Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 9:51 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Инцидент
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 09, 2010 1:03 am 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 08, 2004 1:44 pm
Мнения: 335
Местоположение: Велико Търново
Име: Димитър Байчев
Преди известно време ми се беше скъсало капачето на филтъра на карбуратора, което го установих след приземяването. Филтърът до този момент не беше осигурен и при подменянето новият бе прихванат с осигурителна тел към карбуратора. Съвсем нормален проблем на, който не би се обърнало особено внимание - има нов филтър, който ако падне не би трябвало да нанесе някакви щети, а само да си виси на телта, но онзи ден тръгвам да прелитам от Севлиево към Драгановци, след като съм се пошматкал доста време по различните красиви места, които изобилстват по този край, и решавам да набера по - голяма височина, за да избегна по - резките вечерни балони и в момента, в който подавам газ се чува много силен гръм и за секунда загубих контрол върху машината. Помислих си, че е настъпило разрушаване в конструкцията на крилото и съжалих, че не съм взел парашута, който го пренебрегвам, защото не ми е много удобен. След като върнах газта и видях, че не падам така както подобава за разрушено крило се успокоих, че може да се е скъсало някое от горните въжета, и като се огледах какви са алтернативите за кацане с доста сложно управляема машина и виждах само слънчоглед и разорани ниви. В този момент реших, че ако кацна там ще счупя машината :lol: и продължих с планиране, като използвах всичките си познания, за да открия местата където не би трябвало да има някакво вдигане или резки балони, като през това време очаквах нещо да се откъсне и не смеех да подам команда по - рязка от такава равняваща се на изместване спрямо осевата линия, докато си търсиш запалката намираща се някъде в жабката под радиото в автомобила. С много въпросителни се озовах близо до летището, където буквално се изсулих, като направих едно чудесно кацане върху целината, която бе отдолу. След приземяването установих, че дължината на осигурителната тел, най - вероятно е била достатъчна, че филтъра да попадне в равнината на витлото, което е причинило удар на елемента във витлото, което на свой ред е причинило разрушаване на целостта
му. Интересното бе, че филтърът се е ударил в едната лопата и е нанесъл не толкова сериозни щети, а друтата страна се е разцепила до главината без да е имало удар по нея.
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 10, 2010 10:34 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
Това витло не изглежда добре....в смисъл дървото му е красиво...но като материал май не е подходящо за перки....
Докато още става отиди в Троян при Любен Лучев да ти го обмери и направи ново от явор и бук

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 13, 2010 9:20 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 10:21 am
Мнения: 136
Местоположение: Sofia
Радвам се че си OK
Късмет

_________________
Стоян


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 13, 2010 11:24 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 08, 2004 1:44 pm
Мнения: 335
Местоположение: Велико Търново
Име: Димитър Байчев
Сега съм взел едно витло, пак негова манифактура, за проба, понеже с това двигателя се усещаше, че не работи натоварен, та искам да пробвам няколко винта, за да установя кой е най - походящ. А за старият от самото начало си личеше, че нещо не е наред, не само като стъпка, а и като нарушение на целостта причинена от тревата, при все, че имаше предпазни метализирани лепенки, поне в радиуса, попадащ в контакт. Това е нещо друго, което не е лошо да се сподели - едноместната количка на Avio Delta е чудесна, лека и ефирна, обаче е и много капризна по отношение на терена.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 10:31 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 08, 2004 1:44 pm
Мнения: 335
Местоположение: Велико Търново
Име: Димитър Байчев
Още един филтър. Тройно осигурен. На земята го намерих половината висящ на една останала осигуровка.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 16, 2010 1:11 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
ako doyde6 v bohot 6te e dobre.....6te pogovorim...poletim....

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 16, 2010 10:48 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 08, 2004 1:44 pm
Мнения: 335
Местоположение: Велико Търново
Име: Димитър Байчев
В събота сутринта или ще прелитам, или ще натоваря машината, ама ще съм там.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов