Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:34 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Да бъде ли отворена рубрика за бъдещите и начинаещи пилоти - За "Зайците"?
Да 86%  86%  [ 66 ]
Не 9%  9%  [ 7 ]
Няма смисъл, без нея си е добре 5%  5%  [ 4 ]
Общо гласове : 77
Автор Съобщение
 Заглавие: eiiii
МнениеПубликувано на: Пон Окт 23, 2006 6:07 pm 
eiiiii DVD vednaj dase saglasia stebe :)))))))))


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 23, 2006 6:25 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 25, 2006 2:21 pm
Мнения: 19
Местоположение: София
не виждам кое е лошото в това да си начинаещ, това си е факт и ако някой има проблем с това, той е по-скоро вътрешен :), отколкото на тези около него. това за деленето не вярвам някой да го прави с лошо, най-малкото защото всеки е започнал отнякъде. Ако някой смята, че не е удачно да има такъв форум или не се чувства начинаещ, може просто да не го посещава. за останалите обаче мисля, че ще е полезно


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 23, 2006 6:51 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 17, 2006 9:11 am
Мнения: 19
Местоположение: София
DVD, аз съм един от зайците и нямам нищо против това определение. Айде да не е "заек",нека е "новак" - няма знячение особенно, но след като в събота ( 22.10 ) направих първите си 5 полета няма как да се определя по друг начин.
Идеята ( поне аз така смятам ) на таз тема за " зайците " в никой случаи не предполага on-line обучение а по скоро да е за въпроси от рода на - " При кой инструктор да се запиша при положение че съм от ХХХ град? " , "От кой не бива да си купувам крило?" , "Какво е СВ?" , "Колко е нормалната ценова граница на един курс?" и ей такива щтуротии ! А не " Ми аз такова имам 5-10 полета , ма не ме кефи вече да плащам за да ме учат, я давайте съвети от тука накъде...?"
Та да питам - Какво е СВ? :lol:

_________________
Георги Павлов
....@#&*#@.., FreaK On A LeAsh.............!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Пон Окт 23, 2006 7:51 pm 
Cb ili cumulumonimbos kupesto dajdoven oblak po4ti smartonesen za pove4eto vazduxoplavatelni sredstva predxojda go ckongestosa ... edno ne6to deto smuka kato benzin IJ hiahiaihaiaihahiahih ....... btw tova go pi6e fariloto da ne se vzima potd vnimanie ot xora malo naliot...


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: :)
МнениеПубликувано на: Пон Окт 23, 2006 10:22 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 17, 2006 9:11 am
Мнения: 19
Местоположение: София
Xvar4ilotooo написа:
Cb ili cumulumonimbos kupesto dajdoven oblak po4ti smartonesen za pove4eto vazduxoplavatelni sredstva predxojda go ckongestosa ... edno ne6to deto smuka kato benzin IJ hiahiaihaiaihahiahih ....... btw tova go pi6e fariloto da ne se vzima potd vnimanie ot xora malo naliot...

Олеле , на тебе човече докато почна да ти разбирам писанията бая зор ще видя !!! Но поне за кулмуслимбусите те разбрах :D , някакво начало е де ... :D !

_________________
Георги Павлов
....@#&*#@.., FreaK On A LeAsh.............!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: за зайците
МнениеПубликувано на: Сря Окт 25, 2006 8:08 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 30, 2005 5:18 pm
Мнения: 85
Здравейте,всички летящи :)
Мисля ,че този постинг не може да събере и филтрира необходимата информация за един начинаещ пилот.Всичките или повечето въпроси и отговорите им са надълго и нашироко разисквани -само трябва да се чете. Обучение за летене по интернет -нека се прикачат два учебника има и статии и толкова - всеки си избира как да си счупи главата - важното е да не навреди на другите .Без инструктор риска е много голям - аз съм " живо" доказателство за това до къде води бързането и недостатъчното обучение от квалифициран инструктор. :? Воден от силното желание и жаждата за адреналин накарах приятел да ме "понаучи" и оборудван със старо крило и с малко опит пролетях .На 3 тия месец липсата на опит и неправилната ми преценка ме срещнаха със земята от 10 -15 м . /инцидента го има описан в постинга за инцидентите/.Ако бях минал обучение при инструктор според мене това нямаше да се случи -най малкото нямаше да летя неконтролиран в началото .Плащането на курса не може да се сравни с плащането на едно погребение или лечението на счупвания ,операции и последващи
рехабилитации на "щастливците"разминали се с инвалидната количка или дървения сандък. И така .... постинга с правилата за летене ,статиите на Уил Гад ,учебници ОК - по - интересния въпрос е кой обучава и сертифицира инструкторите и кой делегира права за определяне нивото на обучаваните?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 25, 2006 12:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
dachy написа:
Така или иначе, когато някой новобранец /като мен, например/ попита нещо обикновено, "майсторите" го правят на мармалад.


По добре тук да те направят на мармалад отколкото ти да се направиш сама на баира :wink:

Бях пуснал една тема "Tip and Tricks". не знам къде се загуби. Целта беше точно същата "Зайците" да четем/ат там. Да се пускат прости доказани истини за парапланеризма, конкретно процесите на излитане летене и кацане.


Прав е DVD, че не трябва да се делим. Няма начин да станеш добър /или поне е трудно и въпрос на късмет/ пилот ако не се омешаш с добрите.

Мой опит : омешайте се с признати пилоти, като гледате да не досаждате много /всички сме хора и на някои им писва понякога да обясняват - нормално/ и слушайте, слушайте, слушайте.

Търсете своята грешка при ситуация. 99.99% от инцидентите стават поради грешка на пилота, било то грешна преценка на условията или грешна реакция на излитане, във въздуха или кацане.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 12, 2009 9:49 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 2:09 pm
Мнения: 15
Местоположение: София
тъпа "идея".....има хора летят от 10 години и си остават "зайци"...и такива което летят от година и половина...и са доста "стари кокали" в летенето....като Димо например.....така, че.....тъпо.....


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 12, 2009 11:44 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Лятото на 1986 направих първия си скок с парашут. За съжаление или не остана и последен. Ама аз все пак се водя парашутист вече 23 години. Добре че и с парапланеризма не тръгнах със същите темпове. Мисля че разбрахте намека ми.
А за това, че не трябва да се пречи на крилото да лети е много добра идея и ако се усвои може да доведе до по-малко инциденти. Грешките на пилота са най-вече от пререагиране. Подчертавам, че е лично мое мнение, но работи поне при мен.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нова рубрика - За "Зайците"
МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2012 8:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Окт 24, 2011 4:47 am
Мнения: 44
http://www.stringmeteo.com/forum/viewtopic.php?t=1420

_________________
Заниманията със спорт ще удължат живота ви с десет години, но за тях ще трябва да похабите 15./цеко-вересията/


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нова рубрика - За "Зайците"
МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2012 10:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
http://vbox7.com/play:200a7223d2

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов