Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 11:17 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Долна Баня - Банско - Благоевград - Дупница - Долна Баня
МнениеПубликувано на: Пет Окт 24, 2008 7:35 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
След сладкодумието на Ники и прекрасните му снимки каквото и да се каже ще бледнее!

През седмицата успях да открадна цели два дни за летене.

Никога не бях летял в района на Благоевград и ми беше интересно какво има там и как изглежда.

Планирах си маршрут от Долна Баня, над Рила през язовир Белмекен, после през Банско, Благоевград и след това на север през Дупница, Самоков и обратно в Долна Баня. Общо около 190 км.

Времето беше прекрасно, небето синьо, само над върховете имаше кумулуси, като цяло в равнината тотално стабилно. Имаше лек вятър от север.

Излетях от Долна Баня заедно с баща ми. Той не беше летял с мен досега, само веднъж един от инструкторите ми го беше возил за малко.

Набрах необходимата височина и минах над билото на Рила, точно над язовирната стена. Прелетях южните поли на Рила, малко подрусваше, но беше много красиво.

Повъртях малко над Банско и се дивях на застрояването и на хеликоптерната площадка. Преминах между Рила и Пирин и достигнах Благоевград, след това Дупница. На връщане кацнах на Сепарева Баня за кратка почивка. Планините бяха изключително красиви в есенния ден.

Малко снимки и видео за илюстрация:

http://picasaweb.google.bg/selmatic/21102008#

На втория ден повторих летенето с маршрут до Панагюрище и Старосел, за да видя отгоре тракийския храм.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов