Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 11:09 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Да се спре ли достъпа на Огнян Угринов до форума?
Да 63%  63%  [ 45 ]
Не 22%  22%  [ 16 ]
Въздържам се 15%  15%  [ 11 ]
Общо гласове : 72
Автор Съобщение
 Заглавие: Да се спре достъпа на Огнян Угринов до форума
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 2:31 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Предлагам да се спре достъпа перманентно на Огнян Угринов и всички потребители, с които той е влизал, към форума.
Съответно BAN по IP (даже ако е нужно цял range), e-mail, etc.
Предлагам да се махнат всичките потребителски имена, които той е използвал, позовавайки се на това мнение на Ники:
niki написа:
Отстраняването от форума е на физическо лице, а не на някой от акаунтите му.

(позволих си да добавя една изпусната буква в цитата на НИки)
, както и правото всеки потребител да пуска такива анкети.

Съображенията си ще ги споделя в следващото мнение, за да е по-безпристрастна анкетата.


Върнете се в началото
  Профил    +12 / -4 
 
 Заглавие: Re: Да се спре достъпа на Огнян Угринов до форума
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 2:39 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Моите причини да пусна тази анкета и да гласувам "ДА":
1. Многократно клеветене на потребители от форума и извън него.
2. Постоянната реклама на неговия сайт, клуб и търговия.
3. Обиди към потребители на форума и извън него, голяма част от тях към близките и дори семействата на "целите му".
4. Опитите му да настрои външни хора срещу своите "съперници". Мога да дам примери за такива опити срещу мен, включително и обиди срещу мен, точно споделени с тези хора.
5. След като помощ от тези хора му е отказана, той се настройва и срещу тях.
6. Лично смятам, че той (и някои от неговите сподвижници) повече вреди, от колкото помага на развитието на спорта.
7. Очевидното използване на чужди акаунти, включително създаване на нови.
8. Не смятам, че човек с подобно негативно отношение и държание, има място сред нас.
9. Огромна част от обидите и клеветите му не са базирани на факти а на едната честна дума, която, лично съм се убедил, не струва абсолютно нищо.


(за сега се сещам за тези неща, като ми хрумне друго - ще го добавя)


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -4 
 
 Заглавие: Re: Да се спре достъпа на Огнян Угринов до форума
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 2:51 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
:roll:


Последна промяна Ivailo на Чет Фев 21, 2013 9:32 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +3 / -4 
 
 Заглавие: Re: Да се спре достъпа на Огнян Угринов до форума
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 3:34 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Аз съм против махането на който и да е от форума. Какви са мотивите ми:

- един форум е място за диалог и общуване. Дали учтив, дали просташки... Да премахнеш потребители е все едно да премахваш действителността или части от нея. Да я нагаждаш според себе си.

- ако махнете този нещастен човечец угринов от форума е същото, каквото старите делтапланеристи се опитват да направят с Халачев - да го махнат от БНАК и от летенето изобщо. Много по-добре ще бъде ако се научим да живеем с такива като угринов, вместо да си затваряме очите за съществуването им или да слизаме до нивото им

- няма по-добър вариант за всички да разберат кой кой е от форума от това да четат изказванията. Аз дори предлагам да му направим раздел "Рубриката на Оги" и да го четем като размисли и страсти на проф. Вучков :)


Върнете се в началото
  Профил    +12 / -5 
 
 Заглавие: Re: Да се спре достъпа на Огнян Угринов до форума
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 5:14 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Блокиране за някакъв период ще свърши работа...


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -5 
 
 Заглавие: Re: Да се спре достъпа на Огнян Угринов до форума
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 7:30 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Ивайло анкетата ти не би трябвало да има стойност. Защото ти си участник в спора и също си обиждал Угринов. Имаш официално предупреждение от модератор.Излишно се ефектираш. Обидил те е верно ама и ти постоянно си го търсиш. Сега и Угринов ако вземе да пусне анкета да се премахне ли Александров от форума как ще се почувстваш. Човекът има малко по-цветист начин на изразявате това е. Нямаш право да публикуваш лична кореспонденция и не виждам какво толкова страшно е написал Форумът е форум за да може всеки да си изкаже мнението иначе какво става? Милиционерцина. Мен това ще ме отблъсне и все по-рядко ще влизам тук.
Не познавам Угринов нито Халачев и не се меся в чужди спорове. Ако тръгна да го правя сигурно и мен ще ме настъпят което си е нормално. Искам да съм неутрален но Ивайло ти без да искаш ме караш да взимам страна. Не твоята.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -8 
 
 Заглавие: Re: Да се спре достъпа на Огнян Угринов до форума
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 8:00 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Ясен Христов написа:
Ивайло анкетата ти не би трябвало да има стойност. Защото ти си участник в спора и също си обиждал Угринов. Имаш официално предупреждение от модератор.Излишно се ефектираш. Обидил те е верно ама и ти постоянно си го търсиш. Сега и Угринов ако вземе да пусне анкета да се премахне ли Александров от форума как ще се почувстваш. Човекът има малко по-цветист начин на изразявате това е. Форумът е форум за да може всеки да си изкаже мнението иначе какво става? Милиционерцина. Мен това ще ме отблъсне и все по-рядко ще влизам тук.
Не познавам Угринов нито Халачев и не се меся в чужди спорове. Ако тръгна да го правя сигурно и мен ще ме настъпят което си е нормално.

Не смятам, че си прав, защото точно за това пускам анкета, а не съм тръгнал да се жалвам, например на Ники, че той ми казал това или онова.
Пускам анкета съвсем безпристрастно и описвам мотивите си за това в СЛЕДВАЩОТО мнение, а не в първото.
Хората сами могат да преценят, защото имат глави на раменете си. След като преценят гласуват (ако искат).
Смятам, че анкетата е достатъчно обективна.
Отделен въпрос е дали модераторите ще се съобразят с нея, това вече зависи от тях.
Иначе нямам нищо против Угринов или Пешо или Гошо да пускат анкети за мен, стига да са направени ясно и точно. Хората имат глави на раменете си и ако преценят - да ме изгонят.
Да, няма да ми е приятно да ме изгонят, но каквото съм си надробил - това ще сърбам :)

Това не е милиционерщина, защото решенията ги взима "народа", а не някой определен човек. Напротив, смятам, че това е най-демократичния начин, по който могат да се взимат подобни решения.

П.П. Обикновено гледам да държа приличен тон с хората, но осъзнавам, че понякога под афект мога да превишавам нормите на поведение. Напълно ясно ми е, че този форум има правила и ще си изтърпя каквото наказание съм заслужил.


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -5 
 
 Заглавие: Re: Да се спре достъпа на Огнян Угринов до форума
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 8:11 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
Според мен пък работата на модератора е точно полицейска.
Ама много сте/сме търпеливи в тоя форум.. Абе какви анкети какви 5 лева. Нарушава правилата 1- во предупреждение, после го резваш за 1 месец и накрая ликвидация.
Това със само - моделирането не върви особено в БГ

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -4 
 
 Заглавие: Re: Да се спре достъпа на Огнян Угринов до форума
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 10:04 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Александър написа:
Според мен пък работата на модератора е точно полицейска.
Ама много сте/сме търпеливи в тоя форум.. Абе какви анкети какви 5 лева. Нарушава правилата 1- во предупреждение, после го резваш за 1 месец и накрая ликвидация.
Това със само - моделирането не върви особено в БГ

По тая логика повечето пишещи трябва да са аут от форума.Аз също. Едва ли ще се намери такъв който никога да не нарушил нещо. И без това пишещите тук са 20-30 потребители ще останат 5-10 максимум.Ще падне интереса към форума тотално.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -2 
 
 Заглавие: Re: Да се спре достъпа на Огнян Угринов до форума
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2013 11:28 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:24 am
Мнения: 171
Име: Венелин Грозев
Ясен Христов написа:
Александър написа:
Според мен пък работата на модератора е точно полицейска.
Ама много сте/сме търпеливи в тоя форум.. Абе какви анкети какви 5 лева. Нарушава правилата 1- во предупреждение, после го резваш за 1 месец и накрая ликвидация.
Това със само - моделирането не върви особено в БГ

По тая логика повечето пишещи трябва да са аут от форума.Аз също. Едва ли ще се намери такъв който никога да не нарушил нещо. И без това пишещите тук са 20-30 потребители ще останат 5-10 максимум.Ще падне интереса към форума тотално.


Ясене, ако модераторите се държаха като буквоядци, наистина сигурно нямаше да остане кьорав потребител. За щастие не са и това е причината сума ти народ да злоупотребява с тяхното и на това на другите потребители търпение. В този ред на мисли съм съгласен със Сашо, че понякога тоягата трябва да играе по-здраво, защото както е видно по-възрастните потребители имат навика "да се изпускат".

dimitar.miladinov написа:
Аз съм против махането на който и да е от форума. Какви са мотивите ми:

- един форум е място за диалог и общуване. Дали учтив, дали просташки... Да премахнеш потребители е все едно да премахваш действителността или части от нея. Да я нагаждаш според себе си.

- ако махнете този нещастен човечец угринов от форума е същото, каквото старите делтапланеристи се опитват да направят с Халачев - да го махнат от БНАК и от летенето изобщо. Много по-добре ще бъде ако се научим да живеем с такива като угринов, вместо да си затваряме очите за съществуването им или да слизаме до нивото им

- няма по-добър вариант за всички да разберат кой кой е от форума от това да четат изказванията. Аз дори предлагам да му направим раздел "Рубриката на Оги" и да го четем като размисли и страсти на проф. Вучков :)


Аз пък съм за махането му. Контрамотивите ми са:
- Целта на диалогът и общуването във форума е да носи полезна информация на съществуващите и новите участници в него. До момента не съм видял Угринов по някакъв начин да допринася за тази цел. Вчера се насилих да прочета внимателно няколко пъти дългото мнение, което е побликувал но освен алабализми, насмешки и празни обвинения нищо не видях. Няма факти, няма конструктивно говорене, няма безпристрастност - даже насила се опитах да се убедя сам в правотата му но някакси липсва конструктивност. Липсва информация от сорта - тук и тук се случи това и това, за което има такива и такива документи/записи и въз основа на тях аз твърдя това и това. Има само вечните опявания как Халачев бил такъв и онакъв пък видиш ли те били еди-какви си.

- Всеки ограничава собствената си действителност по един или друг начин. Не вярвам че ако мразиш скариди ще си ги купуваш всеки ден и ще се насилваш да ги ядеш. Нали ги мразиш, защо да го правиш? В действителността ако не харесваш един човек го отбягваш. Тук не е по-различно и не бих разграничавал форума от "действителността" - той е част от нея.

- За махането от БНАК нямам отношение - мен ме интересува във форума да е чистичко и уютно. Това са отношения, които делтапланеристите трябва да изяснят помежду си.

- Угринов мисля, че всички са разбрали вече какъв е. Няма нужда да се убеждаваме в това всеки изминал ден. Срещал съм подобни хора, имах такъв шеф преди години - това са мизерници по душа, нямат оправяне. Те се хранят от вниманието, което им се обръща тук - даването на трибуна за изявата му допълнително му храни егото. Недай си боже някой да го аплодира и гледай какво става. Лично на мен ако ми излее на живо помията, която излива в мненията си тук бих му вкарал веднага тупаници, просто имам непоносимост към подобни неща.


Върнете се в началото
  Профил    +18 / -3 
 
 Заглавие: Re: Да се спре достъпа на Огнян Угринов до форума
МнениеПубликувано на: Пет Фев 22, 2013 2:07 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
venko6 написа:
Лично на мен ако ми излее на живо помията, която излива в мненията си тук бих му вкарал веднага тупаници,......


След 2 седмици ще мога да мина до Своге до шоколадената - да ми раздадеш тупаници.
Ако там не ти е много удобно - все пак работно място, да организирам среща при Ивайло Найденов - там да покажеш какъв си бияч :)

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -14 
 
 Заглавие: Re: Да се спре достъпа на Огнян Угринов до форума
МнениеПубликувано на: Пет Фев 22, 2013 9:35 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 3:03 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Име: Христо Ангелов
Oggi не те познавам, но ми се струва , че си се взел за голяма работа. Повечето които сме работели на запад знаем , какво е нещастието там за българите, не знам защо се пъчиш. Чудя се , че не си разбрал , че живота в България си е по добър, ако можеш да правиш нещо. Нямам против тебе, интересно ми е , защо се бориш да се доказваш, на кой му пука за твоите някогашни успехи, и кой се интересува от твоето мнение, стъпни на земята.


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -1 
 
 Заглавие: Re: Да се спре достъпа на Огнян Угринов до форума
МнениеПубликувано на: Съб Фев 23, 2013 12:00 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
Драги ми непознати Христо. Ти ако не си успял, аз съм. :lol:
И затова ли искаш и ти да раздаваш тупаници?
Като "шоколадения Джо" (venko6)? :)

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -13 
 
 Заглавие: Re: Да се спре достъпа на Огнян Угринов до форума
МнениеПубликувано на: Съб Фев 23, 2013 6:42 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:24 am
Мнения: 171
Име: Венелин Грозев
Огнян Угринов . Oggy написа:
venko6 написа:
Лично на мен ако ми излее на живо помията, която излива в мненията си тук бих му вкарал веднага тупаници,......


След 2 седмици ще мога да мина до Своге до шоколадената - да ми раздадеш тупаници.
Ако там не ти е много удобно - все пак работно място, да организирам среща при Ивайло Найденов - там да покажеш какъв си бияч :)


Това поведение на мутра ("знам те къде работиш, знам кой ти е шефа, внимавай ще дойда") мислех, че е останало назад във времето. Но ти, възкресителят на българският делпланеризъм по шведски стандарти, явно още живееш в него. Ако така ще вдигате и спорта на крака...

Надявам се, че след 2 седмици няма да има друг начин за общуване с теб освен горният. Поне анкетата до този момент това показва.


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -2 
 
 Заглавие: Re: Да се спре достъпа на Огнян Угринов до форума
МнениеПубликувано на: Съб Фев 23, 2013 11:33 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
За мен не се кахъри venko6, аз съм направил доста и правя за българския делтапланеризъм.
Поддържам някакво ниво на летене в България от 20 тина часа на сезон (останалите си летя другаде), участвам във почти всички организирани български състезания (само Парамания пропуснах).

Няма как да възраждам нещо, което съществува и се развива, нито се натискам, защото ми е пределно ясна ситуацията в България в последните 20 години и в момента. Mога само да помагам, каквото и правя.
И вкарвам доста пари - и за заплати, и за социaлни осигуровки и много ДДС, когато съм с група шведски пилоти. Tова тeб интересува ли те, или ти гледаш другаде от своята камбанарийка, но чакаш фиша в края на месеца!

C делтапланеристите в БГ сме в много добри колегиaлни и приятелски отношения - ние нямаме какво да делим, целта е една - приятно и безопасно летене, Същото е и с парапланеристите, с които ми се случва да летя.
Само тук една малка групичка с малък летателен опит, подскачате като ужилени, че критикувам самообявилия се "възродител" на делтапланеризма в БГ и "самообявилия" се инструктор - "Милион Чудеса" :). И го правя, защото виждам и разбирам какво прави и може. Вие не - защото не летите с делтапланери и мисля, че не искате да вникнете за какво става дума. И рипате срещу написаното от мен от някаква солидарност, щото той лети с вас, а от делтистите се крие.
Не сте ли си задавали въпроса защо е така? Свой сред чужди - чужд сред свои?

Ми вземете си го - той още не може да се ориентира с какво да лети - пара, парамотор, делта, трaик. Лошото е, че не си вижда дереджето, което е че е пoзакъснял възрастово за състезател, не е се е научил, за да е инструктор, не си е намерил работа с добро заплащане (като венко6 и Ивайло),за да се самоспонсорира. Cериозно е притеснен е, че не може да изпъкне сред делтапланеристите, но пък се опитва да го прави сред вас :)

А истината е проста - иска да се присламчи към БНАК и да изкарва някакви пари - пример му е DVD - актуалният организатор на състезания. Нямаше да го отхвърлят ако става.

"Колега" Христо, стигнах максимума в делтапланеризма, който целях, изпълних си и мечтите в летенето с делта, което ми дава удовлетвореност. Добре се чуствам, където живея, с каквото се занимавам и с каквото мога да си позволя. Пожелавам ти го и на теб.
А щастието зависи от това в кого или какво и колко си влюбен :)

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -11 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов