Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:30 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Бихте ли спазвали подобни правила и етични норми?
Да 97%  97%  [ 89 ]
Не 3%  3%  [ 3 ]
Общо гласове : 92
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 06, 2007 10:28 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
Ники идеятя ти е чудесна, не знам при вас как е но тук в Шумен се опитваме при савмесно летене да се разберем с Варненци, но уви.... такива камикадзета има, че чак се чудя на каде да бягам, то да са нови пилоти няма да ме е яд, но комуникацията е невъзможна с тях.
Говоря в множественно число, а някой хора даже сами ще се познаят по надолу.... Преди около 25 дни с една щилка и няколко парапланериста разширявахме и пчиствахме старта на Мадара.
Доидоха и Силистренци, те също се включиха в почистването-браво.
По късно дойдоха и няколко Варненци.... проведохме няколко разговора на тема форума и т. н. след което единия взе да лае нещо по наш адрес, въпроса ми към него бе следния:
Не ти ли е малко неодобно да говориш по тоя начин? Вместо да се хванеш да помогнеш? отговора му беше мноо як:
АЗ КОГАТО СЪМ ЧИСТИЛ СТАРТОВЕТЕ ВИЕ НЕ СТЕ ЗНАЕЛИ КАКВО Е ПАРАПЛАН!
Ти как би се разбрал с подобен тип хора?
Като се замисля старта на Албена е в отвратително състояние не знам за другите стартове как са :!:

_________________
www.shumen-xc.org Trafficant
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 07, 2007 1:35 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 1:21 pm
Мнения: 140
Местоположение: Varna
ebasi lo6ite hora.predlagam da pristapqt v kraga na pozora :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 07, 2007 6:31 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
Така си е Калояне, повечето ти градски са си такива :( Ти ги знаеш по добре от мен нали?

_________________
www.shumen-xc.org Trafficant
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...kamikadzeta
МнениеПубликувано на: Сря Фев 07, 2007 6:53 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 11:47 am
Мнения: 90
Местоположение: Varna
Хахаха
Не искам да влизам в спорове, но обикновенно Варненци не са камикадзета ( не че няма, но болшинството не са) Не е хубаво така да се пише, защото процента на летящите Варненци правещи склоново реене с ръце намиращи се около долната част на гърба но не и на управленията и гледащи в обратна на посоката на летене е почти 1% :roll: :lol:
Не искам да се заяждам- нека да не се хапем излишно. Все едно сме изказали другарчето си на другарката:) хаха
Поздрави на всички и не взимайте нещата толкова навътре :P :D

_________________
GO into The Sky:)
UP Edge


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 07, 2007 8:34 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
Аз също не се заяждам, ако забеляза по горе съм описал
достатъчно ясно за кво става въпос :D Не се товарете чак толкова... пък 1% е доста скромно... Хайде до скиф на баира :lol:

_________________
www.shumen-xc.org Trafficant
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 07, 2007 11:25 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 12:43 pm
Мнения: 162
Момчетааа, ехо, напомням, че темата е "Проекто правила". Моля за примирие и давайте по темата ;)

_________________
Разстоянието от земята до небето е пет крачки, от които трудна е само първата!
Даниела Соколова /Дачи/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Със здраве.
МнениеПубликувано на: Пет Фев 09, 2007 8:07 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Темата е "Проекто правила". Ако включим етиката, за правилата няма да остане много място. Хайде по-весело тук, че да се кефим повече горе.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 15, 2009 8:24 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
Ето нещо което ми се е случвало не веднъж и мен лично ме дразни:
застава някой на средата на старта накичен вече аха ще излита и му звъни телефона.Сваля половината екипировка или така както е вади тел. и провежда дълъг и несвършващ разговор.При късмет това може да не се повтори ( но е имало и такива моменти)Всички отстрани стоим на жегата и само се молим дано сега се накани да излети преди някой да го потърси пак.
За това не би трябвало да има точка в правилника ни, но явно за някои е нужно да се напише.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Проекто правила
МнениеПубликувано на: Пон Май 09, 2011 12:07 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Най-обичам когато някой ми дава зор на старта. Ако предполетната ми подготовка включва разговор по телефона с жена ми то това си е в реда на нещата. Летя от скоро, но вече съм виждал достатъчно излетяли вързани от бързане. Безопасноста е на първо място и за това ако някои се нуждае от малко повече време на старта не трябва да го правим на проблем. Някой хора се нуждаят от малко време дори и за психическа настройка - няма нищо добро в това да излиташ неуверен.
На колегите PRO-та ще и припомня че и те са били новобранци и не винаги са били много бързи на старта. За това малко повече толерантност не е излишна.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -4 
 
 Заглавие: Re: Проекто правила
МнениеПубликувано на: Пон Май 09, 2011 10:23 am 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 12, 2011 6:11 pm
Мнения: 144
Местоположение: София
Име: Светослав Такев
Дано примерът ми е точен!:Зад учебна кола не използвам клаксон,но зад първа такава,стояща на зелено на светофара,престроена неправилно и чакаща за друга посока,а водачът говори по телефон:Е направо излизам до кръста през прозореца.Търпимостта и чувството за такт са едно,а нахалството и наглостта-съвсем друго.На старта телефонията ще пречи на проверките и най-вече на останалите,а и нали не сме тръгнали да се сбогуваме с някого :)

_________________
"В това да превъзхождаш другите няма нищо благородно.
Истинското благородство е в това да превъзхождаш предишния си аз."
Индийска поговорка


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Проекто правила
МнениеПубликувано на: Пон Май 09, 2011 12:52 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Аз се приготвям в страни от старта колкото си искам. Просто не преча на никого. После си хващам крилото на роза и го нося до старта. Ако се съмнявам за условията не го разпъвам, за да не преча на мераклиите да излетят. Разпъването и излитането знаете колко време траят. Ако всеки прави така няма да има нервни пилоти на старта.
Гадно е някой да си тупне раницата по средата на старта и да започне да се приготвя един час защото така му е кеф, а другите да го д...т. На един такъв му минах през крилото като диво прасе.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Проекто правила
МнениеПубликувано на: Пон Май 09, 2011 3:20 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
Хари е герой в играта ще се включи той... Ама то пък на роза се излита най-добре и за нула време...


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -2 
 
 Заглавие: Re: Проекто правила
МнениеПубликувано на: Вто Дек 06, 2011 11:32 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 2:44 pm
Мнения: 24
Име: И. Радев
Ники опитваш се да правиш правила който ти и СкайНомад не сте спазвали. Бях на едно състезание Парамания, не участвах,но пилотите състезатели който бяха отворили планерите на старта първи бяха изненадани от ученици и инструктори на Скай Номад които отвориха пред тях планерите си...нарушена Етика1 точка-условията бяха много трудни за излитане и вашите ученици няколко пъти правиха фалстартове ппед състезателите и се търкаляха като циркови мечки. Организатовите ви помолиха най-учтиво да не отваряте пред тях планерите си, но вие нарочно го направихте. Мишо още работеше при вас. После след приключване на Таска вашите ученици се изпопребиха долу на кацалото и спасителите искаха да накарат организаторите на състезанието да плащат за спасяването им, но се оказа че това са ваши ученици които вие решихте да пускате при гръбно страничен вятър да излитат. Чух коментар от ваши инструктори че тези ученици трябва на всяка цена да излетят защото сте им взели пари за обучение и на всяка цена деня трябва да се запише летателен. Бях изумен от алчността ви и риска който поехте за начинаещи. По късно в спасителната къща където тогава се помещавахте коментирахте кой бил дал правото Митака да прави състезание на Сопот все едно Сопот и Балкана са ваша собственост. Бях изумен.

По късно Митака върна от 30 Евро-25 Евро за 3 дена от състезанието заради половиния Таск който стана за летене. Това е единственото състезание в България когато някой е връщал пари за нелетателни условия и вие бързо забравихте за този жест на Митака. Чувал съм Румен как коментира този му жест-чест му прави.

Тандемните пилоти на Скай Номад редовно отварят планерите си пред други пилоти-едно да не качват по-нагоре и друго че не ги интересува твоето Етика1 правило. На лифта се предреждат супер нахално отпреде пред 30 чакащи други пилоти заради по-бързо изкарване на пари, ти също си го правил!

За правилото за летене в облак-Скай Номадски пилоти са се възползвали от летене в облаци за да станат първи, помним Шуменското състезание където стана скандала с Орлин и Митака пусна оплакване. Помним и Скай Номадското състезание където Митака направи комплейн срещу Орлин, Годфри го потвърди и ти просто не взе под внимание оплакването на Митака за да стане Орлин първи. Искаш да въвеждаш правила които вие най-много не спазвате. Това е лицемерие.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -5 
 
 Заглавие: Re: Проекто правила
МнениеПубликувано на: Сря Дек 07, 2011 12:19 am 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 11, 2011 6:26 pm
Мнения: 35
Име: Димитър Йотов
Paramagic ти Mitaxabg ли си или не,понеже се обърквам,когато чета написаното и от двамата и ми е трудно да разбера кой от двамата пише?


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов