Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 12:36 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 24, 2009 8:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Засега отлагаме за сряда, че във вторник ще минава бърз фронт, а преди това дават североизток.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 24, 2009 8:54 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
ок
Става...
лошото е че в края на следващата седмица е състезанието по целно кацане Перник 2009.....но....2-3дни ще летим...заедно

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 28, 2009 6:28 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Предлагам да тръгнем утре. Времето ще е добро. Вятъра ще е попътен. В петък има леко разваляне на времето тоест ще имаме 3 добри дни.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 28, 2009 4:33 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
С едно изречение, с оглет на финансовото ми състояние и липсата на запасен участието ми се одменя за мое съжаление. :cry: :cry: :cry: а как исках да го направя това летене.........но такъв е живота

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 29, 2009 8:10 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Krasiv i uspeshen den.
Grupats ot 2 traika i 4 paramotora veche e v krachma v oreshaka.
Nazdrave.
Utre gonim kotelsko i otvad s umeren SZ, a v drugi den emine, ako ne ni izplue viatara v moreto.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 30, 2009 8:26 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 1:34 am
Мнения: 121
Местоположение: Бургас, Сливен
Izvinete za latinicata no pisha ot telefona. Dnes prehvirlihme planinata. Izletqhme ot Oreshaka I s Malina sme do Jrepchevo. Zapalili sme si ogun I imame za qdene edna qbulka edin snikurs, buskviti, voda I kesteni :) Utre se nadqvame da se prisuedinim kum Niki, ako go namerim. Zasega kraj ogunq sme smo dvamata, no moje bi kusno vecherta I nazemniqt ekip da se prisuedini. Otnosno poleta moga samo da kaja che beshe naj-kritichniq mi dosega v motornoto I bezmotorno letene I se radvam che s Malina sme jivi I zdravi. Sled vcherasniqt uspeshen den, dnes izletqhme ot Oreshaka s WNW. Max speed 98 km/h. Sled Triglav se pridurjahme bez problemi nad biloto I sravnitelno spokojno letqhme nad Shipka I Buzluja, na okolo 1800m. Reshihme da letim na E nad biloto dokato imame gorivo I da kacnem taka che da ni e lesno izlitneto na sledvashtiq den predvid prognozata za S. Problemite zapochnaha sled kato preletqhme nad golqma kotlovina posredata na planinata ot koqto zapochva muglishkoto dera. S pulna gaz -3 v silna torbulenciq I taka do sredna gora nad vodata na qzovira za po-bezopasno shtoto sme bez zapasen. Spirala I kacane do vodata. Sega sme OK I se toplim na ogunq. Toku shto ni se obadiha ot nazemniq ekip che sa spukali spirachen markuch I nqma fa dojdat, no vse pak vsichko e OK. Utre tursim Niki, ce mu e off gsm I ne se chuvame po syanciqta ot zemqta.

_________________
www.skyvision.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 30, 2009 9:02 pm 
Олеее,ако приключенстване
:)).Стикам палци всичко да е по мед и мало нататък :)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 30, 2009 9:50 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 1:34 am
Мнения: 121
Местоположение: Бургас, Сливен
Niki jipa e v Kazanlik s spukan spirachen markuch. Nie s Malina izlitame utre sutrinta , no Dundy moje da ti seobadi da I sudejstvash za remonta. Ako ne stane produljavame bez podrujka ot zemqta I shte se stremim da kacame po benzinostancii.

_________________
www.skyvision.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 01, 2009 7:42 am 
Аве Емо...що не се обади веднага...Ще видим какво ще направим


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 01, 2009 8:42 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 9:55 am
Мнения: 41
Местоположение: Сливен
Име: Даниела Димитрова
Снощи 30.09 основната група, след доста перипети успяхме да се съберем на вилата на Малина в село Енина до Казанлък.
Днес 01.10.09 Ники Йотов затвори задачата в 7:40ч. е кацнал на Емине.
Ние продължаваме след като отстраним техническите проблеми :) .


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 01, 2009 9:22 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
аз съм си в къщи
:(
полета ми от Орешака до Гурково(село близо до Твърдица) също бе ....най-запомнящия се от всичките ми досега!!!!!
Двата ми Джи Пи Ес-а за запомнили 113км/ч максимална скорост, честичко гледах скорости 90-100.....и ми беше ясно ,че приземяването ще е проблем...
край Шипка ядох големи шамари,челен тък и яко мачкане....(нали летях със слабонатоварен голям 42кв.м тандем...)но бях съсредоточен,работих много с командите и газта....и при тая скорост бързо отминах турбулентната зона
Вятъра бе западсеверозапад и аз обърнат с лице на север летях яко на изток....като лека полека бях изплюван и на юг...т.е в южна българия...угасих мотора....
като гледах как се огъват дърветата по склоновете под мен...и минават вълни по короните им....бррррр
видях че мога да кацна около Гурково и започнах да правя разчет за кацане заднишком напред
напълно отпуснати тримери,уши и блъскане наляво надясно,напред назад...снижавам....и над Гурково чувствам енергично изтегляне нагоре ....и +2....+3 качване....притесних се щото на на няколко км южно и източно има големи водни площи...излязох от термиката и се насочих (с гъза напред) към друга изорана нива.уцелих я по средата.кацнах меко,завъртях се и свалих парапланера на земята....
но 42кв.м и 60-70км/ч вятър са кофти комбинация.....влачи ме през цялата нива като се опитвах да го погася....но вървите и коланите се бяха усукали на въже.....опънато...а като вдигна глава виждах че крилото е с изходящия ръб нагоре....т.е. не трябва да тегля командите....спрях се в една канавка на края на нивата под високо напрежение...
всичко и навсякъде ми беше пълно с пръст...поражения по мен почти няма...дребни ранички по пръстите на ръката...и натъртени ляво рамо и крак
На фотоапарата се е отчупил обектива ,счупен дисплей и е пълен с прах .уредите и парамотора ми са надраскани от влаченето през нивата...
Но.....имам супер снимки !!!!!
вижте ги на http://picasaweb.google.bg/venkost/KomEmine#
:D

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Последна промяна venelin на Чет Окт 01, 2009 1:06 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 01, 2009 10:06 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Браво!!! Много ви се кефя! :)
Ама подбрахте един ветрец за летене... :roll: Днес го дават да утихне. Дано всичко приключи успешно без поражения и инциденти! :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 01, 2009 10:33 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
много яко !!!!!! поздравления на всички от екипа! това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да стане традиция и да се прави редовно всяка година!!!!! 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 01, 2009 11:01 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
Само мога да съжалявам че не летях с вас но............. Дано довечера прочета че всичко е минало добре без инциденти. Да ви кажа и аз съм влачен по същият начин като Венко и за да си спася оная работа ми отидоха коленете и бедрата, та му сачувствам де. Ей някой да се обади на Диневи да подготвят една яхта за всеки случай. :lol: Да не чуе дявола. Успех момци

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 01, 2009 5:45 pm 
Преди около час и половина от л.Кълвача (до с.Овощник/близо до Казанлък/)излетяха Наско,последван от тандема Емо и Малина.30 мин,. след тях излетяха Никола и Иво. Скоростта им варирала около 36-40 км. Хубав вечерен прелет им желая :)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов