Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:37 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Помощник инструктори и курс по кайтване и гръбен старт
МнениеПубликувано на: Нед Фев 03, 2019 5:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
В резултат от дискусията за качеството на обучение по парапланеризъм ( viewtopic.php?f=12&t=10022 ) се появи идеята да се създаде, обозначи и развива маса от помощник инструктори и инструктори в различните места на България, които да въвеждат начинаещите пилоти в особеностите на местните стартове и условия, както и да им предлагат специфични обучения като кайтване на крилото на земята и тренировки на гръбен старт. Това дали ще го правят като платена услуга, помощ при продажба на екипировка, срещу черпене с бира или напълно безвъзмездно си е изцяло тяхно решение.
От Клуб Скайномад се ангажираме всяка година да организираме безплатен семинар с теоретична и практическа насоченост (сега е модерно да му викат workshop), който да подготвя бъдещите помощник инструктори за курса по кайтване и гръбни стартове, както и да сверява часовниците на по-напредналите пилоти и инструктори. В бъдеще, могат да се добавят и нови обучения и роли на местните помощник инструктори.
За помощник инструктори, а защо не и за бъдещи инструктори, подходящи са опитни уикенд пилоти, които летят безопасно и имат нужното търпение и мотивация да предават своите знания на нетърпеливите начинаещи.
Но в семинара, който ще организираме могат да се включат всички, дори и тези, които само искат да си усъвършенстват кайтването и гръбния старт.

За дати на семинара мисля някъде по средата на Май като се раззелени хубаво и не е толкова изкушаващо за прелети, а за място - Беклемето или някое голямо тревисто място в района на Сопот. Може и Петрохан, но не знам как е с косенето на тревата. Ако имате предложения или предпочитания за други дати или места, то пишете тук.
Моля, тези които проявяват интерес да ми пишат на лично съобщение или директно тук.
По нататък ще отворим нова тема със списък от помощник инструкторите и инструкторите в различните райони на България за да могат директно да ги намират начинаещите.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Помощник инструктори и курс по кайтване и гръбен старт
МнениеПубликувано на: Чет Апр 11, 2019 8:02 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Май месец наближава, а аз не съм готов нито с библиотеката в Nest.bg , където планувам семинара, нито с материала, който пиша.
Големият проблем се оказа всъщност това, че почнах да задълбочавам в теорията, но не за да се правя на интересен, а защото нещата станаха интересни. Или както казва Учителят - излитането и кацането са изкуство, което понякога прави самият полет да изглежда безмислен. Надявам се като приключим с работата да имам отговор на повечето въпроси... Оммм :|
Самият семинар го планувам в някаква импровизирана форма, където вашите реакции ще ми помогнат в бъдеще да оформя някакъв съкратен материал. На семинара няма да показвам някакви екзотични техники и тайни трикчета, а се надявам, че след разбиране на теорията ще може да се видят разнообразните процеси в разнообразните ситуации т.е. подхода е правене, чрез мислене, а не чрез чувстване. Все пак парапланеризма е достатъчно прост и интуитивен и има топ пилоти и шампиони дето не са прочели и една книга за летене.
За семинара съм свободен засега на 12-ти май (неделя), така че ако тези, които изразиха интерес ги устройва, то можем да се настройваме за тази дата. Ако не, то през юни имам още някое прозорче, иначе спокойно може да го оставим и за есента.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов