Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:26 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Джирокоптер с двигател"F200 Walkerjet"от парамотор
МнениеПубликувано на: Вто Окт 20, 2009 11:39 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 9:09 pm
Мнения: 198
Местоположение: Холандия
От доста време ми се върти в главата идеята от трайк с двигател F200 да измайсторя джирокоптер и ето, че най накрая намерих сертифициран инструктор за тоз вид летателни средства. Освен курс се предлага и асистенция при направата на собствено джиро та да видиме дали идеята ще може да се реализира.
Нещо подобно на това трябва да стане: http://www.homebuiltairplanes.com/forum ... -00-a.html само като гледам двигателите на джирокоптерите са 45-90 коня, walkerjet-а е 27, та дори и с олекотена конструкция ще му е трудно...

ето и сайта на инструктора: http://www.gyrocopteraviation.nl
има и филмче


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 21, 2009 7:09 am 
В България вече има такъв с два вдигателя Велкерджет.Човека,който го е направил е от Варна,но не се сещам за името му.Можеш да обмениш идеи с него.

Успех


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 21, 2009 7:25 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
Да
Петър Петров натрупа доста опит в правенето на жирокоптери,в това число и с два двигателя Ф200
както и предполагах 2х27кс е малко...
ненапразно жиротата имат двигатели от 70коня нагоре....
и колкото съм гледал летящи автожири...не ми харесва, че много мощност,много рев,бензин и напън.....за да лети един човек....
и трябва истинска писта и истински хангар....а с пара или делта...се лети с 3-4пъти по малко мощност...съответно бензин....

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 21, 2009 8:43 am 
Да,както казава един приятел- Хеликоптера е конструиран да не лети:)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 21, 2009 12:01 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Пък автожирито успешно съчетава недостатъците на самолета и въртолета.

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 21, 2009 12:32 pm 
Вече стана въпрос във форума, че е възможно да се лети и без двигател.
Вижте филма за който бе съобщено
http://forum.skynomad.net/viewtopic.php ... &start=810

Руснаците имат повече от 20 годишен опит в тази област.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 21, 2009 4:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 11:48 pm
Мнения: 301
Местоположение: haskovo
Ако ти се играе с преработки - имам едно Субаро 1,3
ама жирото лети малко като на инат !

_________________
недей да летиш по-бързо от твоя ангел пазител (бяло-син Aspen)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 21, 2009 8:09 pm 
Marko, а туй дет го дърпат с него дали не е с двигател ;)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 22, 2009 10:13 am 
YaHooooO написа:
Marko, а туй дет го дърпат с него дали не е с двигател ;)

Въпроса звучи повече, като заяждане, от колкото за сериозен разговор по темата. :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 22, 2009 11:17 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 9:03 am
Мнения: 170
Местоположение: София
Име: Пламен Делчев
А има ли причина да не се ползва двигател от по-стар пистов или туристически мотор с по-голям обем. Сигурен съм, че може да се намери двигател около 60-70 коня, та дори и над 100 коня, който да върши прекрасна работа и да е на приемлива цена.
Между другото, мисля, че Аутоджирото се води ултра лека авиация до 450 кг. и си подлежи на регистрация по закона за въздухоплаването ... по същината си и принципа на управление си е вид самолет ... нищо, че прилича на хеликоптер.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 22, 2009 8:02 pm 
Цитат:
Въпроса звучи повече, като заяждане, от колкото за сериозен разговор по темата. :lol:

Само така звучи;).А че не е по-темата то е ясно :)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 13, 2010 4:19 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 10:11 pm
Мнения: 37
Местоположение: Варна
Име: АНОНИМЕН
Преди три години и аз се навих да си правя автожир,намерих чертежи разбрах от къде и как да си поръчам ротор ,ходих на гости при Петър Петров разгледах неговата конструкция, и се отказах. Наред с предимствата има и много недостатъци които не са и малко. Ще ви пратя един линк на автожир за самостоятелна постройка, и ако се наемате да си направите ротора и да летите с пробвайте. Двигателя трябва да е по-мощен някъде от коня 60 нагоре. :lol: http://hobbyport.ru/mk_other/okb_mk/6906_viroplaner.htm Успех с това мога да ви помогна. Американски фирми произвеждат лопати за ротора ако някой се интересува ще пратя линк,те са най надежните и найдобри за тази работа. а това което ви давам засега е да си начешете крастата.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 14, 2010 3:49 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Митко, не искам да ти скършвам ентусиазма, но според мен от всички летала, които могат да се правят "в домашни условия", жирокоптерът е на последно място. Добре познавам историята и на жирото в Правец, и това във Варна. Това в Правец обаче е най-показателно. Мисля че го правят от около десет години (може и повече да са), имат всички възможни условия (хангар, работилница, средства, специалисти и т.н.), и след множество проблеми и спънки, с триста зора успяха да го облетят едва миналата година. Оттогава машината пак си стои в хангара и не лети (нямам идея какъв точно е проблема в момента). В жирокоптера имо много "проблемни зони" (като например възелът на носещия винт, самите лопати и т.н.), които според мен не са по силите на "домашен майстор" ... Лично мнение, естествено ...

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 14, 2010 8:38 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 10:11 pm
Мнения: 37
Местоположение: Варна
Име: АНОНИМЕН
:roll: Наско хората и в момента строят автожири със саморъчно направени лопати. Мисля че и Гого50 в България е лял такива. Петър Петров имаше намерение да прави и според мен е ненадминат в тази област (става дума за леене от стъклопласт, прави и яхти). :twisted: А това на което са захванати лопатите е по силите на всеки, дурал и стругари читави все още има. Между другото този възел се казва преротатор и все ще се намери кой да ти го направи - срещу ЗАПЛАЩАНЕ. Не плаши човека щом иска да експериментира. Иска инфо, дай му, а от там на сетне щом е решил, никой не може да го спре. Припоискване мога да услужа с чертежи и много информация за автожирите. С поздрави Пламен!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 14, 2010 9:49 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Пламене, няма да спорим. Аз си казах мнението, ти казваш своето. Те се различават и в това няма нищо лошо. И не се кахъри за Митака. Той не е толкова плашлив ... :lol: :lol: :lol:

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов