Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:15 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Любопитно!
МнениеПубликувано на: Чет Окт 14, 2010 2:07 pm 
1st Parabatix - the ultimate sky race
http://vimeo.com/15029877
Нещо, като "Ред Бул/Red Bull Air Race/" е, само че за парамотори.
Господин Стайков ще коментира, може би....
А може би и една идея за шоу на Слънчев бряг например?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: за отношението ми към състезанията
МнениеПубликувано на: Чет Окт 14, 2010 8:33 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
Искам да отговоря малко по-пространно за състезанията.
Хората обичат да се състезават....във всичко.....измисли ли се някакво ново нещо....ново хоби например и постепенно в това се появяват хора които имат състезателни амбиции....Почват да се състезават.....НО
Аз НЕ харесвам състезаването с парапланери и мотопарапланери.
В състезанието побеждава този, който върви по-близо до неразумно големия риск....който е по-луда глава....който натиска спийд системата с часове до край,който изцежда последните капки бензин от резервоара и каца зад финала на глайд....при моторното летене пък има и значение екипировката ,ако искаш да победиш трябва да летиш на "носна кърпичка" ....да бъдеш бърз....да бъдеш с мощен и лек мотор,.....
Разбирам фирмените пилоти....те трябва да се доказват....да бъдат първи...защото от това кой е шампион и с какъв мотор е бил зависят продажбите на съответната фирма....и дали тя ще продължи да го "спонсорира" за да може пилотът да продължи да води един приятен начин на живот...изпълнен с много пътуване и летене.....
но обикновените пилоти....тия дето летенето им е хоби не трябва да се увличат по номерата на професионалните пилоти....защото обикновено това завършва трагично....
Вижте кои са в клипа....все познати муцуни ....фирмени топ пилоти които правят състезание с огромен бюджет.....напъвайки се да измислят атрактивно за публика състезание....което се и получава....
Подобни упражнения между надуваеми пилони гледах в Торино....най-интересното и зрелищно нещо на целите въздушни игри.....но не е за нас.....
например всеки пилон струва доста пари(материали и труд по ушиването му) а после налягането в него се поддържа от вентилатор захранван от бензиново агрегатче.....
Ние тук сме доволни като се съберем 5 парамоториста накуп да полетим заедно....и ни радва самото летене...например в нови красиви места....а да вземем да се състезаваме....мерси...няма нужда....(това е изключително мое и само мое мнение и никого не ангажирам с него))

Марко,приятелите ми ми казват Венко

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: за отношението ми към състезанията
МнениеПубликувано на: Нед Окт 17, 2010 7:22 pm 
venelin написа:
Марко, приятелите ми казват Венко.

Не знам, дали аз попадам в тази група? :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов