Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 11:12 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Нов мотопара пилот!
МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2009 10:51 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
Вчера успешно излетя и направи своя първи моторен полет 66 годишният "дядо" Хълми.
Този удивителен човек се запали по идеята за летене като е работел по изграждането на магистрала Люлин и е видял летящ парамоторист...Издири ми телефона като дошъл пеша до Банкя и си записал телефона ми от табелката на входа на Клуба.Митко Ралев му проведе курс по парапланеризъм...
Сега Хълми си има собствена парапланеристка екипировка,излита и лети много добре...а от вчера и моторно... :D
http://picasaweb.google.com/venkost/Halmi#
http://picasaweb.google.com/lz1div/XnMa ... 7859535490

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Последна промяна venelin на Пон Ное 09, 2009 4:50 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2009 12:19 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Браво, наистина впечатляващо с тоз "дядо Хълми". Такива хора кефят много ... На тази възраст за да започнеш да летиш, при това на парамотор, се иска много хъс ... :D

Абе нещо не се сещам, кой ли може да е видял да лети над магистрала Хемус? ... :wink:

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 20, 2009 12:24 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 2:41 pm
Мнения: 71
малеее срам ме е от себе си.човека на 66 години си литва без траик
а аз болят ме коленете ,боли ме гърба и все с траика се напъвам :oops:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 20, 2009 12:55 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
Юнга знаеш ли вица за професора който се изгубил в гората? Та изгубил се професора в гората и се отрепал от обикаляне но така и не намерил пътя. Сигнал до една поляна а на поляната малка къщичка. Почукал на вратата и се показал един овчар. Обяснил му професора за това че се изгубил и навил сигурно 20км в гората но така и не намерил пътя. Овчарят го поканил да преспи при него и му казал аз знам гората на изуст, пътят е на 100м от тук но нека пийнем по едно вино пък утре по живо по здраво. Седнали на масата да пият, пили по едно вино и професора казал. Знаеш ли мисля да си легна да поспя че ме заболя главата, а овчарят му отговорил , а мен краката. Извод: Всеки го удря там, кадето най много се използва. Повече почивка брат

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 22, 2009 8:18 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 2:41 pm
Мнения: 71
малко оспамихме темата,но пак за летене се пише
почивката си я давам с траика,просто колената ми са смазани от щангите и колоездене

сега забелязвам кат гледах сниманото ,колко страно ми се видга крилото :oops: голямо завихряне се получава и става на парцал

http://vbox7.com/play:db39afa6


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 23, 2009 2:49 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
Здравей Юнга. Ако позволиш да ти дам някой съвети свързани с излитането. Не претендирам че съм стар трайкаджия но когато си направих моя трайк и започнах литни-кацни за тренировка си напавих многи изводи които искам да споделя с теб. Значи ако си изкарал курс за начинаещ парапланерист едно от задължителните неща (след като си проверил дали си се закопчал на всякаде и правилно, посоката на вятъра, свободно ли е пространството,и си дал старт, когато крилото дойде над теб) е да погледнеш крилото дали всичко е на ред с него и как е застанало над теб и да последва съответна реакция ако нее така. Същото трябва да правиш и когато си с трайка излиза крилото отпускаш газта поглеждаш на горе контролираш а управленията ако е нужно малко корекция с на посоката на трайка и тогава погледа на пред и газ. Друго, нее задължително да излиташ на пълна газ по време на набиране на скорост можеш да направиш още един поглед на горе. И за по мигновенно одлепяне от земята може да дадеш повече газ и да убереш управленията малко. Дано съм ти бил в полза успех.

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Последна промяна jilata на Пон Ное 23, 2009 3:32 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 23, 2009 3:23 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 2:41 pm
Мнения: 71
мерси ,старая се така да правя,може би сега не съм го направил
преди да го закача за траика крилото ,винаги го вдигам и гледам всичко наред ли е,след като е закачено и го вдигна пак му хвърлям едно око,и това за по бързото вдигане маи не го правя :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: iunga
МнениеПубликувано на: Сря Дек 09, 2009 10:53 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 9:24 pm
Мнения: 1
Местоположение: VARNA
1993г.
Когато учих в гимназията се запознах с много колоритни хора от испериховския ъндърграунд. Всеки със своята необикновенна житейска история и "талант". Бях пишлеме на 16 години. Дезориентиран отвсякъде. Там (демек в Исперих) съдбата ме срещна с извънредно рядка птица,с име на морски бозайник. Сякаш е пред очите ми и сега. До среден на ръст,набит и як,с широки рамене и ...прасци. С ръце груби и изсушени като фъшкия. И на този фон някакви невъзможни синьо-сиви изумрудени очи. Да,беше рус като млад скандинавец,но пък ...обрязан. Човек културен по своему. Говореше свободно,с лек цинизъм и ирония. Абе някаква балканска кавърма от култура,бохема и хулиганство. Беше с година,две по-голям от мен,а усещах сякаш е живял много повече.Грешен като дявол и благ като монах. Бяхме бедни и поради това свободни. В един живот като на "кино"(в онези дни майка му бе господарката на местния киносалон). Тогава все още градчето не бе отнесено от комерсиализма и урбанизацията. А, петъчният пазар бе по-шарен и изпълнен с емоции и миризма на кебапчета. Но да се върнем на него. Той винаги беше по-напред с "материала". В зората на чалгата моят приятел вече слушаше Мишо с неговите "Гумени глави". Дори композираше и пееше. Ние редовно спортувахме и когато се опитвах да вдигна от лег 60-70 кг,той вече бе на 100. Аз си мечтаех за шофьорска книжка ,а той вече караше собствен Москвич,дори без такава. Естествен и непредказуем. Роден победител. Завиждах му с една не бяла завист. ТА ТОЗИ ЧОВЕК МИ БЕ ОТКРАДНАЛ ЖИВОТА!!! Всичко,за което бях мечтал като дете и считах за възможно само в сънищата или книгите,се оказа толкова възможно и в същото време недостъпно. Защото си дадох сметка ,че нямам решимостта да взимам неговите решения. Защтото той беше сам господар на себе си,на начина си на живот и свободата си, без дори да пренебрегва семейните задължения и грижи към бакалийката. Той просто следваше сърцето си, каквото и да му струваше...
Ето така си спомням аз Юнга. Виждам,че продължава в същия дух. Успех и бъди здрав!!!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: iunga
МнениеПубликувано на: Чет Дек 10, 2009 1:06 am 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 10:59 pm
Мнения: 73
Местоположение: Бургас
Име: Петко Рачев
Голям поклон! Не спирай да пишеш така ...

BURHAN написа:
1993г.
Когато учих в гимназията се запознах с много колоритни хора от испериховския ъндърграунд. Всеки със своята необикновенна житейска история и "талант". Бях пишлеме на 16 години. Дезориентиран отвсякъде. Там (демек в Исперих) съдбата ме срещна с извънредно рядка птица,с име на морски бозайник. Сякаш е пред очите ми и сега. До среден на ръст,набит и як,с широки рамене и ...прасци. С ръце груби и изсушени като фъшкия. И на този фон някакви невъзможни синьо-сиви изумрудени очи. Да,беше рус като млад скандинавец,но пък ...обрязан. Човек културен по своему. Говореше свободно,с лек цинизъм и ирония. Абе някаква балканска кавърма от култура,бохема и хулиганство. Беше с година,две по-голям от мен,а усещах сякаш е живял много повече.Грешен като дявол и благ като монах. Бяхме бедни и поради това свободни. В един живот като на "кино"(в онези дни майка му бе господарката на местния киносалон). Тогава все още градчето не бе отнесено от комерсиализма и урбанизацията. А, петъчният пазар бе по-шарен и изпълнен с емоции и миризма на кебапчета. Но да се върнем на него. Той винаги беше по-напред с "материала". В зората на чалгата моят приятел вече слушаше Мишо с неговите "Гумени глави". Дори композираше и пееше. Ние редовно спортувахме и когато се опитвах да вдигна от лег 60-70 кг,той вече бе на 100. Аз си мечтаех за шофьорска книжка ,а той вече караше собствен Москвич,дори без такава. Естествен и непредказуем. Роден победител. Завиждах му с една не бяла завист. ТА ТОЗИ ЧОВЕК МИ БЕ ОТКРАДНАЛ ЖИВОТА!!! Всичко,за което бях мечтал като дете и считах за възможно само в сънищата или книгите,се оказа толкова възможно и в същото време недостъпно. Защото си дадох сметка ,че нямам решимостта да взимам неговите решения. Защтото той беше сам господар на себе си,на начина си на живот и свободата си, без дори да пренебрегва семейните задължения и грижи към бакалийката. Той просто следваше сърцето си, каквото и да му струваше...
Ето така си спомням аз Юнга. Виждам,че продължава в същия дух. Успех и бъди здрав!!!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 10, 2009 8:50 am 
Определено написано като в разказ!!!


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 25, 2010 2:17 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 1:34 am
Мнения: 121
Местоположение: Бургас, Сливен
Според мен трябва да обърнеш внимание на две неща.
Първото е техниката ти на излитане. Представи си че излиташ безмоторно на прав старт. Центрирай крилото идеално спрямо трайка, посоката на излитане и вятъра, постави го на подкова (дъга), хвани само вътрешните А линии, издърпай трайка точно толкова напред, че А линиите да са леко опънати и кролото да застане на стена с повдигнати камери, вдигни малко оборотите толкова, че трайка да не тръгне напред (ако наклона на винта спрямо земята е над 6 градуса струята няма да пречи на крилото), сега пълна газ като погледа и концентрацията ти са в крилото а не в пистата ( предварително си се уверил че пред теб няма нищо). Ако крилото излезе настрани се опитай да влвзеш под него с трайка като завиеш и използвай управленията минимално, защото ако го коригираш с управленията ще излетиш с камбана. Както казах уверени корекции и пълна газ. Всяко колебание води до неприятности.
Второто нещо което ми направи впечатление е центровката на трайка във въздуха. Според мен трябва да вдигнеш носа още. Колкото повече толкова повече, както казва мечо Пух :) По-безопасно ще излиташ и кацаш ако носа ти е малко по-вдигнат.
Успех!

_________________
www.skyvision.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов