Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:31 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Съб Яну 19, 2013 6:15 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 08, 2011 11:07 pm
Мнения: 23
Здравейте на всички ПРИЯТЕЛИ И ДУШМАНИ-
Mного се извинявам на модераторите че ще спамя темата, но като прочетох всички постинги 70% от написаното от моя "приятел" Krassi Калчев и безизвестния Ивайло са спам .Така че след като не се взеха мерки по темата (понеже модератор е Д.Халачев) значи че и аз мога да пиша това което ми отърва.
И така, Калчев много години се познаваме, винаги съм бил позативно настроен съм тебе, но от две години ти направо се оля.
1.Аз не помня ти да си учaствaл на състезание, за да коментираш и ако си бил си бил като сега всички форуми .
2.ТИ СИ ЧОВЕКА ДЕТО САМО ПОДТИКВАШ ЛЕТЯЩИТЕ ПИЛОТИ КЪМ ИНТРИГИ И OБИДИ демек /ЗЛОБЕЕШ/.
3. Ела на състезание заедно с Халачев да ми покажите как се лети и да ми кажете кой е неграмотен заедно с Янчо,А НЕ ДА СЕ КРИЕТЕ КАТО МИШКИ КОГАТО ИМА ТАКИВА.
4. Не може хора, които са отхвърлени от колегите си по тия пречини които споменах, да продължават с безочието и наглоста.
5. Ти си копие на МОМЧИЛ, винаги си бил конфликтна личност, никога на тебе неможе да се вярва на това което говориш ,покрай тебе и други съмишленици с 2-годишен стаж се намесват, дето хабер си нямат от летене.
6.До колкото за крилата всички са на едно ниво почти с изключение на тест пилотите , наземнатa подръжка, метео и тактически приоми, техника на пилотиране и т.н.
7. Няма да ви водя курс по тия задължителни приоми които добрите пилоти и екипи осъществяват.
8. Тоя курс да го проведат ХAЛАЧЕВ (възродителя и пионера на Д.П.) и ... КАЛЧЕВ. А НЕ ДА ПИШAТ ПРОСТОТИИ НАПАДКИ И ДОВОДИ, КОИТО ОТ ТЯХНА ГЛЕДНА ТОЧКА СЕ ОКАЗВА ЧЕ СА ВЕЛИКИ , А ВСЪЩНОСT ГОЛА ВОДА, ПИЛОТИ БЕЗ ОПИТ, БЕЗ ПРАКТИЧЕСКИ ЗНАНИЯ, НЕ СЪСТЕЗАТЕЛИ , А САМО ДРЪНКАНЕ.
ЗАТОВА СЕ СПРЕТЕ И ГЛЕДАЙТЕ УЧAСТВАЙТЕ И СЕ УЧЕТЕ, НЕ СЕ МИСЛЕТЕ ЗА БОГОВЕ ЗАЩОТО МНОГО БОЛИ , КОМПРОМИСИ НЯМА КАТО В ТОЯ САЙТ.
9 .И най модерните крила да имате пак ще сте под мене макaр да съм на 61г. аз нямам трак логове с хакове, а имам реални постижения хората са го оценили а вие само можете да злобеете.
10 . Обиждате ме плюете НЕГРАМОТЕН СЪМ БИЛ коментирате и пишете неверни коментари ако има някой който да коментира да дойде при мене да ми ги каже а не да ми се пъчи по форумите, достатачно наглоста, завист и плюмки се писаха по адрес на КОЛЕГИ .Крайно време е тоя раздел ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ да се изтрие от САЙТА НА СКАЙНОМАД зада има напредък в тоя спорт ИНАЧЕ ТИЯ ГОСПОДА ТРОЙНАТА КОАЛИЦИЯ...... /Х/,/К/,/И/ ЩЕ ПРОДЪЛЖАВАТ С ТЯХНАТА НЕКОМПЕТЕНТНОСТ КЪМ СПОРТА ЗАЩО ОЩЕ НЕСА БАНВАНИ НАЛИ НЯМА ВЕЧЕ СОЦИАЛИЗЪМ КАКТО СЕ ИЗХВЪРЛЯТ ГОСПОДАТА ......!!!!!!!
М.С по Д.П АНТОНОВ

ИВАЙЛО ТОВА СЕ КАЗВА ТУПАНЕ ПО ГЪРДИТЕ ЗАЩОТО ИМА ЗА КАКВО ,ХОРАТА ГО ЗНАЯТ И СА ГО ВИДЕЛИ ...! Очяквам да ви се запалят пръстите по клавиатурите...... е сега е момента ! Тоя пред последен пост е спам ........................................................................модераторееееееееееееееееееее ало къде си ?


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -8 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Съб Яну 19, 2013 6:31 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 7:34 am
Мнения: 22
Име: Pesho dtm Peshev
Да Ники, напълно споделям и аз мнението, че делтапланер с мачта вече е за "recreartional" - учене и забавление, а не за "постижения" в състезания.
Да, като се учиш може и с по-евтинко крило, старичко или с мачта да се грухаш, но на състезания се ходи да се състезаваш. Не се правят състезания за обучаващи се. "Опита се трупа, не се учи", беше открил някой !
Убедил съм се също от опит, че със старо Ауди, разбира се ако не е съвсем "сдухало" ще си по-бърз, отколкото с нова Дачия, ако можеш да го "караш/летиш" :lol: !
За ученици и пенсионери е по-добре да мъчат още мачтовите :mrgreen: !
Делтапланерите извървяха за 30 години , някои помнят 8) , страхотно развитие и трябва да се залага на нови технологий, материали, техники за стартиране и т.н., като се стигне и до елктрически нано трайкове, винде и т.н. и т.н.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -2 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Съб Яну 19, 2013 7:04 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 7:34 am
Мнения: 22
Име: Pesho dtm Peshev
И понеже обсъждаме какво правят хората на Световното в Австралия и с какви крила го правят, наистина време е да забележим и какво каза по-горе м.с. Дядо Антон Антонов от Сопот, а именно:
Къде остана "наземнатa подръжка, метео и тактически приоми, техника на пилотиране и т.н." :?:
Колко са клубовете и инструкторите, които имат идея, че това е нужно, колкото и топ крилата и правят ли го ???

Въпросът е риторичен и понеже на 23 Февруари тази година, т.е. съвсем скоро ще има и Общо Събрание на БНАК - организацията представляваща ни и свързваща ни с FAI, не намерим ли отговор ще продължаваме да сме "никъде" на картата на делтапланеризма, дори далече от турските ни колеги, които показаха с Кайзери, че се развиват.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Съб Яну 19, 2013 9:34 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Наистина модераторите трябва да поразчистят тази тема.

@ Антоне, ако намериш НЯКЪДЕ в този форум ( или където и да е !) една лоша или обидна дума която АЗ лично да съм казал за Тебе, посочи я веднага! Ако не, ще приема че хвърляш тежки обвинения към мене без причина.

В тази тема посочих съвсем правилно една техническа неточност на едно лице, поради което получих квалификации от рода на "нелетящ" професор и т.н., които естествено са обидни, неверни и противоречат на правилата на форума. За твое сведение, аз СЪМ летящ, независимо от напредващата възраст. После същото онова лице се опита да си замаскира грешката с разни допълнителни обидни линкове с измислици и манипулации. Така правят онези, които нямат логични аргументи в споровете- започват с личните обиди и опити за дискредитиране.

Твърдението че "GT" системата на Аерос дава предимство в качеството е невярно. Ако ти като специалист имаш да кажеш нещо по този повод, казвай, ако не, седи мирен.

Никой не оспорва твоите успехи по състезания в миналото. Никой не се опитва да се изкара по-велик пилот от тебе или други от националния отбор от миналото. Но когато се пишат технически погрешни неща, смятам за нужно да се коригират, особено когато се използват като аргументи за нечия реклама. Ако ти е проблем че се налага Aз да посочвам технически некоректни неща, ами посочвай ги Tи!

Жив и здрав бъди, и успешни полети през новата година!!!


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -4 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Съб Яну 19, 2013 11:41 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Тая зима ни е*а мамата на всички...
Във въздуха има място за всички, няма значение кой как лети, пък кой по-голям от другия, пък имал повече нальот, пък познавал повече хора...
Проблемите идват като слезем на земята.. Във въздуха всички сме равни, всички знаем правилата и сме толерантни...

Във въздуха сме над тия неща...

Хайде, малко по-позитивно, след 1-2 месеца вече ще въртим термики :)


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -3 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Нед Яну 20, 2013 11:59 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 7:34 am
Мнения: 22
Име: Pesho dtm Peshev
Гаспада Офицери и Вся осталная ....................,

Не търсете модератора да Ви оправя отношенията, нито да бъде цензур на мненията Ви. Опитвайте се тук във форума, той е за това, да "тралалаткате" или да напишете нещо смисленно, което ще бъде от полза и на другите имащи отношение към Делтите и влизащи тук.
Фъв форума може да се пише и за неща, които иначе няма да си ги кажем право в очите и затова е интересен. 8)

Пък като не може да се понасяте вече, направте си един двубой във въздуха по "свободно избрана дисциплина", на Сопот или в USA, ние ще гледаме, да изясните кой кой е и по по-най ! :lol: Дисциплината може да е и "Кой ще е първи с бира в ръката на финала, без да уточняваме, къде е финала" !

Пишете, пишете, пък може някои от нас и на баира да се срещнем после, да се запознаем, ако не сме се виждали и не се познаваме !

Може би и това по-долу, не е за тази тема, но аз обикновенно гледам активните теми, та именно:

P.S. Понеже на 23-ти Феруари БНАК ще събере на ОС само делегати на Клубовете, можещи да си платят членския внос, поемам инициативата за едно събиране на всички Делтапланеристи, организирани в клубове или не, преди или след това ОС, за решаване на статута на спорта ни, защото и той не е много ясен за сега.
Най-активните във форума - Делтапланеризъм са с лизензи от USA и Швеция, ама къде са делта-пилотите с български лизензи или без, няма значение ?
БНАК се занимава само със спортните лицензи и прояви, а какво да правят свободно летящите делтапланеристи у нас ?
Някой знае ли какво става с новата БАДП ( Асоциация по Делта и Пара )? Има ли регистрирана такава или не ?


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Преместени мнения от 2013 Worlds Championships in Forbes
МнениеПубликувано на: Пон Яну 21, 2013 11:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Колеги, като модератор на раздел ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ разделих темата. Съжелявам за някои от мненията, защото има стойностни неща, но за съжаление нямат никакво отношение към световното. Други са обидни и не отговарят на правилата на форума. Моля ви, нека не се излагаме и не пренасяме раздел делтапланеризъм тук. Съвсем малко желание се иска.

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов