Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 6:37 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Чет Апр 24, 2014 2:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 23, 2011 11:13 pm
Мнения: 51
Местоположение: Варна
Име: Ивайло Марков
Явно не е голяма философия значи. Много благодаря за бързия отговор! Дано да има какво да качвам това лято :)

_________________
F l y - A c a d e m y

Swing Mistral 6


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Пон Мар 02, 2015 6:11 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юли 09, 2014 7:18 pm
Мнения: 28
Местоположение: Стара Загора
Име: Николай Колев
Имам едно питане, ако позволите... може ли някак да се добавят нови стартове в Леонардо-то? Днес открих нов старт, напълно подходящ за И-ЮИ-Ю-ЮЗ-З. Става както за реене, така и за прелет. Имам намерение този старт да си го летя често, понеже ми е близо. Та това ми е въпроса де, може ли този старт да се добави в списъка със стартове?

_________________
UP MAKALU3
Fly Academy


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Пон Мар 02, 2015 7:44 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 10:00 pm
Мнения: 89
Местоположение: Балчик
Като направиш първия прелет и го качиш в Леонардо, ще ти излезе съобщение, че старта е непознат и ще те пита дали искаш да го добавиш.

_________________
Веселин Великов


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Пон Мар 02, 2015 7:57 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юли 09, 2014 7:18 pm
Мнения: 28
Местоположение: Стара Загора
Име: Николай Колев
Точно щях да си трия коментара, понеже разбрах как да го добавя и видях, че си ми отговорил. Благодаря за съдействието все пак :roll:

_________________
UP MAKALU3
Fly Academy


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Пон Юли 27, 2015 6:30 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Да напомня на колегите нарушители, че могат да качват полетите си в Леонардо като ги скрият от другите.
Във формата за качване на igc файловете има х-тикче "не показвай на друг".
Така си остава за статистиката и може да си го гледа насаме с приятели.

Ако някой вече си е качил полета, но иска да го скрие, то нека се обади на мен или Иво.

Търсим добър php програмист, който да настрои Леонардото да показва полетите само за избрани от потребителя група пилоти.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Сря Юли 29, 2015 8:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Манолис - един от двигателите на Леонардо, се съгласи да тунингова Леонардото ни, така че да траковете ни да са видими само за избрана група потребители. Цената е сравнително висока (600 евро), но може да се приеме и като благодарност за създателите на този open source проект от който всички се възползваме - освен че си споделяме и анализираме полетите, научаваме за условията и в други части на страната.
Така че, който се чувства съпричастен, нека помогне с някой лев. Иво в момента е на Шумен, а ако минавате през Сопот - обадете се на Дани 0899982566.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Нед Окт 18, 2015 7:43 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Въпреки апатията тук и в глобалния форум, реших да осъществя идеята с помощта на дарението на Димитър в памет на баща му Петко.
Тествайте новата опция в Леонардото - скриване на траковете ви от широката публика и споделянето им само с избрани от вас верни другари, които ще могат да виждат пълната информация от полета щом влязът чрез профила си в леонардото.
Скритите полети трябва да са видими тук и в глобалното леонардо, само с кратка техническа информация без карта на полета и няма да участват в скоринга (точковата система за оценяване на полетите).

Ще се радвам ако ме включите във вашата група от приятели (търсете ме като Николай Йотов или niki). Обещавам споделените полети да са само за моя консумация и да не ги споделям с трети лица. За да ускорим "сприятеляването" нека в тази тема и други дискретно настроени потребители да заявят своето желание да виждат скрити полети.
В "главното меню" в Леонардо има опция "моите приятели" където може да ни добавите.

Моля не прекалявайте с криенето на полетите за да не създадем конспиративна атмосфера в Леонардото и накрая да обезмислим съществуването му. Смисъла на цялата гимнастика е да не позволим на страха от това или онова да ни пречи да увеличаваме познанието си за летенето.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Пон Окт 19, 2015 12:06 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
Аз съм чувала коментари -"тоз пък защо си е публикувал този полет/ тези полети като не са Изобщо или Достатъчно "Велики"и "Забележителни" и т.н. ....

Какви са стандартите, критериите за "Полет- Достоен- за- Публикация" или "Полет- от- който- можеш да -научиш- нещо" или "Полет- полезен -за- Другите"? Полезен за кого? Защото за някой, може да е полезно да види, маршрут, за друг получило се летене -за дадена метеро-прогноза и място, за трети -наблюдаването -как всеки преминава през своите върхове и спадове, триумфи и търпения.....


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Пон Окт 19, 2015 1:27 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Аз все още съм на мнение че е по добре да се спазват правилата отколкото да се крием защото примерно 10 човека са решили да кацнат в CTR-А на летище Бургас ... примерно! Макар че полетите реално не могат да бъдат доказателство за нищо могат да са причина за някой дебел бюрократ да се заяде - а както всички знаем буквоядците са много и работят със силата на глупоста!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Пон Окт 19, 2015 7:59 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Гергана, някои публикуват всеки свой полет, защото така си документират нальота като пилот или следят ресурса на крилото си. Други са по-селективни и публикуват само интересните за тях полети, които искат да споделят с останалите.
Всеки решава сам за себе си какво да публикува и пак всеки решава сам за себе си кое му е полезно от публикациите на другите. Например ако видя, че Доктора се удавил от 4 минутен полет, а същия ден е направил друг от 90 километра, ще си кажа че в ниското условията са били слаби или че са тръгнали след еди колко си часа.

Иво, аз също съм на мнение че трябва стриктно да спазваме законите, вместо да се крием. Също така непознаването на законите не ни оневинява. Само че имам предвид законите в природата/физиката. А другите - изкуствените закони, които се опитат да урегулират човешките отношения, може и да се нарушават от време на време, защото са относителни поради недостатъчното знание за променливата човешка природа и конкретно защото често обслужват една група хора за сметка на друга.
Между другото един най-добрите начини за справяне с изкушението е като му се отдадем напълно :-) ... докато се преситим.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 12:10 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
niki написа:

Иво, аз също съм на мнение че трябва стриктно да спазваме законите, вместо да се крием. Също така непознаването на законите не ни оневинява. Само че имам предвид законите в природата/физиката. А другите - изкуствените закони, които се опитат да урегулират човешките отношения, може и да се нарушават от време на време, защото са относителни поради недостатъчното знание за променливата човешка природа и конкретно защото често обслужват една група хора за сметка на друга.
Между другото един най-добрите начини за справяне с изкушението е като му се отдадем напълно :-) ... докато се преситим.



Абе аз се изкушавам понякога да затрия някой хора от лицето на земята - примерно разни мургави малцинства да речем - ама няма как да се отдам на това изкушение - закон. За съжаление дори тъпият закон е закон и трябва да се спазва - докато не бъде променен.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2018 1:04 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 7:59 pm
Мнения: 15
Местоположение: София
Досега не бях подкарвал успешно gpsdump под Linux, а си палех на една стара машина Windows и визуален GpsDump там.
Целта - сваляне на траклог в .igc формат от Garmin Gps (например 62). В Windows версията може на ръка да се изберат точките, в Linux версията има конфигурационен файл и опции за trim - за засичане на реалните моменти на излитане и кацане.

Споделям инструкциите, ако са от полза на някой друг. Тествах на Ubuntu 18.04.1 и БГ Леонардото успешно разпозна полета.

1. Изтегляне на gpsdump.0.22 от http://www.gpsdump.no/body_linux.htm

2. Настройка на udev за автоматично създаване на файловете /dev/bus/usb/xxx/yyy с група plugdev (по подразбиране са root, моя потребител е в групата plugdev).
Създава се /etc/udev/rules.d/51-garmin.rules със следното съдържание:
SUBSYSTEM=="usb", ATTR{idVendor}=="091e", ATTRS{idProduct}=="0003" MODE="0666", GROUP="plugdev"

3. Зареждане на garmin_gps kernel module - без него нямаше /dev/ttyUSB0 (не съм сигурен мога ли са насоча gpsdump да ползва директно /dev/bus/usb/xxx/yyy файла)
sudo modprobe garmin_gps

След включването на gps-а с usb кабела /dev/ttyUSB0 се създава автоматично:
$ ls -la /dev/ttyUSB0
crw-rw---- 1 root dialout 188, 0 дек 16 00:06 /dev/ttyUSB0

4. Добавих се в dialout групата, необходим е logout/login след тази команда:
sudo usermod -a -G dialout username

5. Запазих gpsdump.txt файла от http://www.gpsdump.no/body_linux.htm под името gpsdump.cfg в текущата директория и го редактирах по мой вкус.

6. За изтегляне на полет в .igc и .kml формат, с изрязване (trim) преди реалното излитане и след реалното кацане (-cu0 сочи /dev/ttyUSB0):
gpsdump.0.22 -gg -cu0 -lNameofIGC --trim
и избрах първия полет (полетите бяха показани първо най-новия, накрая най-стария).

_________________
Мартин Вълканов, Gin Atlas зелено и бяло
F3 - Fly for fun


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Пон Мар 30, 2020 12:01 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Някой може ли да свери часовника, че дава грешка от 2.30ч. Излитахме в 14ч. и нещо а показва 11.30ч. изглежда е настроено по лондонско време.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Leonardo
МнениеПубликувано на: Сря Дек 13, 2023 2:41 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
След дълго отлагане, успяхме да решим проблема с Гугъл картите в Леонардо. Вече работят добре и изглеждат прекрасно!

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов