Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:52 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Стартовете...
МнениеПубликувано на: Нед Авг 27, 2006 10:00 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Както на всички ни е известно се направиха много опити да се опишат стратовете в България, най- успешният от които според мен е http://www.skynomad.com/club/sites.htm
,за съжаление обаче не всеки има възможност да обновява и поддържа базата с данни, затова имама следното предложение към модераторите и администарторите, ако има как да се откре нов раздел във форумите в които във отделни подтеми за Източна, Западна, Централна и тн. България (а защо не и стартове извън родината) всеки да въвежда известните му стартове със техните особенности и специфики. Смятам че това ще е доста рационален начин сами да поддържаме информацията за старовете обновена. А ако има как да пренесем вече създадената информация ще бъде направо супер!

Дълги, леки и безавариини полети!!!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: .
МнениеПубликувано на: Нед Авг 27, 2006 11:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Има и още един приличен начин:

Да се преобърне страницата за стартовете на Wiki, така те ще могат да бъдат обновявани от всеки.

Ако се премести във форума информацията ще бъде разпиляна и неудобна за ползване.

Wiki е широкоразпространен и елементарен (Ама наистина елементарен) начин за създаване на уеб страници - не е по-трудно от писане на съобщение във форума!

Огромни сайтове са направени чрез Wiki, може би най-известния от всички е http://bg.wikipedia.org (това е българският вариант).

Основната идея е съдържанието на сайта да може да се променя от всеки. Така всеки може да добавя информация или да я актуализира.

Инсталирането на Wiki в скайномад сайта е просто, сигурен съм, че Краси ще се справи. Ако не - аз съм насреща.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 28, 2006 11:42 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
И аз мисля, че информацията за стартовете в клубния сайт на Скайномад е доста остаряла и се нуждае от сериозно обновяване. Идеята на Митко Селенски за използването на Wiki-то е много добра. Трябва обаче да видим какво ще каже Ники Йотов по въпроса.
Вижте какво са направили в параплан.ру - http://paraplan.ru/forum/paradroms_list.php
А ето какво съм написал за Сопот - http://paraplan.ru/forum/paradrom.php?mode=view&pd=44

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Пон Авг 28, 2006 11:52 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Aми вие сте експертите аз само давам идеята :wink: , не бях чувал за Wiki, но ми изглежда доста добре а дори и без него смятам че при правилна подредба не би било чак толкова трудно да класифицираме правилно информацията във форума, и все пак, аз само давам идеята :D :D :D

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 28, 2006 1:17 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Извинявам се за неподдържането на иформацията за местата за летене в БГ, но тази зима ще си остана в Сопот пред компютъра и ще имам достатъчно свободно време за туй онуй.
Относно описанието на местата за летене - мисля да ги "изкарам" от сайта на клуба, защото това е обща информация за всички. Варианта с Wiki e добър, но се притеснявам да не настане хаос от рода на всеки да цензурира мнението на всеки. Имаме идея описанието на местата за летене да стане интерактивно с Google Map и с възможност за лесно опресняване и добяване, но трябва да сте търпеливи.
Какво мислите?

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: супер идея
МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2006 9:30 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
С Google Map би било супер, не само защото ще се постигне интерактивност на информацията, но и защото има възможност за идеално класифициране, основното обаче е да може да се обновява от всеки. Но смятам че идеята е супер ще се радвам ако има с какво да помогна, като въвеждане на информация и тн. :)

Леки дълги и безавариини полети.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 02, 2006 11:43 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
или пък да си направим наш си, скайномадски флай-бгмапс, който също може да ползва гуугле мапса .. в момента работя по бгмапса та имам на идея как се прави такова чудо. интелигентно животно е! 8)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов