9:19 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
В сайта на Скайномад по-рано беше даден Белмекен като място за летене в Рила. Ето го тук на снимка
Изображение
Пълен размер
Любопитен съм летял ли е някой там ... не че съм се тръгнал да летя на това място, но ми е интересно от къде там, до къде и т.н.

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 09, 2006 7:40 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
С ВладиЧ се каним от 2 години да летим на Белмекен.Мястото е идеално за летене(2626м) ,става за всякакви ветрове като посока.Единствената пречка за летене там е мързела-от хижата до върха има 2 часа и 30мин пеша.Ако си много убедителен обаче,може да накаращ някои лекоатлет от сп.база там да ти занесе параплана до върха и да вземеш растоянието за 2 часа.Другия вариант е да излетиш от Милеви скали(1593м) ,да се набереш и кацнеш на Белмекен . :idea:
Явно нашето братство е доста разглезено ,няма ли път до старта или лифт не лети.Преди години там са летели с делти,но нямам идея как са ги качвали,може би с мулета
:?:
Успехи ти желая.

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 10, 2006 10:21 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 10:50 pm
Мнения: 42
Местоположение: sofia mladost 4
az tazi prolet letiah tam ima potencial no ne se kachih ot vurha a ot strani ima edno rebro i kogato se kachih tam viatara beshe lek grub zatova sleznah po nadolo i izletiah ot tam no izletiah ot dosta nisko tam veche se gubeshe efekta na grubnia viatar i me chukna samo edna termika koiato ne posmiah daia vrutna poneze me vodeshe tochno v rotora i kacnah pri iazovira inache ako hvana po dobri uslvoia tam shte mno iako za letene :)) i za akro nat iazovira viarno ima si hodene pesha no men tova ne me gre :)) rebroto ot kudeto izletiah e tochno nai v diasno na snimkata i izletiah sreshto iazovira, poneze niamah mnogo vreme moze da se izleti ot nisko ot tam kadeto az izletiah toe nikade kum 100m ot putia i mozesh da se naberesh ot tazi termika tam deto me chukna nai veroiatno e dezurna shtoto edin priatel dokato se katerih mi kaza che edni orleta sa se vadeli tam.

tochka 1 e tam kudeto se kachih i viatara beshe grub tochka 2 e ot tam kudeto izletiah

Изображение


Последна промяна eex на Чет Авг 10, 2006 1:45 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Милеви скали
МнениеПубликувано на: Чет Авг 10, 2006 12:41 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
е много красиво, става за почти всички посоки ако не се лъжа, но е много тесен старта и е за пилоти със здрави нерви излитането - почти няма място за засилване, просто се хвърляш напред. Един път преди три години ходихме там, кацнах над село Драгиново (май така беше името) и влязох в него откъм циганската му махала, съпроводен от тумба ромчета :D и ромбчета :lol:
Белмекен и на мене ми изглежда като място, което е добро за летене.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 10, 2006 1:21 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
На Милеви скали има много хубав старт, около 1 км преди паметника, голяма поляна точно до пътя. Тя е ориентирана на юг, югоизток. Не сме имали в предвид паметника като старт.
А на Белмекен идеята е да се излети към низнината (тракийската), за да се направи дълъг, и може би рекорден полет, а не към язовира.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 10, 2006 1:45 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 10:50 pm
Мнения: 42
Местоположение: sofia mladost 4
dam i na men mi beshe takava ideiata za ravninata no tam kadeto se kachih e nevavmozno poneze e polegato mnogo kum ravninvata ima edna redica po niska planina koito nemoze da se preleti ako se izleti ot tam, moze bi ot vurha moze i da se ospe a az kato biah imashe mnogo sniag i kachvane do vurha nebeshe vuzmozno az biah prez april tam i snegovete nese biaha stopili


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 10, 2006 1:48 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Април е много рано за полет от там. :) Най-добре е края на август или септември. И вятъра трябва да има северна компонента.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 10, 2006 1:55 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 10:50 pm
Мнения: 42
Местоположение: sofia mladost 4
az kogato biah tam viatara beshe idealen za ravninvata beshe idealno chelo N sushtia den Milen biaha na maliovica i letiaha


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов