Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:16 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Оборудването като цяло
МнениеПубликувано на: Сря Ное 15, 2006 11:52 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 12:43 pm
Мнения: 162
Кога е време пилетата да се замислят за собствено оборудване? Ново или втора употреба? Моля, коментирайте оборудването като цяло. Отделните му компоненти ще ги пусна в отделни теми - избор на крило, сбруя, запасен и каска.
Засега, мисля, че е рано тук да коментираме радиостанции, варио, компас и т.н., още повече, че те присъстват и в други подфоруми. Но мнението на опитните птици по въпроса е добре дошло, разбира се. :D

_________________
Разстоянието от земята до небето е пет крачки, от които трудна е само първата!
Даниела Соколова /Дачи/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Екипировка
МнениеПубликувано на: Чет Ное 16, 2006 9:06 am 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 7:54 am
Мнения: 175
Местоположение: Варна
Име: Йордан Пенев
Привет на всички пиленца!

От въпросите на Дачи се вълнуват всички пилета които усещат как перушината им се превръща в пера. За тяхно успокоене ще им кажа че подобни въпроси си задават и старите хвъркати - всички сменяме перата след определен период.
Дачи е започнала правилно - задава въпроси. По трудно ще и е да отсее полезните отговори. Моля не обърквайте допълнително ошашавените пилета с излишни рекламни внушения.
Моят съвет е да се избира не най-новата и модна линия, а проверената и сигурна екипировка. Това не изключва покупка втора ръка, но само след консултация с по-опитни.

Успех в първите опити за напускане на Гнездото.

_________________
SeeYou @ CloudBase
Element - WATER 2+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Екипировка
МнениеПубликувано на: Чет Ное 16, 2006 9:11 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 12:43 pm
Мнения: 162
Данчо написа:
...
Дачи е започнала правилно - задава въпроси. По трудно ще и е да отсее полезните отговори. Моля не обърквайте допълнително ошашавените пилета с излишни рекламни внушения.
Моят съвет е да се избира не най-новата и модна линия, а проверената и сигурна екипировка. Това не изключва покупка втора ръка, но само след консултация с по-опитни.

Успех в първите опити за напускане на Гнездото.


Данчо, благодаря ти за уточнението. Настина, идеята ми беше големите птици да споделят с какво летят, как се чувстват с него, предимства и недостатъци, какво биха препоръчали и ЗАЩО.

_________________
Разстоянието от земята до небето е пет крачки, от които трудна е само първата!
Даниела Соколова /Дачи/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: екипировка
МнениеПубликувано на: Чет Ное 16, 2006 9:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 11:47 am
Мнения: 90
Местоположение: Varna
Здравейте:)
Напълно подкрепям Данчо, първата екипировка трябва да е изпитана от времето и да е доказала качествата си. По мои личен опит винаги първата закупена екипировка е най-зле поддържаната. Поради наи-простия факт, 4е всички в началото грешим и за наш ужас скъсваме нещо. За това за да не Ви е много яд си вземете нещо за което по малко ще платите на първо време. Така че един разумен избор на екипирока втора ръка е дно добро начало. И колкото повече хора питате за мнение толкова по близко ще сте до истината, но и Вие трябва да се замисляте и да търсите ,а не само да се доверявате на чуждото мнение. Аз имах късмет че попаднах на хора които ми даваха съвети (Благодарности на Данчо за съветите и тъпението).
Успех и ако имате въпроси не се стеснявайте:)
ДО СКОРО


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 17, 2006 12:50 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Дачи, едно много полезно допълнение към екипировката са наколенките и налакътниците.
Много пъти спасяват от малките, но много болезнени и дълго траещи (а понякога водещи до много сериозни усложнения) травми на коленните и лакътни стави. :!: :!: :!:
А и струват само 5лв. :wink:

P.S. Аз си слагам и кори на долната част на краката (против удари в камъни и клони :lol: ).
Големият пищял е най-незащитената кост в човешкото тяло :!: и контузията е :cry:

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 17, 2006 4:58 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 8:18 am
Мнения: 153
Местоположение: Варна
Име: Радослав Савов
Бай хаджи, ти хвърчиш ли или хокей играеш?

_________________
Седењето го зголемува задникот
------------------------------
Радослав Савов


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 17, 2006 6:33 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 08, 2004 1:44 pm
Мнения: 335
Местоположение: Велико Търново
Име: Димитър Байчев
zgaddo, теб май не те е влачило крилото,а :P ?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: dsf
МнениеПубликувано на: Пет Ное 17, 2006 6:42 pm 
mi tiq brizajiii ... mai gi nai mnogo vle4e da ti kaja ....


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 17, 2006 7:54 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Не играя хокей :lol: но съм изпитвал болката от травми преди да започна да ги използвам :x
А като масажист ще ти отговоря, че никак не е безобидно да си нараниш коляно или лакът :wink:

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: екипировка
МнениеПубликувано на: Пет Ное 17, 2006 8:26 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
Simeon Podbalkanski написа:
Здравейте:)
Напълно подкрепям Данчо, първата екипировка трябва да е изпитана от времето и да е доказала качествата си. По мои личен опит винаги първата закупена екипировка е най-зле поддържаната. Поради наи-простия факт, 4е всички в началото грешим и за наш ужас скъсваме нещо. За това за да не Ви е много яд си вземете нещо за което по малко ще платите на първо време. Така че един разумен избор на екипирока втора ръка е дно добро начало. И колкото повече хора питате за мнение толкова по близко ще сте до истината, но и Вие трябва да се замисляте и да търсите ,а не само да се доверявате на чуждото мнение. Аз имах късмет че попаднах на хора които ми даваха съвети (Благодарности на Данчо за съветите и тъпението).
Успех и ако имате въпроси не се стеснявайте:)
ДО СКОРО


Не съм съвсем съгласна с това, че първата екипировка трябва да е втора ръка. Първо защото, от първата екипировка ще зависи качеството на летене на начинаещият, ако лети с крило мноого стар модел, или достатъчно стар модел, че да не може да прави елементарни неща с него - например да не усети истинското летене в термика, скоростта и други подобни маневри във въздуха, то ученика започва да губи представа от реалното летене. И после като се качи на нов планер, ще му се струва че летенето не е това което си е мислел в началото ии айде от начало. Мисля си, че първоначално не трябва да се пестят пари от екипировка, все пак идеята е да се лети безопасно. Или според твоята логика, нека ученика да си вземе стара издухалка, за да спести някои и друг лев, да се пречука с нея и после като се оправи от травмите да си вземе нов планер ... не не! определено не съм съгласна


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Екипировка
МнениеПубликувано на: Съб Ное 18, 2006 9:04 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 11:47 am
Мнения: 90
Местоположение: Varna
В отговор на госпожица Пешева:)
Струва ми се извадихте думите ми от контекста :lol:
Под закупуване на крило втора ръка се няма на предвид крило което вече е за музея или си е отишло от този свят отдавна.Има се предвид запазено крило (отговарящо на нивото на ученика- около DHV 1, 1/2) което е мах на 5 години като модел и мах 2-3 години като производство, респективно използвано (смятам, че не е нужно да доуточнявам, че крилото не трябва да е станало на парцал и цялото да е в кръпки- смятам 4е съм ясен какво имам предвид). В този случай и с малко късмет бъдещия парапланерист може да се сдобие с крило на което цената му е с около 20-30% по-ниска (пък които искат и могат да дадат 3200лв да дадат :D )
Специално пък за усещането на термиката- какъвто и невероятен курс да си изкарал това усещане се гради (по личните ми наблюдения) доста повече от 1-2 години. :roll:
Надявам се с предния пост да не бъда въвлечен в безкрайни дискусии познати от преди- каква ,колко стара и опасна екипировка се продава:)
Поздрави

_________________
GO into The Sky:)
UP Edge


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Екипировка
МнениеПубликувано на: Нед Ное 19, 2006 12:11 am 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
Simeon Podbalkanski написа:
Специално пък за усещането на термиката- какъвто и невероятен курс да си изкарал това усещане се гради (по личните ми наблюдения) доста повече от 1-2 години. :roll:
Надявам се с предния пост да не бъда въвлечен в безкрайни дискусии познати от преди- каква ,колко стара и опасна екипировка се продава:)
Поздрави


да да всичко е наред!
относно термиките имат значение годинките на крилото ... но това е друга тема наистина.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов