Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 1:00 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

За или Против деактивирането на негативни акаунти
ЗА - подобни потребители само спамяти и няма полза от тях във форума 90%  90%  [ 28 ]
ПРОТИВ - това е крайна и недемократична мярка и ограничава свободата на словото 10%  10%  [ 3 ]
Общо гласове : 31
Автор Съобщение
 Заглавие: За или Против деактивирането на негативни акаунти
МнениеПубликувано на: Сря Фев 16, 2011 10:11 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Сигурен съм, че не само аз забелязвам присъствието на разни фалшииви потребители, които само спамят темите и нямат нито едно полезно мнение.
Това ме дразни, особено когато се пише в темата ИНЦИДЕНТИ.
В конкретния случай имам в предвид потребителите poli и karabiner.
Предлагам на модераторите директно да деактивират такива акаунти, които явно са скрити личности, вероятно притежаващи и друг акаунт, но понеже са страхливи дришни пишат от фалшив такъв.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Последна промяна Skyhiker на Чет Фев 17, 2011 9:55 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: За или Против деактивирането на негативни потребителски
МнениеПубликувано на: Сря Фев 16, 2011 2:43 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
За случая за който пишеш получих информация, че paratech2-morsi08-karabiner-poli е едно и също лице - Петър Ковачев от Пловдив. Ако това е вярно, то има нещо смущаващо в това да си говори сам: viewtopic.php?f=6&p=35545#p35545
...
За задействане на процедура по гласуване за изтриване потребител, предлагам да има писмени предложения от минимум трима неанонимни потребителя на форума.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: За или Против деактивирането на негативни потребителски
МнениеПубликувано на: Сря Фев 16, 2011 5:10 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
Добре че изясни нещата .. и аз съм За!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: За или Против деактивирането на негативни потребителски
МнениеПубликувано на: Сря Фев 16, 2011 7:55 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Разбира се, че "ЗА"!!! Опитите за манипулация пречат и забавят естественото развитие на спорта.

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: За или Против деактивирането на негативни потребителски
МнениеПубликувано на: Сря Фев 16, 2011 9:33 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 9:38 pm
Мнения: 152
Местоположение: Добрич
Против
но потребители с два или повече акаунта ползващи ги едновременно да се деактивират

_________________
Васил Спасов - Element Water 2
gliders: K-8B , ASK-13 & SZD-50 Puchacz


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: За или Против деактивирането на негативни акаунти
МнениеПубликувано на: Чет Фев 17, 2011 10:54 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Kъм Пешева и Спа, не знам дали сте ме разбрали правилно, имам в предвид потребителски акаунти, които нямат нито едно градивно мнение свързано със спорта или с форума като цяло.
Зa мен лично, мнения във ИНЦИДЕНТИ, като гореспоменатите са просто излишни, както и потребителите който ги пишат.
Някой хора погрешно разбират демократичноста и свободата да се изразяваш без да носиш последствия, и ако на някой му харесва да чете тези постинги на мен не ми харесва.
За това пускам анкета, ако тези които са ПРОТИВ деактивирането на такива потребители са повече от тези кои ЗА, аз ще помоля моя акаунт да бъде деактивиран за един месец в знак на протест, което също е част от демократичния ни начин на живот.

П.С Моля всички, който гласуват да се обосноват защо са ЗА или ПРОТИВ

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: За или Против деактивирането на негативни акаунти
МнениеПубликувано на: Чет Фев 17, 2011 1:37 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
ЗА. Аз дори съм за строги правила.

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: За или Против деактивирането на негативни акаунти
МнениеПубликувано на: Пет Фев 18, 2011 12:21 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Петьо, как ще формулираш "негативни акаунти"
Ако желаеш може да връчим ролята по деактивирането им на теб.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: За или Против деактивирането на негативни акаунти
МнениеПубликувано на: Пет Фев 18, 2011 5:26 pm 
http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=3&t=193154&sid=e07c4334c72602178f4f21fa07da72f6 Да не си помисли някой,че само тук е така.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: За или Против деактивирането на негативни акаунти
МнениеПубликувано на: Пет Фев 18, 2011 9:10 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
niki написа:
Петьо, как ще формулираш "негативни акаунти"
Ако желаеш може да връчим ролята по деактивирането им на теб.


Ники, разбирам че не съм се изразил много правилно, но ще опитам да се поясня.
В конкретния случай имам в предвид акаунти, чийто притежятели явно имат за цел просто да спамят и провокират.
Няам в предвид потребители като например Светльо и Оги, защото не мога да отрека макар и в някои случаи мненията и постингите им да са доста "негативни" и не по темата, имат и градивни и полезни постинги.
По-скоро имам в предвид акаунти като гореспоменатите Карабинер и Поли, както и още няколко подобни, от които се излива само помия и лични нападки и с това въобще не допринасят за развитието ма форума, както и за доброто име на спорта.
Благодаря ти за предложението, но засега не мога да приема. Не че не искам и бягам от отговорност, просто в момента съм зает с физическото си отцеляване и менталното такова, остава малко на заден план.
Тук съм заобиколен от люде, чийто житейски път се свежда до това да си натъпчат търбусите и да оплюят този онзи и ако е възможно да те прецакат с некой лев.
Форума е единственото място, на което поне за малко мога да избяхам от заобикалящата ме реалност и да прочета неща, които ме вълнуват, а всъщност от известно време попадам на същата помия, която ме залива всекидневно.
Знам че не е лесно да се контролира всеки постинг и потребител, и това е нещо, което изисква много време и нерви на модераторите и за това и аз си мисля че въвеждането на КАРМА е вероятно решение на част проблемите, но сигурно не е токова просто да се направи, пък и вероятно ще струва времето на някой, както и парите на друг, и все пак ако е възможно направете го.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: За или Против деактивирането на негативни акаунти
МнениеПубликувано на: Пет Фев 18, 2011 11:01 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Анкетата за "карма" съм я пуснал, а има гласували само 36 човека!

http://forum.skynomad.net/viewtopic.php?f=10&t=4783


Mitko.Dqkov написа:
...
От тогава до сега малко или много винаги съм участвал в различни форуми. Ще ти обясня как седят нещата в net-а. Тези форуми, които нямат тролове (балъци), са или с покани или платени, в повечето случаи и двете. Там нещата са с висока интелектуална стойност и трябва да допринесеш по някакъв начин или да си платиш балъшката такса. Форуми в които се върти търговия (или има намесени пари) са силно подвластни на лицемери и интриганти! Друг въпрос е модерацията - демокрацията не е опция за управляването на един форум в интернет.
...


Във връзка с гореописаното ми дойде още една добра идея за приложение на кармата, ако е възможно нейното въвеждане в последствие може да се направи подразделение на форума в което да пишат само хора с висока карма - по този начин шлаката, глупостите и спама ще се пресеят автоматично от важни теми в които пишат само хора които могат и имат какво да кажат.
Тези които сами са си докарали ниска карма с глупости просто няма да могат да вземат участие във важни теми.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: За или Против деактивирането на негативни акаунти
МнениеПубликувано на: Пет Фев 18, 2011 11:15 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Viper_Weasel написа:
Анкетата за "карма" съм я пуснал, а има гласували само 36 човека!

http://forum.skynomad.net/viewtopic.php?f=10&t=4783


Mitko.Dqkov написа:
...
От тогава до сега малко или много винаги съм участвал в различни форуми. Ще ти обясня как седят нещата в net-а. Тези форуми, които нямат тролове (балъци), са или с покани или платени, в повечето случаи и двете. Там нещата са с висока интелектуална стойност и трябва да допринесеш по някакъв начин или да си платиш балъшката такса. Форуми в които се върти търговия (или има намесени пари) са силно подвластни на лицемери и интриганти! Друг въпрос е модерацията - демокрацията не е опция за управляването на един форум в интернет.
...


Във връзка с гореописаното ми дойде още една добра идея за приложение на кармата, ако е възможно нейното въвеждане в последствие може да се направи подразделение на форума в което да пишат само хора с висока карма - по този начин шлаката, глупостите и спама ще се пресеят автоматично от важни теми в които пишат само хора които могат и имат какво да кажат.
Тези които сами са си докарали ниска карма с глупости просто няма да могат да вземат участие във важни теми.


10X

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: За или Против деактивирането на негативни акаунти
МнениеПубликувано на: Съб Фев 19, 2011 8:01 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Засега имаме проблем с инсталирането на кармата. Работата е сложна и като че ли е по-лесна за старата версия на форума.
Ако има някой специалист, да заповяда.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов