Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 5:08 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 24, 2010 12:47 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
това Леонардо има доста да се довършва според мен... ето кави са проблемите които виждам за момента:

1. няма тип задача "отиване и връщане" - това е проблем едновременно и на скоринг програмата и на интерфейса на сайта (който изобщо не е предвиден за такъв тип задача). за да се въведе този тип задача ще трябва да се поработи заедно с Манолис по PHP интерфейса и базата данни и да се допише скоринг програмката да дава и такъв резултат за полетите които покриват изискванията. за целите на ХС България ще трябва полетите които изглеждат подходящи за тоя тип задача да бъдат оценени ръчно - Красьо да хваща елката и да почва да смята :wink:

2. при затворен тип задачи винаги се изважда разстоянието между старта и финала, а не трябва да е така - според FAI ако разстоянието между старта и финала е по-малко от 1 км се счита че полета е напълно затворен - това се оправя лесно само с дописване на скоринг програмката

3. задачите се оценяват по всички възможни начини, но не всички се запомнят в базата и като следствие от това не излизат във всички видове ХС лиги - например полет в който има голям FAI триъгълник, но точките му като свободен прелет са повече се запомня САМО като свободен прелет и изобщо не фигурира в класирането за FAI триъгълници - това е проблем подобен на първия - за нуждите на състезанието се решава с ръчно проверяване и класиране на всички потенциални полети, а за постоянно трябва да се допълни базата данни и интерфейса

4. не може да се променя английското име - явно има дублирани данни за профила, но потребителя няма достъп до съответните данни според езика който е избран, а има достъп винаги само до едните

5. в българския превод тук-там има останали руски думи


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 24, 2010 2:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Дидо
след месец свършва сезона за прелети, така мисля тогава да разръчкам Манолис да се включи с новите идеи, защото и той е човек и той лети (през зимата бе зор да го задвижа за туй онуй, а камо ли сега)

Ще се радвам ако се включиш в работата по усъвършенстване на Леонардото. Ако имаш свободно време, може да преправиш olc2002 файла, да смята ФАЙ триъгълника като хората, че сега чертае някакъв многоъгълник с отсечките до старта и кацането.

Но може би първо трябва да уточним дефинициите за полет "отиване с връщане" и "триъгълник".
На делта състезанието бях с разни активисти от ФАИ, но не получих никакъв отговор на моите въпроси. Когато ги питах как се развива ФАИ, се оказа че няма особена визия за бъдещето. Просто като се появи нещо ново, го обличат в правила и толкова.

Според правилника на ФАИ има различни типа полети (вкл. напр. времетраене на полета), но по необоснована и неописана никъде логика са свели постиженията до няколко типа (отворена дистанция, отиване с връщане, триъгълник, декларирана цел, скорост по триъгълник...)
Изглежда няма отговор на въпроса какво се стреми да насърчи и развие дадения тип полет.
Например за мене полета "отиване с връщане" освен условията, мястото и уменията на пилота още има икономически ефект т.е. нямаш транспортни разходи и когато го казах на ФАИ активистите ме погледнаха с насмешка. Явно тези в богатите страни не им пука за разходите покрай летенето.

След като се очертава разминаване в мнението за целите на типовете полети, то може би ние трябва да си измислим собствена политика, цели и дефиниции за тези типове полети и да си ги приложим в Леонардото. Пък ако уцелим, то може и другите да препишат от нас :twisted:

За целта трябва да погледнем в бъдещето и да видим развитието на парапланеризма. Кое мотивира пилотите да напуснат безцелното мотаене около старта? Каква степен на справедливост да заложим? Какво да насърчим?

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Сря Яну 19, 2011 8:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
На скоро реших и аз да ползвам Леонардо малко с закъснение. За да го тествам първо вкарах един стар Трак лог и се получи.leonardo/flight/1221
Използвах тази програма http://www.tracegps.com/en/gpsbabel/convert.htm да го пробразувам в Igs формат.
Взех че се израдвах за дето стана и то пък зе че се прецака нещо и повече не мога да добавям полети. Заинати се . Не иска и това си е.
Ето :
При качването на полета възникна грешка

За дата на полет е в бъдеще
Моля, използвайте година-месечни ден не на САЩ Година ден на месеца формат

Или:
При качването на полета възникна грешка

Този файл не е .igc

Как да не е Igc нали го преобразувах със същата програма като първия дето ми го прие.Защо така? Аз ли бъркам нещо или самото Леонардо сдава багажа.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Сря Яну 19, 2011 10:49 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Няма логика един полет да ми приема а следващия не. При полужение че го преработвам по един и същи начин в igc формат. Явно Леонардото прави грешки .

При качването на полета възникна грешка

The date of the flight is in the future
Please use the Year-month-day not the US Year-day-month format

Дайте някакъв акъл. Защото ме хвана яд. А е толкова хубаво това Леонардо особено опцията да се гледа на Гугъл земя на 3D

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Чет Яну 20, 2011 2:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Пробвай да сваляш полетите с GPS Dump - безплатна е.
ако не стане ще пробваме нещо друго.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Чет Яну 20, 2011 2:57 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
Може и с трак-албум. Има свободна версия.
http://track-album.com/en/download.html

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Чет Яну 20, 2011 4:56 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Проблема не е свалянето на трак лог. Ползвам MapSourse защото Gps ми е Garmin
Пробвах програмата на Александър можеше да пробвам и GPS Dump но Ники не даде линк. Чудесна е и даже ми харесва повече от MapSourse но резутата е същия.
Мисля че се получава грешка като го конвертирам с тази онлайн програма:http://www.tracegps.com/en/gpsbabel/convert.htm
На изходния файл пише че е Igc а като го подавам на Леонардо ми казва този файл не е Igc.
Предложете ми някой друг онлайн конвертор да не е много сложен защото ми отива много време да го разучавам как работи.
Благодаря предварително !

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Чет Яну 20, 2011 5:23 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
Трак- албума ми харесва, защото си има връзка директна с Гугал Земя и прави анимацийка с парапланерче на самия полет. Може да се избират разните парапланери, и може да се ползва за "Летателна книжка" стига само да носиш GPS-a, при всеки полет.
Може да се записва на компа като фаил (Тракове=>Експортиране на трак=> в папка в компа.) и от там в леонардото

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Чет Яну 20, 2011 6:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Браво Сашко някой път ако идваш да летиш на Маркуджик 2 да се обадиш имаш една ракия от мен.Ето го полетчето от вчера leonardo/flight/1224

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Чет Яну 20, 2011 8:23 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Като ви казвам че Леонардото прави бъгове има нещо вярно. Викам си да вкарам още някой хубав стар траг и хоп пак грешка. С новата програмка на Сашко дето проработи преди малко.

При качването на полета възникна грешка
The date of the flight is in the future
Please use the Year-month-day not the US Year-day-month format

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Чет Яну 20, 2011 8:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm
Мнения: 195
Местоположение: Варна
Име: Костадин Фердинандов
Днес успешно тествах online tracking в Леонардо.Става от GSM-a.
Тук http://www.livetrack24.com/wiki/Compatible%20Clients е обяснено всичко.Не казвайте на жените си за това,че няма скриване вече :D

_________________
Wing-Element water2,Harness-Gin Genie race


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Чет Яну 20, 2011 9:25 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 6:05 pm
Мнения: 223
Местоположение: Шумен
Име: Станислав Велчев
Nice :) Има клиент и за Android, като се върна ще го тествам непременно.

Не знам само, колко трафик генерира това приложение. На Мтел например отчитането е на всеки 100KB, а 1МБ струва около 3-5 лв.
Някои предлагаха опция за 20 MB на месец, което е повече от достатъчно.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Чет Яну 20, 2011 9:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm
Мнения: 195
Местоположение: Варна
Име: Костадин Фердинандов
Пише че е около 80кб/час,което е смешно малко.Днес си проверих трафика преди и след тракинга и разликата беше минимална!По скоро проблем би бил с батерията на GSM-a.Само за инфо,днес звънях във Виваком и ми казаха,че 1мб струва 10ст.От М-тел малко са се поооооляли!

_________________
Wing-Element water2,Harness-Gin Genie race


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Чет Яну 20, 2011 9:51 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 6:05 pm
Мнения: 223
Местоположение: Шумен
Име: Станислав Велчев
Мда, Виваком имат хубави оферти за мобилен интернет, аз си бях взел една карта за 30 лв с 2GB трафик, цяло лято си карах с нея.
А батерията е сериозен проблем, повечето смартфони с GPS трудно изкарват над 3 часа с включен GPS.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Съб Яну 22, 2011 10:03 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
В Леонардо вече има възможност за коментиране на полетите, както и за бързото им публикуване във facebook, RSS и други

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов