Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:07 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Flyer Fest 2013 - Дупница
МнениеПубликувано на: Вто Юни 11, 2013 11:02 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Изображение
Здравейте,
Искам да поканя всички на Flyer Fest 2013 - Дупница, който ще се проведе на 22-23 юни.
Идеята на фестивала е да се съберем и да направим шоу за хората, като в същото време се позабавляваме. Мястото на провеждането е в непосредствена близост до самия град и до градския парк "Рила'', който беше обновен и разполага с плувен басейн, лятно кино, място за барбекю, спортни площадки и т.н.
По план ще открием феста с парашутен скок от паратрайк, на мястото ще бъде издигнат балон, от който ще се провеждат бънджи скокове и естествено ще летим с парамотори. Ще се постарая да разчистя старта на Говедарника и ще организирам транспорт за желаещите да летят безмоторно. Старта е особен, но при подходяши условия става за летене и мястото е много красиво. Вечерта сме планували прожекции на филми свързани с парапланеризма и мото-парапланеризма.
Ето кратко упътване до мястото за провеждане на фестивала. http://goo.gl/maps/TaIqw
Можете да следите подробности на Facebook страницата на събитието https://www.facebook.com/events/542351019154883/

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flyer Fest 2013 - Дупница
МнениеПубликувано на: Пон Юни 24, 2013 12:41 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Скъпи приятели,
“Flyer fest 2013" отлетя бързо, но ще остави траен спомен в нас и надяваме се във вас :)
Благодарим на всички, които помогнаха това събитие да стане реалност!
Благодарим на всички гости и наши приятели, които се забавляваха и летяха с нас.
Специални благодарности на Зори за парашутния скок, който ще остане в историята на Дупница :)
Специални благодарности за екипа на балона, Ицо, Стойка, Ками и Васето от клуб Адреналин.
Специални благодарности за нашите домакини с мобилната кухня за вкусните кюфтета и студената биричка :)
Благодарности и на Бай Асен за това, че ни предостави ливадите му за провеждането на фестивала и за светкавичната работа по прибирането на сеното :)
Благодарим и на Община Дупница и магазин Мотомания за подкрепата!
Следващият път ще се подготвим още по добре и ще има повече атракции и музика.
До нови срещи, приятели!

П.С. За пореден път организираме мероприятие, което е игнорирано от голяма част пилотите, които иначе ходят на всевъзможни подобни такива. Това разбира се по никакъв начин не ни обезкуражава!
Ние ( Аз и Гери ), както и всички останали приятели на Клуб Свободен полет - Дупница, които ни подкрепят, правим всичко това за хората, които искат да се докоснат до тези прекрасни въздушни спортове и да станат част от нашата общност. Радваме се на тяхната подкрепа и на усмивките изписани на лицата им след полет :)
Ето едно видео, което е част от атракциите за публиката на фестивала https://www.youtube.com/watch?v=HgXC-Ix4Ehk
И малко снимков материал https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.481888198562679&type=3

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Последна промяна Skyhiker на Чет Юни 27, 2013 10:41 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flyer Fest 2013 - Дупница
МнениеПубликувано на: Пон Юни 24, 2013 9:11 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 4:21 pm
Мнения: 34
Дааа за втори път нещата не се получават колега ,съжалявам.Но да дам няколко съвета или по точно препоръки:
1.За да дойдат пилоти на такъв добре организиран празник трябва и ти да отидеш на същия организиран от други/на 20 .7.2013г. си поканен на юбилей 50 години от първия полет с мотоделтапланер летище Белозем/там ще се зпознаеш с много пилоти и ще можеш да ги каниш лично.
2.Винаги планирай такива мероприятия поне 2 месеца предварително за да могат хората да се организитат.
Лично аз щях да прелетя до теб от Сливница до Дупница нали знаеш разтоянието е само.............
3.Аз съм организирал поне 4-5 събирания получиха се много добре ако мога с удоволствие ще ти помогна следващия път.
Сигурен съм че следващия път ще се получи.
Успех.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flyer Fest 2013 - Дупница
МнениеПубликувано на: Вто Юни 25, 2013 1:36 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Като добавка към горните съвети:
4. Винаги гледай датата да не съвпада с други подобни събития.. Аз лично бях на SIV над Охридското езеро, а там имаше и още една тумба пилоти... Не за първи път ти съвпадат събитията с други подобни!
5. Повече публичност.. И не във форума на скайномад, където има главно безмоторни пилоти, които ще дойдат само от уважение към теб... Спонсори, реклама чрез тяхна помощ, съответно публичност за тяхната дейност... Юркай медиите да идват да снимат!

И да, пак ще кажа - евала на ентусиазма ви! Продължавайте и знайте, че човек се учи от грешките си, за това е важно да си ги записвате и да ги елиминирате следващия път!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flyer Fest 2013 - Дупница
МнениеПубликувано на: Вто Юни 25, 2013 5:36 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Митко, Иво, благодаря ви за съветите и ще ги имам предвид следващия път.
Само да вметна, че "не се е получило" е много далеч от истината. Както писах, ние правим тези събития главно за хората и тези, който дойдоха останаха много доволни.
Иво, фестивала е оргаизиран без почти никакви спонсори ако не бройм Мотомания с горива и масла за парамотора и общината с химическите тоалетни и 5000 флаера, който разхвърлях над Дупница и Благоевград. Дори се наложи да платим разходите за балона, тъй като Росен беше казал на Христо да ходи ако иска ама на негови разноски.
Събитието бе обявено във Фейсбук освен във форума тук. Вярно е че съвпада със курса на Охрид, но няма как да не се застъпят събитията защото са много. Освен това деня беше хубав са безмоторно летене, аз лично въртях 4-ка с трайка докато катерехме със Зори за парашутния скок. Стоян Михов долетя от Витоша и кацна при нас, така че не съм очаквал да дойдат много парапланеристи а по скоро пара-мотористи ;)
Митко, благодаря за поканата, ако мога с удоволствие ще дойда :)

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flyer Fest 2013 - Дупница
МнениеПубликувано на: Вто Юни 25, 2013 1:38 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Едно репортажче по местната кабеларка :) https://www.facebook.com/photo.php?v=10201380248929540

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flyer Fest 2013 - Дупница
МнениеПубликувано на: Сря Юни 26, 2013 5:48 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 08, 2011 11:10 pm
Мнения: 73
Местоположение: Димитровград
Име: Ивайло Димитров
Здравей,Петьо-искам да те поздравя за ентусиазма и усилията които хвърляш за да направиш летенето по- популярно.Като гледам акъл лесно се дава но ....трябват и пари.В крайна сметка едно въздушно шоу за да стане що годе прилично ти трябват не парапланеристи а моторно летящи-било мотопара,мотоделта,балон...както виждам това вече го знаеш както личи и в отговора ти по горе.
Казваш че колегите ходят на всевъзможни такива сбирки-но имай в предвид че за да се вдигне човек и да измине 200-300 км.без да има и финансово отражение-става много трудно.Както казваш дори и за балона е трябвало да се плати.
Фестивали като Белозем и Казанлък -/е вече няма да има Казанлък/освен че отиваме да полетим,са така организирани, че се посещават от много хора и човек поне може да си плати разходите по пътуването.Също така там могат да се сключат добри сделки за купуване на екипировка и евентуално да дойде някой който ще се запише на курс или просто да се повози.
Всички тези фактори са определящи за да си вдигне човек задника и да отиде да лети.
Затова най - важното е да има спонсори за да може да платиш на главните действащи лица.И певците пеят за хората ,но все пак някой им плаща за да го правят.
Много е трудно но човек ако върви в правилната посока нещата стават супер.
Поздрави и продължавай упорито напред.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flyer Fest 2013 - Дупница
МнениеПубликувано на: Сря Юни 26, 2013 6:13 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 4:21 pm
Мнения: 34
Ами акъл даваме ,защото и без пари и спонсори сме правили събирания ,на Белозем съм ходил 4 пъти и досега винаги съм давал от мен никога не съм изкарвал пари от летене .Извинявам се за тона но като чуя думата пари ставам доста раздразнителен ,на Сливница всичките събирания които сме правили са били само с идеална цел ,никъкъв комерсиализъм.
И до сега когато дойдат при мен за возене аз пари не взимам.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flyer Fest 2013 - Дупница
МнениеПубликувано на: Сря Юни 26, 2013 6:34 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 08, 2011 11:10 pm
Мнения: 73
Местоположение: Димитровград
Име: Ивайло Димитров
Митко,не виждам защо се дразниш-да не мислиш че на Белозем фестивала е без пари!!!Питай организаторите какво им струва провеждането на мероприятието и агнетата които ядем там и посрещането на пилотите-като царе си изкарваме.Това че никой не ни иска пари там незначи че всичкото това не стува пари.Няма нищо лошо в комерсиалното летене защото както знаеш разходите да летиш са големи.Петьо също е комерсиален пилот и много добре знае какво му струва за да може да лети.Ако е въпрос за сбирки ние редовно си се събираме и си летим за удоволствие -но въпроса е когато трябва да се направи въздушно шоу то няма как да стане без пари.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flyer Fest 2013 - Дупница
МнениеПубликувано на: Сря Юни 26, 2013 7:17 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Момчета, не се дразгайте, и двамата имате право!
Естествено че трябват пари и колкото повече толкова по-добре. За да се получат добре нещата си трябват или спонсори или да има комерсиално летене и други комерсиални дейности за да се покрият разходите.
Както казах, организираме такива събития за да популяризираме дейността си сред хората не сред пилотите.
Белозем и Сливница са хубави места за моторно летене, но все пак са летища и са по-отдалечени от населените места. Идеята на нашите мероприятия е да се случват близо до хората, за да могат именно те да ги посетят без да имат разходи. Мястото на провеждането на този фестивал бе на 500 метра от жилищен квартал и на 2 км от центъра на града, като в непосредствена близост има страхотен градски парк с басейн, ресторанти и.тн.
Можех да обява събитието по-рано, но имаше неща, които не зависят 100% от мен като например косенето на ливадите и събирането на сеното и макар и да имах уверение за точната дата, до последно не бях сигурен дали ще се случи. За това и аз ходих да кося и да товаря балите, при това до 21:30 в деня преди феста. Естествено, можех да обява мястото на фестивала на летището до Сапарева баня, което е дълго 2,4 км, но съм сигурен че почти никой от града нямаше да дойде.
Умишлено не съм търсил спонсори, защото има голям риск при първо мероприятие нещата да не се получат, дали заради времето дали заради участниците и тогава става много лошо, защото са похарчени едни чужди пари, а целта за която са дадени не е постигната. След това ходи и обяснявай че нямаш сестра.
Това е третото "първо" мероприятие, което организирам в Дупница и опита ми показва, че участниците ще дойдат ако имат стимул, демек ако всичко е уредено и платено. Първият път беше състезание по целно кацане. Там всичко беше платено от Общината, нощувки, храна, транспорт до старта, медали, фланелки, плакати и награден фонд и нямаше такса за участие. Тогава дойдоха точно толкова, колкото бях поканил, за съжаление имаше ограничение в бройката до 20 души.
Втория път наградите бяха по-скромни и нямаше нищо подсигурено и не се получи.
Третия път нямаше финансови стимули и дойдоха хора и няколко пилоти и свързани с авиацията личности, които го направиха от уважение, за което съм им много признателен. В крайна сметка постигнах това, което бях замислил и се радвам че се получи така добре, въпреки някои инфарктни моменти при организацията.
Всеки си има своите причини да дойде или да не дойде и аз само мога да си правя изводи как трябва да постъпвам в бъдеще.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flyer Fest 2013 - Дупница
МнениеПубликувано на: Сря Юни 26, 2013 7:17 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Момчета, не се дразгайте, и двамата имате право!
Естествено че трябват пари и колкото повече толкова по-добре. За да се получат добре нещата си трябват или спонсори или да има комерсиално летене и други комерсиални дейности за да се покрият разходите.
Както казах, организираме такива събития за да популяризираме дейността си сред хората не сред пилотите.
Белозем и Сливница са хубави места за моторно летене, но все пак са летища и са по-отдалечени от населените места. Идеята на нашите мероприятия е да се случват близо до хората, за да могат именно те да ги посетят без да имат разходи. Мястото на провеждането на този фестивал бе на 500 метра от жилищен квартал и на 2 км от центъра на града, като в непосредствена близост има страхотен градски парк с басейн, ресторанти и.тн.
Можех да обява събитието по-рано, но имаше неща, които не зависят 100% от мен като например косенето на ливадите и събирането на сеното и макар и да имах уверение за точната дата, до последно не бях сигурен дали ще се случи. За това и аз ходих да кося и да товаря балите, при това до 21:30 в деня преди феста. Естествено, можех да обява мястото на фестивала на летището до Сапарева баня, което е дълго 2,4 км, но съм сигурен че почти никой от града нямаше да дойде.
Умишлено не съм търсил спонсори, защото има голям риск при първо мероприятие нещата да не се получат, дали заради времето дали заради участниците и тогава става много лошо, защото са похарчени едни чужди пари, а целта за която са дадени не е постигната. След това ходи и обяснявай че нямаш сестра.
Това е третото "първо" мероприятие, което организирам в Дупница и опита ми показва, че участниците ще дойдат ако имат стимул, демек ако всичко е уредено и платено. Първият път беше състезание по целно кацане. Там всичко беше платено от Общината, нощувки, храна, транспорт до старта, медали, фланелки, плакати и награден фонд и нямаше такса за участие. Тогава дойдоха точно толкова, колкото бях поканил, за съжаление имаше ограничение в бройката до 20 души.
Втория път наградите бяха по-скромни и нямаше нищо подсигурено и не се получи.
Третия път нямаше финансови стимули и дойдоха хора и няколко пилоти и свързани с авиацията личности, които го направиха от уважение, за което съм им много признателен. В крайна сметка постигнах това, което бях замислил и се радвам че се получи така добре, въпреки някои инфарктни моменти при организацията.
Всеки си има своите причини да дойде или да не дойде и аз само мога да си правя изводи как трябва да постъпвам в бъдеще.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flyer Fest 2013 - Дупница
МнениеПубликувано на: Сря Юни 26, 2013 7:43 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 08, 2011 11:10 pm
Мнения: 73
Местоположение: Димитровград
Име: Ивайло Димитров
Радвам се че ме разбираш правилно-работи все така упорито-има и други варианти -не е казано че само ти ще трябва да осигуриш парите.Важно е това което правиш -усилията ти не са напразни.Както казваш небива да разочароваме спонсорите.Не съм казал че трябва да ми платиш за да дойда-примерно достатъчно е събитието да е голямо и медиино отразено-и тогава аз а и много други ще могат да кажат на своите спонсори че отиват на събитие на което ще присъстват много фирми и ще бъде отразено в много електронни и теливизионни медии.Рекламата е голямо нещо и за нея се дават луди пари.
Но аз немога да кажа че отивам да похарча парите които ми дават на сбирка с 5 мои приятели за да полетим за кеф.
Работиш в правилната посока -да доближиш летенето до хората, а не на някое отдалечено летище -къде си се събираме само ние си и още някой наши почитатели.Направи го традиция и ще видиш как всички ще идват и то без да е нужно да им плащаш.Просто това е в началото а всяко начало както знаеш е изключително трудно.
Сигурен съм че ще успееш.
Поздрави


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flyer Fest 2013 - Дупница
МнениеПубликувано на: Пон Юли 01, 2013 9:14 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
На гости в студиото на БНТ 2 https://www.facebook.com/video/video.ph ... 9232&saved

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов