Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 8:59 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Вибрациите в парамоторите
МнениеПубликувано на: Пет Май 29, 2009 12:21 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
Здравейте на всички и по специално на хората с инженерна мисъл и познания. Имам един въпрос който искам да обсъдим тук и решим евентоално проблема ми. Значи, наумил съм да си направя двумастен парамоторен трайк. За целта съм приготвил един едноцилиндрив 500куб. 4 тактов бензинов двигател с въздушно охлаждане Java не съм го палил още, защото някой му е откраднал карбуратора. Но по думите на собственика(който е спечелил 2 републикански титли) двигателя е на 2 тренировки само или с 2 думи нов използван на времето за пистови състезания на сгур, ако се сещате. Диапазона на тяга и окачването му е много подходящ за целта. Няма към него скорости на вид е, като всеки парамоторен двигател. Притеснява ме това, че до колкото си спомням едноцилиндровите двигатели с по- голям ход, имат много сериозен въртящ момент и си мисля, дали като излетя, няма да ми падне някоя пломба или самия трайк. Няма ли да се разглоби от вибрациите и маха на двигателя в обратна посока на тягата му. Нека, които има познания, да даде акъл, как да го укротим тоя звяр? Маслени амортисьори ли противотежести ли ....................иначе е 45коня

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 29, 2009 2:49 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Адаш, този мотор е за метанол! За бензин ще трябва да промениш фазите на газоразпределението. Различни горива, различна детонационна устойчивост, различна калоричност. Правено е от Боян от Русе преди 10-15 години монтира такъв на една БМВ ендурска рама. Аз карам 800см^3 едноцилиндров мотор с балансиращи валове и пак си чеша задника през 50км, та смятай баба Ява. Успех.

Кой беше Вибраций?

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 30, 2009 11:24 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
След еднонощно умуване реших че от тоз двигател ще излезе страхотен карт така ще му променя фазите на газоразпределянето че тази почивка от бая години ще му излезе през малките жигльори. Сега вече има и гуми за пилене от малките АТВта а за двуместния си трайк ще измислим нещо по ново и надеждно. :D

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов