Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 10:39 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 92 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Вертолет
МнениеПубликувано на: Чет Окт 21, 2010 7:33 pm 
Преместих две от мненията в нова тема в "Маняна". Призовавам към сериозно отношение пишещите в темата. Моля без тролинг.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Вертолет
МнениеПубликувано на: Чет Окт 21, 2010 7:42 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 10:21 am
Мнения: 136
Местоположение: Sofia
Що ми местиш отговора Марко?
Ти тоя филм гледал ли си го?
Моля да ми кажеш какво е тролинг, за да обещая повече да не го правя в сериозните теми.

_________________
Стоян


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Вертолет
МнениеПубликувано на: Чет Окт 21, 2010 7:46 pm 
stgr написа:
Що ми местиш отговора Марко?
Ти тоя филм гледал ли си го?
Моля да ми кажеш какво е тролинг, за да обещая повече да не го правя в сериозните теми.

Да гледал съм го. Мечтата на човек да полети е основната идея на филма. На грузински პეპელა [пепела] е онова нещо, с което се опиваха да полетят. В разговорният език можем да видим значенията му от справката посочена от Димитър Илиев.
У нас след показването на филма, започна да се използва, като обида.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Вертолет
МнениеПубликувано на: Чет Окт 21, 2010 8:20 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 10:21 am
Мнения: 136
Местоположение: Sofia
Также иногда словом «пепелац» называют летательные аппараты — вертолёты, самолёты малой авиации

_________________
Стоян


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Вертолет
МнениеПубликувано на: Чет Окт 21, 2010 8:27 pm 
stgr написа:
Также иногда словом «пепелац» называют летательные аппараты — вертолёты, самолёты малой авиации

Да и това ми е известно. Но не всеки, може да го знае. Смятам, че на повечето хора е известно обидното значение на тази дума.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Вертолет
МнениеПубликувано на: Пет Окт 22, 2010 12:06 am 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 6:06 pm
Мнения: 75
:)


Последна промяна pile на Чет Дек 09, 2010 9:42 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Вертолет
МнениеПубликувано на: Пет Окт 22, 2010 12:51 am 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 6:06 pm
Мнения: 75
:)


Последна промяна pile на Чет Дек 09, 2010 9:42 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Вертолет
МнениеПубликувано на: Пет Окт 22, 2010 12:58 am 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 6:06 pm
Мнения: 75
:)


Последна промяна pile на Чет Дек 09, 2010 9:41 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Вертолет
МнениеПубликувано на: Пет Окт 22, 2010 1:00 am 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 6:06 pm
Мнения: 75
:)


Последна промяна pile на Чет Дек 09, 2010 9:42 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Вертолет
МнениеПубликувано на: Пет Окт 22, 2010 11:08 am 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 12:15 pm
Мнения: 129
Х А Р И написа:
Ами тогава всичко е много просто. Купуваш четежите и почваш да дялаш детайлите. Които не можеш да си направиш пращаш едни пари и идват готови и си ОК. После мяташ съответния двигател (за който си дал някоя и друга хилядарка още) на рамата и хайде във въздуха. За какво пишем тогава в тая тема, че не се сещам?

И аз за това говора;) по специално AW95! Иначе http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=ru&tl=en&u=http://www.4avia.ru/node/407&rurl=translate.google.com :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Вертолет
МнениеПубликувано на: Пет Окт 22, 2010 8:58 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
dreamworks, Ако всички мислеха като теб още щяхме да сме в каменнта ера и да замeрваме животните с камъни за да си осигурим вечерята. Аз говоря за хората които гледат да използват сивото си вещество, а не да го носят като баласт. Когато човек реши да направи нещо по свой начин той може да стигне и до по-рационални идеи от тези до които са стигнали неговите предци. Ако само копира готовото, си остава такъв какъвто си е. Никакво развитие. Ако използва чуждите мнения може да комбинира от всичките и да стигне до положителни резултати, но в карайна сметка да вложи нещо свое . Ако мислим като теб, още щяхме да летим с делтата и хеликоптера от чертежите на Леонардо да Винчи. А той откъде е гледал за да ги нарисува?

Същалявам за острия тон, но съм от хората които искат да експериментират, но нямат финансовата възможност. Просто се радвам, че има хора които могат да си го позволят и ако искат мога да им помогна с тахническите си поизнания.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Вертолет
МнениеПубликувано на: Пон Окт 25, 2010 9:27 am 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 12:15 pm
Мнения: 129
Х А Р И написа:
dreamworks, Ако всички мислеха като теб още щяхме да сме в каменнта ера и да замeрваме животните с камъни за да си осигурим вечерята. Аз говоря за хората които гледат да използват сивото си вещество, а не да го носят като баласт. Когато човек реши да направи нещо по свой начин той може да стигне и до по-рационални идеи от тези до които са стигнали неговите предци. Ако само копира готовото, си остава такъв какъвто си е. Никакво развитие. Ако използва чуждите мнения може да комбинира от всичките и да стигне до положителни резултати, но в карайна сметка да вложи нещо свое . Ако мислим като теб, още щяхме да летим с делтата и хеликоптера от чертежите на Леонардо да Винчи. А той откъде е гледал за да ги нарисува?

Същалявам за острия тон, но съм от хората които искат да експериментират, но нямат финансовата възможност. Просто се радвам, че има хора които могат да си го позволят и ако искат мога да им помогна с тахническите си поизнания.


Предмета на темата бе построения от Петър хеликоптер, мнения, опит и проблематиката по построяването на летателни апарати от такъв тип. НЕ блаканизирай темата. Еволюционното ти развитие в осъзнаването, на които и да причинно-следствени връзки може би не е за този раздел. Ако имаш нещо лично към мен - пиши ми на лично. Ако имаш опит и знания - сподели.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Вертолет
МнениеПубликувано на: Сря Окт 27, 2010 9:53 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Драги, чвти внимателно. Темата я пусна Марко относно построената от Петър машина която според мен и други в форума се нуждае от още работа. Ти искаш всичко де се прави по чертежи от вече известни разработки. При тебе липсва творчеството и значи нямаш работа в тази тема. Намери си друга.

Отделно от това, клипа който си пуснал е за машини които се нуждаят от по-високи скорости на придвиждане. Това води до драстично увеличаване на скороста на витлата в тяхната периферия и достигането на свръхзвукови скорости на движение на лопатите в част от тяхното въртене. Което пък от своя страна води до усуквания и вибрации непосилни за винтовете с произведени със стандартни материали. За повече подробности трябва да питаш англичаните. А знаеш ли какво става с винта при покой, после при 100, после при 200, после при 300 км/ч. Мога да ти говоря много за това, но не и по форума. То и ако се интересуваш ще си намериш литература. Навремето висях в хангара и питах, защото такава нямаше освен при механците. Така, че този пример не влиза в употреба за машината която обсъждаме. Не вярвам след време Петър да има мерак да я кара с повече от 80-100 км/ч.
Желая му безопасни полети с нея.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Вертолет
МнениеПубликувано на: Сря Окт 27, 2010 2:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 12:15 pm
Мнения: 129
На клипа, който съм пуснал е заснето витло в полет. Това, че някъде е спомената английската програма за иследване и крайния резултат е монтиран на Линкс и в последствие е направен рекорд за скорост е просто бонус. Да знам какво става с винта. Аз не съм висял в хангар и питал защото механиците не разбират от комплексна аеродинамика а съм чел литература и имам практически опит. Кажи нещо конкректно, което да е информативно. Лошия ти вкус при общуването далеч надминава добрия тон.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Вертолет
МнениеПубликувано на: Чет Окт 28, 2010 4:30 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Не искам да споря. Това което прави Петър и това което правят големите фирми се различава по много показатели и няма защо да се сравняват едно с друго. Най-важния показател са парите. Но това не значи че машината на Петър няма да полети. Просто и трябва още малко работа. Казах вече, че му завиждам благородно на ентусиазма и възможностите.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 92 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов