Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Май 25, 2017 10:42 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Отворено писмо до всички пилоти на СлВС
МнениеПубликувано на: Вто Фев 21, 2017 10:20 am 

Име: Петьо Кюркчийски
Здравейте, летящи колеги!
След множество дебати, преработих отвореното писмо, което по-рано бях публикувал. В резюме ще кажа, че нещата описани вътре засягат абсолютно всички летящи на свръхлеки въздухоплавателни средства (безмоторни и моторни пара и делтапланери, паратрайкове, мотоделти, свръхлеки самолети, вертолети и автожири. В писмото ще намерите точно описнаие на това какво е СлВС и какви са законовите изисквания според НАРЕДБА № H-1 от 9.01.2014 г. за регистрация,
първоначално определяне, поддържане на летателната,годност, експлоатация на свръхлеки
въздухоплавателни средства, обучение и издаване на свидетелства за правоспособност на пилотите и контрола върху тях.
Тълкуването на описаното оставам на вас, защото има много спорни текстове, които дори юристи и инспектори не са сигурни как да тълкуват.
Има сформирана работна група от страна на "Асоциация на свръхлеката авиация в България" която да работи по проблемите в НАРЕДБА № H-1 от 9.01.2014 г., за да се стигне до приемливи решения на проблемите описани в отвореното писмо.
Можете да се присъедините към ФБ групата "Проблеми при лицензирането на PPG пилотите" https://www.facebook.com/groups/1228280730597360/files която бе създадена първоначално да реши именно техните проблеми, но в последствие обхвата се разшири и обхваща всички класове СлВС.

Отвореното писмо можете да прочетете тук:
https://drive.google.com/file/d/0BybG9W ... sp=sharing

http://www.skyhike-bg.com

Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 

Заглавие: Re: Отворено писмо до всички пилоти на СлВС
МнениеПубликувано на: Пет Мар 17, 2017 2:59 pm 

Аз имам един СЕРИОЗЕН ВЪПРОС:
КОЙ и ЗАЩО се опита да ОГРАНИЧИ правата на мотоделтапланеристите и мотопарапланеристите с едноместни апарати, дадени им в:

НАРЕДБА № 1 за свидетелствата за правоспособност на авиационния персонал
Чл. 5. Не се изисква свидетелство за правоспособност за лицата, които самостоятелно използват едноместни въздухоплавателни средства с максимална маса под 70 kg - когато са без двигател, и с максимална маса под 120 kg - когато са с двигател.

Т.е. ГВА и държавата защитават правата на летящите с такива апарати повече, отколкото асоциацията им ?!?!

Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 

МнениеПубликувано на: Пет Мар 17, 2017 6:46 pm 

jespy написа:
Аз имам един СЕРИОЗЕН ВЪПРОС:
КОЙ и ЗАЩО се опита да ОГРАНИЧИ правата на мотоделтапланеристите и мотопарапланеристите с едноместни апарати, дадени им в:

НАРЕДБА № 1 за свидетелствата за правоспособност на авиационния персонал
Чл. 5. Не се изисква свидетелство за правоспособност за лицата, които самостоятелно използват едноместни въздухоплавателни средства с максимална маса под 70 kg - когато са без двигател, и с максимална маса под 120 kg - когато са с двигател.

Т.е. ГВА и държавата защитават правата на летящите с такива апарати повече, отколкото асоциацията им ?!?!

Защото има алчни, да се нагушат "инструктори",на които изобщо не импука за нищо, важно е да се спъне развитието на самоуките летци.

п.п. Ако на времето е имало такива "инструктори", може би Икар щеше да е жив.

Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 

МнениеПубликувано на: Пет Мар 17, 2017 8:13 pm 

Какво искаш да кажеш, поставяйки инструктори в кавички - че не са никакви инструктори ли? Но е интересно досега(и сега) кой ли ги обучаваше "самоуките" летци включително алчните "инструктори"? И колко самоуки летци с колесен едноместен ултралек до 120 кг са направили инцидент у нас??? Не ме карай да извадя всички безмислици в тази наредба, които ясно ми показват, че целта е била едни лесни пари!!! Не знам кога държавата с най-многобройната ултралека авиация ще попие идеите на болгарските "мъдреци", които почти са успели да убият тази авиация в республиката си.

Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 

МнениеПубликувано на: Пон Мар 20, 2017 2:34 pm 

Неангажиращо мнение относно комерсиалното обучение - или сертифициран апарат, или апарата е (съ)собственост на обучаемия.
Така е навсякъде и е нормално да е така.

Клубната машина(дори експериментал), в която всеки от клуба има (съ)собственост може да е най-евтиното решение.
Но реално всеки, който иска пилотски лиценз у нас в момента, е с двуместна делта/пара. Ако ЛГ се определя само при регистрация(и е задължение на собственика да си я поддържа) - регистрираш си апарата и обучението е на него. Най-добре е да се премахне ЛГ, но не знам колко рИкия ще требе да черпим за да мине.

Значи основна цел трябва да бъде ЛГ - или да се махне или еднократно. Това решава и проблема с регистрациите.
То и без това, ЛГ при мотоделти, мотопари е неадекватно дефинирана и трябва да се оправи.

Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на: