Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Май 21, 2024 5:38 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 16, 2009 7:16 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Еиййй, това е много готино с такива шокови устройства... :twisted: :twisted:
Ще можем да ги ръчкаме и подкарваме, като волове с остен!!! Супер!!! :lol: :lol:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 16, 2009 7:31 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
един от начините да се следи прелета "онлайн" е да се слуша честотата на която ще бъдем....
Маршрута е такъв ,че ще се чуваме почти в цяла България...от въздуха
За слушателите(има такава категория в радиолюбителството) е необходимо VHF радио в диапазона 144-146 МХц и по възможност хубава външна антена(най добре насочена....Яги или друга...)
Осигуряващата ни кола също ще има мощна возима радиостанция с външна антена.....

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 16, 2009 12:17 pm 
YaHooooO написа:
Даже може към тях да има свързана електрошокова система-а някой се отклони от маршрута, който е заявил-Ток, ако изостава-пак Ток. ;)
Ако участващите искат да се укичат с каквото и да било за шоу на тези, които ще си седят по къщите, мисля, че сами ще предложат. Все пак това не е състезание.


Дадох предложението, не да се правя на умен, а просто да се търсят начини за известност и атрактивност на парапланеризма. Всеки мисля, може да даде идеи. Преди време проучвах възможността за излъчване на видеорепортажи от въздуха. При разговорите с мобилни оператори, служител в един от тях прояви интерес и каза, че може би, ще може да се тества по този начин мрежата. Ако се постигне договореност с някой от мобилните оператори за безплатно излъчване на репортажи, мисля, че много хора ще си включат мобилните телефоните. Ще има и такива, които просто ще искат да видят България от птичи поглед, а не толкова, че интересуват от авиация.
Ползата на оператора от трафика, ще може да се изчисли след прехода.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 16, 2009 1:16 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 10, 2009 8:45 pm
Мнения: 22
Местоположение: София
А ако може да се спретне някъкво документално филмче, ще бъде интересно.
Като, за документален филм става въпрос за подготовката, 1- ден 2- ден.. и т.н. Не като отделни клипчета. Да се съберат и да се пообработят малко. Сами давам идея... :D
Пък, дано намерите по- сериозен спонсор.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 11:26 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
Айде да видим до сега колко човека евентоално ще участват? аиде "строй се преброй се" Ники кажи за кога евентоално ще летим? Да знам кога да закарам козата на пазара? :lol:

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 8:15 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 29, 2004 5:06 pm
Мнения: 32
Ей да внимавате ,че ловния сезон за пернати е открит.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 23, 2009 7:03 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2300
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Неделя - тихо (местни ветрове)
Понеделник - слаб-умерен СЗ (около 4 м/с)
Вторник - умерен СЗ (около 8 м/с)
Сряда - умерен СЗ (около 8 м/с)

Какво ще кажете да почнем в неделя?
Какво ще кажете да се опитаме да го минем за 3 дена, за да не ни натиска силен СЗ в по-ниската източна Стара Планина?
Кацането на Емине при СЗ може да е рисковано?!?

Също има ли фенове които да бъдат в готовност и да ни донесат бензин, ако кацнем в техния район?

Някой знае ли повече подробности за устройствата за онлайн следене използвани в Шумен?

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 23, 2009 10:47 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 9:03 am
Мнения: 170
Местоположение: София
Име: Пламен Делчев
Ники,

относно следенето в реално време в интернет може да помогне това:

http://www.livetrack24.com/wiki/en/Download%20gpsTrackLive

Качва се на GSM с GPS и изпраща на определен интервал SMS ... напредъкът се следи в реално време в http://www.livetrack24.com/ ... като се визуализира в Google Maps/Earth.

За съжаление се заплаща всеки SMS с координатите, които изпраща телефона за да се обновява информацията ...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 23, 2009 11:09 am 
Online

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
персоналните тракери по време на състезанието издържаха около 10 часа работа - хубавото при тях е че са много малки, компактни, леки и имат копче on/off

колко тракера ви трябват?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 23, 2009 3:39 pm 
Online

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
в допълнение: тракерите се зареждат с 5 V DC като в комплекта си има адаптер за 220 V AC и за 12 V DC подходящ за гнездото на запалката на кола


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 23, 2009 4:59 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
Момчета някой има ли да ми ослужи със запасен над 120кг за да мога и аз да участвам? И айде всеки който серьозно е решил да участва да даде заявка за да разберем колко сме в крайна сметка. А организаторите ако покажат някакъв предварителен маршрут няма да е лошо.Каде ще се саберем, кога, евентоалните спирки и тн.

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 23, 2009 5:15 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 12:15 pm
Мнения: 129
Проект:
1-ви ден:
Събираме се на удобно за излитане място следобяда в деня преди старта. Доуточняваме/нощуваме.

2-ри ден:
Ставане 6:00 ам;
Товарене багаж в поддържашите коли до 7:00;
Излитане до 8:00 по маршрут:
Берковица -> Правец 90 км.;
Кацане прбл. 10:00 на импровизираното летище на Ники;
Закуски, разбори прегледи на машините, обяд(скара/сухо) почивка, подготовка за излитане;
Излитане 16:00 по маршрут Правец - Сопот 90 км.;
Кацане 18:30 Сопот;
Разпъване на биваци и пр.

3-ти ден:
Ставане 6:00 ам;
Товарене багаж в поддържашите коли до 7:00;
Излитане до 8:00 по маршрут:
Сопот -> Николаево 90 км.
Кацане прбл. 10:00 в близост до бензиностанция и подобни удобства;
Закуски, разбори прегледи на машините, обяд(скара/сухо) почивка, подготовка за излитане;
Излитане 15:00 по маршрут Николаево - Сунгурларе 90 км.;
Кацане 18:00 Сунгурларе(на поне за мен неизвестно място). По тази причина излитаме по-рано за да имаме светлина да търсим такова;
Разпъване на биваци и пр.

Ден 4-ти:
Не бързаме. Остават 90 км. Сунгурларе -> Емине. Ники си говори с времето. След като се договорат за около 4м/с Запад излитаме.
До 13:00 вече сме кацнали, намерили сме си най-удобния плаж за къпане и бивакуване.Информирали сме се за все още работеща кръчма, в която на следващата сутрин приготвят шкембе-чорба и бульон трезве -накратко код:"Не ме боли глава на сутринта". Рзпъваме, скара,бира(и ракия),песни, танци, нощно къпане, Тони Джи - закриване на летния сезон.....спанеее.

Ден 5-ти:
Изпълняваме "Код зелено" - кръчмата, която предвидливо сме намерили предния ден.
Прибираме, скътаваме и леко, леко се закарваме кой от къде е.


---------------------------------------------------------------------------
На разположение от моя страна имаме:
1 бр. Рено Канго 1.9 Д - дълга база за шофьор и пътник, което ще оборудвам с Яесу2000 стационарна радиостанция 144-146 Мгхц. Минимум 3 бр. станции Яесу VX150(мога да купя и слушалки за тези които си нямат станции, аз на шлема имам). 4 бр. Разгъваеми стола, 1 разгъваема маса
, палатка за 2-ма и... една торба вицове!
Търси се кандидат за шофьор и помощник.
Говорих с Венко преди да замине и той със сигурност ще е едната кола за пддръжка.
Ако сме м/у 4-8 човека две поддържащи коли са предостатъчно.

Горивото за двата автомобила би трябвало да е в рамките на 350-400 лв.
Разделено на участниците не > 60 лв. на човек.

Междувременно поддържащия екип трябва да се грижи за вода, храна и бензин за моторите ежедневно.

Ники, неделя 27 Септеври е твърде близко.
Реалистично ми се струва от Вторник 29.
Говори с Него за времето пък да видим.

Да направим дискусия в Skype. Да помислим каква е практиката да прилечем медиите и популяризираме този спорт, но най вече да уточним кога, какво, кой?
skype: miro.arsov

На подобна основа може да се изработи проект удовлетворяващ задачата: Ком-Емине с парамотор, а по късно и Около света с парамотор за 83 дни - или какво още е могъл да напише Жул Верн ако е послушал Карлсон за гащите с перка...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 23, 2009 7:31 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
От Пловдив заявяваме участието си, аз Димитър Димитранов и Калоян Петров. Съответно с крила МЮС2 и мотор Валкарджет 200 и Еден 3 с мотор Блек Хоук 300

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 23, 2009 7:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2300
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Той се отметна от СЗ. Той каза че вятъра неделя, понеделник и вторник ще е ЮЗ, което е още по-добре. Ако не тръгнем в неделя то трябва да изчакаме минаването на един сериозен фронт следващия четвъртък.
За мен не е проблем да изчакаме, ама като гледам как бързо и тотално се сменят прогнозите, трябва да сме в готовност за всеки момент.

Дидо - нека имаме поне 2 персонални тракера - един за групата следваща билото и един за групата която ще каца долу.

Емо от Бургас ще бъде с трайка с Малина и ще има поддържаща кола с един шофьор и един епизодично включващ се парамоторист.

Аз искам да следвам билото и да спя горе по хижите, но ще видя как ще го импровизирам с горивото. Може би поддържащата кола ще се качва по проходите да ни зарежда.

Аз си мислех за следния вариант:
1 ден - Ком- Златица (спане на х Кашана или околните)
2 ден - Златица - Шипка или Котел ( зарядка за гориво на Шипка)
3 ден - Котел - Емине

Нека да решим според времето за колко дни да го вземем.

Засега май няма желаещи за състезаване, но можем да го направим догодина.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 23, 2009 10:20 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 1:34 am
Мнения: 121
Местоположение: Бургас, Сливен
Аз и Малина ще дойдем със сигурност. Иво и Никола от Бургас също имат желание да дойдат, но май имат други ангажименти за неделя и все още не са ми потвърдили 100 %. Четиримата мислехме да дойдем до Берковица с джип с голямо покрито ремарке с трайка и 2 парамотора. Дънди каза че може да дойде за шофьор, но след като уточним датите трябва да се чуя с нея да ми потвърди. Така че джипа ще ни съпровожда по целия път и може да качва гориво по баирите. Наско от Стара Загора също ще се включи с трайк, но ще лети сам. Мисля, че трябва да решим най късно утре дали тръгваме в неделя, или да се отложи след фронта. Аз съм готов да тръгна и утре, но има хора които трябва да се освободят.

_________________
www.skyvision.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов