Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 9:49 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Разлики в моторното и безмоторното летене с парапланер!
МнениеПубликувано на: Пон Ное 26, 2012 2:29 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 08, 2011 11:10 pm
Мнения: 73
Местоположение: Димитровград
Име: Ивайло Димитров
Относно количеството гориво-според мене човек трябва да си прави някакакъв план колко време ще лети.В началото докато човек се учи и свикне с излитането и кацането -демек прави полет по кръга,няма нужда да се пълне резвоара с 8-10 л гориво.Аз летя с 3-4 литра гориво което ми осигурява почти час във въздуха.Така всеки следващ път само добавям прясно приготвена смес /предполага се че знаете че сместта небива да престоява повече от 2-3 седмици без да се ползва парамотора./Така постепенно започвате да увеличавате количоството гориво с цел да се свикне с неговото тегло.За мудния и бавен парамоторист дори и 2-3 литра горница гориво от това което сте свикнали да носите се оказва некомфортна ситуация.Веднъж мислих да правя по дълъг прелет и понапълних резервоара и се оказа че няма да мога да се затичам добре с толкова много гориво, а при липсата на вятър това направо си е проблем.
Мисълта ми е просто постепенно да става учеличаването на количеството гориво за да може човек да свикне с по голямото тегло-като по този начин добие и опит за да се избегнат травми при излитането и кацането.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Разлики в моторното и безмоторното летене с парапланер!
МнениеПубликувано на: Пон Ное 26, 2012 9:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 3:03 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Име: Христо Ангелов
Това за сместа е доста важно за мене, не го знаех, и не мога да го разбера. На различните масла пише различен процент за смесване. В инструкцията за мотора е друго. Гледам да слагам повече, мотора е на 3-4 часа, дават за първите 15 литра, 4-5 часа работа 33:1 , после 40:1 , на маслото което ползвам пише 50:1. Правя около 10 литра смес , която може да не я ползвам с месеци, за резачката и парамотора, не знаех , че има ограничение във времето. Дайте съвети за маслото което ползвате и сместа, ще съм благодарен.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Разлики в моторното и безмоторното летене с парапланер!
МнениеПубликувано на: Пон Ное 26, 2012 10:36 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 08, 2011 11:10 pm
Мнения: 73
Местоположение: Димитровград
Име: Ивайло Димитров
Маслото за Валкерджет е Мотул 800 -на тубичката е изобразен кросов мотор-но цената му е 37 лв за 1 литър.Аз ползвам на Хускварна пълна синтетика HP но напоследък го нямаше и взех SP.-12.лв е литъра.Относно количеството -както го е дал производитела на двигатела.Не гледай че на тубичките пише 1:50.След разработка 1:40 1:35 това е диапазона.Много масло също не е хубаво да се слага.
Аз ползвам еднолитроа бутилка за мярка -пълня бензин и слагам маслото.Няма смисъл да подготвиш 10 литрова смес от която да изразходиш 3 литра и другото да остане така.Чувал съм че някой колеги са си подготвяли така смес която е била с масло и в последствие са зареждали същата туба и са забравяли да сложат масло по презункцията че знаят че са сложили и така са блокирвали двигател.Ремонтите са скъпи затова е важно реда да се спазва-на които както му е удобно -но да е винаги един и същ.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Разлики в моторното и безмоторното летене с парапланер!
МнениеПубликувано на: Вто Ное 27, 2012 7:06 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 08, 2011 11:10 pm
Мнения: 73
Местоположение: Димитровград
Име: Ивайло Димитров
Искам да обърна внимание и на крилата, които се изполват за парамоторно летене.Доста колеги смятат, че както са летели до сега с безмоторното си крило така може просто да му сложат мотор и всичко ще е ОК.Особено важно е при започването на обученито основните навици ,които ще придобиете да бъдат с така наречените парамоторни крила.Няма да споменавам фирми за да не правя реклама -който се интересува ще разбере кои са.Само ще кажа, че мойто крило което е парамоторно продължава да стои стабилно над мене дори и след като съм приключил кацането.Веднъж ми се случи да излетя към 14 ч.в условия при които парамоторните пилоти не летят.Горе бъкаше от термики и постоянно ми се налагаше да се опитвам да задържа крилото над галавата си.Въпреки борбата чуствах сигурност защото през цялото време нито подгъна някой от краищата нито се гмурна рязко надолу.
Затова искам да кажа-летете с това което трябва, а не с това което имате подръка.Ще ви спести доста главоболия.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -5 
 
 Заглавие: Re: Разлики в моторното и безмоторното летене с парапланер!
МнениеПубликувано на: Вто Ное 27, 2012 7:23 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 08, 2011 11:10 pm
Мнения: 73
Местоположение: Димитровград
Име: Ивайло Димитров
И понеже някой е недоволен че споделям моя опит и е сложил минусче няма повече да пиша тук.Упешни полети!


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Разлики в моторното и безмоторното летене с парапланер!
МнениеПубликувано на: Вто Ное 27, 2012 9:22 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 3:03 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Име: Христо Ангелов
От мене благодарности, даде ми много ценни съвети. Търся летящи в района, за моторно и безмоторно летене. Сам трудно се наканвам. Иначе моторно си излитам пред вратата , безмоторно се качвам пеша на скалите над Сопот. Делта, не мога да те разбера от къде си, ще се радвам някой да даде идеи. Никой не пише в профила си нищо, напоследък живея в Хисаря, има снимки в профила ми от поляната на която живея, имам си и безмоторен старт зад къщата , но никой не лети наоколо.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Разлики в моторното и безмоторното летене с парапланер!
МнениеПубликувано на: Сря Ное 28, 2012 8:46 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
delta написа:
И понеже някой е недоволен че споделям моя опит и е сложил минусче няма повече да пиша тук.Упешни полети!

Компенсирах с едно плюсче :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Разлики в моторното и безмоторното летене с парапланер!
МнениеПубликувано на: Чет Яну 10, 2013 1:38 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
Здравейте на всички с опит и без опит в моторното летене с парапланер. Прочетох всичко внимателно и като човек с опит при проблемни излитания и кацания, съчетани с потрошаването на една камара витла, рамки, крила, върви, и един крак, искам да кажа нещо на начинаещите.
Не правете опити да летите самостоятелно без обучение. Най малкото ще ви спести много нерви пари и излишни повреди по екипировката. Риска да се нараните е много голям. Препоръчвам ви да пишете тук че искате да летите моторно. Убеден съм че ще ви насочат към най опитните пилоти които ще ви помогнат. Венелин Стайков,Николай Йотов те ще ви насочат в правия път към красотата от моторното летене. Благодаря ви че ме послушахте.

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов