Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 5:32 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Миг-29
МнениеПубликувано на: Сря Май 19, 2010 3:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Днес имах честта да разгледам F15, Миг29 и Миг21 отблизо и отвътре.

За съжаление не ми позволиха да снимам кабината на Ф15, но пък разгледах Миг29.

http://www.youtube.com/watch?v=-w_FpjMnqjw


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 19, 2010 4:09 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Благодарство за кефа! :D

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 19, 2010 4:18 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 9:03 am
Мнения: 170
Местоположение: София
Име: Пламен Делчев
Хич не ме кефи ... няма плюш, няма махагон, бордовия компютър е само с некви стрелки, да не говорим, че кьорав дисплей с "тъчскрийн" не видях ... язък му за давата двигателя и огневата мощ ... :lol:

Това да не го срещаш във въздуха или ако го срещнеш дано да не е тръгнало за тебе :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 19, 2010 5:56 pm 
Plamen написа:
Хич не ме кефи ... няма плюш, няма махагон, бордовия компютър е само с некви стрелки, да не говорим, че кьорав дисплей с "тъчскрийн" не видях ... язък му за давата двигателя и огневата мощ ... :lol:

Това да не го срещаш във въздуха или ако го срещнеш дано да не е тръгнало за тебе :D

А имаше ли "тъчскрийн" , когато е произведен самолета? :D


Последна промяна Marko на Сря Май 19, 2010 7:58 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: .
МнениеПубликувано на: Сря Май 19, 2010 6:56 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Нашите не са модернизирали българските МИГ-ове откакто са излезли от завода. Този, в който бях даже не е бил боядисван - с оригиналната боя е. Съответно - ужулен, одраскан, тук таме подбит - абе личат си 20те години.

Американските Ф15, които се виждат директно пред кабината (в момента има учение на Графа - нашите срещу американците) са на същата възраст, но оборудването е "ъпгрейдвано", лъснати и пребоядисвани - изглеждат по друг начин. Кабината на Ф15 не е много по-различна от тази на този МИГ, в смисъл че в крайна сметка си е самолет - уредите на единия ги има и в другия и са едни и същи - само надписите са на различни езици и съответно мерните единици.

На Ф15 американците са имали пари и са сложили един модерен "телевизор "в кокпита (ама не е тъч ;-)!!! стара работа ;-)), но кажи речи всичко останало си е както е било направено през '86 когато е бил произведен. Направи ми впечатление, че американската концепция е всичко да се управлява от бутони на лоста за управление и на газта, така че да не се налага да се пускат, за да се направи нещо. Българския пилот сподели, че американската машина е направена да се управлява максимално леко така че пилота да мисли за боя, а не за летенето. Според нашия пилот за МИГ-а са нужни значително повече усилия "да се бориш със самолета, за да лети както искаш". За сметка на това МИГ-а е много по-лек и маневрен и съответно има и той сериозни предимства пред Ф15.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: .
МнениеПубликувано на: Сря Май 19, 2010 8:02 pm 
sel написа:
Нашите не са модернизирали българските МИГ-ове откакто са излезли от завода. Този, в който бях даже не е бил боядисван - с оригиналната боя е. Съответно - ужулен, одраскан, тук таме подбит - абе личат си 20те години.

Това е така и не е така! Зависи, какво разбираме под думата модернизация? Повече по темата
http://www.airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?t=5439
http://forum.aeropress-bg.com/viewtopic ... &start=260


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов