Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:34 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Искате ли да има подфорум Basejump & Speed Fly?
Да 40%  40%  [ 19 ]
Не 21%  21%  [ 10 ]
Няма да ми пречи 38%  38%  [ 18 ]
Общо гласове : 47
Автор Съобщение
 Заглавие: Подфорум Basejump & Speed fly
МнениеПубликувано на: Пон Яну 31, 2011 1:13 am 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 8:19 pm
Мнения: 16
Темата беше повдигната, но така и не се стигна до анкета. Хайде да видим какво мислите! :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Подфорум Basejump & Speed fly
МнениеПубликувано на: Вто Фев 01, 2011 8:09 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Nia, не те познавам, но мисля че гледаш повърхностно на нещата (освен ако нямаш за цел проучване на общественото мнение)
От години потребителите, мърморят че форума запада и се превръща в говорилня.
Тези които се опитват да направят нещо по въпроса имат право (за разлика от другите които сеирджийски чакат нещо да се случи).
Проблема с падане качеството на информацията е глобален. Но също така е и естествен процес характерен за електронната ни демокрация, където всеки вика без да чува, където както в капитализма управлява този който владее масата.
Вие какво избирате - да плувате или да се носите по течението?
Можете ли да мълчите, когато няма с какво да обогатите другите?
Можете ли днес да изкарате без да слушате музика?
Тягостна ли ви е тишината? Умеете ли да мълчите комфортно с другите?
....
От години в най-слабо посещавания форум Acromad не е публикувана стойностна информация относно акрото. Няма дори лирическо описание на акро преживелици. Има само cool линкове, където някой прави нещо без да разбира.
Да Светльо - ти си научил няколко акро номера, но не даваш признаци да разбираш какво се случва.
Да можеш не означава да разбираш.
Ако някой те попита как се прави еди каква си фигура, ще му кажеш - ,йхбзсггеф
Някак си не е редно постоянно да натякваш на другите как не разбират, вместо да им обясниш.

По същата причина не виждам смисъл в създаването на отделен форум за speed flying & base jumping, защото знам какво ще има в него - cool links

Все пак тъй като сме демократичен форум, а аз съм старомоден темерут, нека да изчакаме с гласуването.
Ако от над 100-те човека посетили тази тема досега, 30 решат че трябва да има такъв форум, то ще го направя.
Остава и да пълнят с качествено съдържание.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Подфорум Basejump & Speed fly
МнениеПубликувано на: Вто Фев 01, 2011 2:01 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 8:19 pm
Мнения: 16
Ники,
всяка анкета има за цел проучване на общественото мнение. Не разбирам какви други цели смяташ, че има настоящата.
Не съм Светльо, наистина. Това е още един проблем на форума. От няколко месеца го следя и не веднъж съм получавала лични съобщения от някой, който смята, че съм някой, който пък казал нещо на трети... Форума прави впечатление на "домашен форум", в който шепа хора чистят личните си отношения, тук таме някой споделя опит, който обаче остава на заден план, защото къде къде по-интересно е да се гледа сеира на делтаджиите или изблиците на някой със съмнително психическо здраве. По този начин всеки прохождащ парапланерист, който с ентусиазъм стъпва във форума за да сподели вълненията си, онемява от случващото се и си остава на ниво "Общо мнения:0". Когато започнах да се уча един умен човек ми каза да прекарвам всяка информация през здравия си разум, послушах го. А и добре, че попаднах на свестни и съвестни хора, на които мога да разчитам, когато имам нужда от отговори. Много пъти и ти и други хора сте напомняли, че форума се чете от начинаещи, но въпреки това нивото си остава същото. Явно ви е трудно да допуснете, че наистина форума набира нови членове. Не всяка нова регистрация е някой стар, играещ собствените си игри.

Относно подфорума. Не знам бейсджъмпинга дали има почва у нас, но така беше повдигната предишната тема, затова го включих в анкетата. За спийдфлаинга обаче, смятам че се наблюдава растящ интерес, особено предвид сезона. Доста парапланеристи-скиори започват да съчетават любимите си спортове, което е ок. По-важното са скиорите, които искат да минат на друго ниво и смятат, че е въпрос на екипировка. Точно за тях е добре да има място, където да разберат, че е желателно да можеш и да летиш, а не само да си добър скиор. Че от това зависи сигурността ти. Какво толкова може да се случи? Скиор с амбиции за спийдфлайнг да стане запален парапланерист? Какво стана с популяризирането на спорта?
Лошото е, че дори и да създадеш подфорума при това ниво на общуване и обмен на информация е много вероятно да се окажеш прав и да не се стигне да качествен диалог. Дано да бъркам... Бих призовала освен първосигнално гласуване да има и кратка обосновка. Дискусия, а не преброяване.

За явлението "cool links" съм напълно съгласна. Досадно е.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Подфорум Basejump & Speed fly
МнениеПубликувано на: Вто Фев 01, 2011 2:27 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Колио не6то тука се обарка яко ама яко се обарка не сам се научил да правия нияколко номера а сам се научил да ги правия всичките вклучително с тандема правих тамблинги с пасежери о6те преди две години ако ниякои ме попита както вече са го правили не веднаж сам им обесниявал тека че на следващия полет да го направиат а не както когато питах на полияната как се прави това и онова получавах отговори от сорта на бракни си с два праста в газа или пак малак си за това или какво ли не ощте не разбирам нападенията ти срешту мен как не разбирал или пак сам неможел да обясниявам


Колио написа (Да Светльо - ти си научил няколко акро номера, но не даваш признаци да разбираш какво се случва.
Да можеш не означава да разбираш.
Ако някой те попита как се прави еди каква си фигура, ще му кажеш - ,йхбзсггеф
Някак си не е редно постоянно да натякваш на другите как не разбират, вместо да им обясниш.
)
ти ли бе ихаихаих глеи ся малко ти си човека които от пални сривове мета запасни и после организира СИВ- курсове
и как ако ме попитал ниякои как се прави това 6те сам бил отговорил уйасдасдакфдаснфлс примерно
Колио нещто си в грешка

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Подфорум Basejump & Speed fly
МнениеПубликувано на: Вто Фев 01, 2011 2:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
какво триябва да направия да правия СИВ курвсове на сопот нат главите на учниците ли :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Значи ти Коле ми казваш как сам се научил да права един два номера и вубще не разбирам какво вса6ност става прекрасно :lol: :lol: :lol: :lol: другия пат се научи наи малкото да се сриваш като хората какво триябва на се правия на твоия наи добар приятел Данаил Апостолоф Фози и да писателствам като него да обесния в наи малки детаили как се испалниява всияка една фигора ли ихаихаих да бе само дето както Фози вика не ми плаштате достачно за това ихаихаихаихих

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Подфорум Basejump & Speed fly
МнениеПубликувано на: Вто Фев 01, 2011 2:36 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Теми Автор Отговори Преглеждания Последно мнение
Анкета: Пълен Срив
[ Отиди на страница: 1, 2, 3 ]
fsi
34
16155
Вто Дек 28, 2010 7:00 pm
Х А Р И
WingOvers
[ Отиди на страница: 1, 2, 3 ]
fsi
37
14762
Вто Май 12, 2009 6:39 am
flysilf
Анкета: Спирала
[ Отиди на страница: 1, 2, 3, 4, 5 ]
fsi
62
26466
Пет Дек 22, 2006 9:04 am
Данчо
какво ни трябва за фигури?
fsi
Това е което фози е направил 6те го питам колко си му платил да знам дали има смисал

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Подфорум Basejump & Speed fly
МнениеПубликувано на: Вто Фев 01, 2011 5:44 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
THE KITE написа:
какво триябва да направия да правия СИВ курвсове на сопот нат главите на учниците ли :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Значи ти Коле ми казваш как сам се научил да права един два номера и вубще не разбирам какво вса6ност става прекрасно :lol: :lol: :lol: :lol: другия пат се научи наи малкото да се сриваш като хората какво триябва на се правия на твоия наи добар приятел Данаил Апостолоф Фози и да писателствам като него да обесния в наи малки детаили как се испалниява всияка една фигора ли ихаихаих да бе само дето както Фози вика не ми плаштате достачно за това ихаихаихаихих


Адаш ти нали всъщност ги правиш тези сиви курсове?! Нали си главният помагач на Емо и Гери?!

И ако теб те няма всички приводнили се ще са удавници! :lol: :mrgreen:

Когато някой ти каже нещо директно и открито, ти не осъзнаваш, че това би могло да е истина. Но пък за това 100 пъти повече те жъга в сърцето. Ти можеш да жъгаш нали?! А другите теб не, защото си чувствителеният просто. Мери си приказките, и пак помисли дали трябва да даваш пример с Фози?! Да не би да му подражаваш?!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Подфорум Basejump & Speed fly
МнениеПубликувано на: Вто Фев 01, 2011 6:41 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Светльо посочи ми пример във форума, където ти си обяснил нещо смислено на някого. А като става въпрос за акро се предполага, че обясненията трябва да са ясни и недвусмислени.

По въпроса за запасния, когато правих срив - и ти като Милен го коментираш без да си бил на мое място: от срива крилото ми се върза (което не е вързване като при колапс), непрекъснато ме вкарваше в още сривове и тъй като не бях сигурен че мога да направя продължителен срив за изчистване на вързването за останалите 200 метра реших да хвърля запасен.
Вероятно съм се изложил щом позволих на крилото да се върже, но моля не съди за това как правя сривове от един случай, защото когато правех сривове без запасен, може би не си чувал за летене.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Подфорум Basejump & Speed fly
МнениеПубликувано на: Вто Фев 01, 2011 6:59 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
Ники, какво му се обясняваш на тоя смотания... Нали имаше някъде филмче как "први" (по скоро се опитва да прави) рани хеликоптери или там как то се казват. Нищо не става от него. Аз ако се хвана без никога да съм правил такива неща , сигурно ще ги направя по добре от него :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ,
Ама за какво пък да се напраам
Аде заминавай за Непал, че да се съберете с топ пилота, че сте си лика прилика, че и ний да починем тука от глупоста ви.

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Подфорум Basejump & Speed fly
МнениеПубликувано на: Вто Фев 01, 2011 8:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Сашооо нема да псувам нема смисал Колио добре ке траяяя идол си ми бил си оставаш текав Спешева нема за какво да се извинявам Колио биография нияма да си напиша но щте ти оправия акоромада сас нещо платено сас само бедния ми пет годишен труд в това което ти правиш от 15 живи и здрави
П.С Сашенцееее колко си ..... Военен.............те воничета ги знаем те не ходият на воина и сас 100 кила дето си щте ти се скаса далака на парвата страмна спирала и ти да си здрав

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Подфорум Basejump & Speed fly
МнениеПубликувано на: Вто Фев 01, 2011 9:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Светльо сигурен съм че си по-добър от мен в акрото, защото и следващите 15 години ще ме интересуват термиките и прелетите.
Но моля - стани по-добър като обясниш какво можеш. Ако трябва ще ми дойдеш на гости и ще ти помогна със синтаксиса. И като видиш учителката си по български език и литература и кажи - "Да знаеш труда ти не е отишъл на кино. Скоро ще пиша и със запетайки" :wink:
Мир и любов

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Подфорум Basejump & Speed fly
МнениеПубликувано на: Вто Фев 01, 2011 9:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Подфорум Basejump & Speed fly
МнениеПубликувано на: Вто Фев 01, 2011 9:47 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
Светльо, в интерес на истината незнам колко е претоварването в стръмна спирала.
На едни морски задачи летях с Л-410 . На една от задачите в полета в продължение на 2-4 мин. правихме вираж над един кораб с претоварване 3,5-4 g. Трудно си вдигах ръката с фотоапарата, ама чак пък далака да ми се скъса...
Аде по лека и со здраве.....

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Подфорум Basejump & Speed fly
МнениеПубликувано на: Сря Фев 02, 2011 12:13 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
:lol: :lol: :lol: :lol: Нищо общо г-н Страршинка но за друго си прав Бум Буленат Сапке Сат
МИР

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов