Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:21 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: стъпенка и спййдсистема
МнениеПубликувано на: Чет Яну 18, 2007 3:49 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 17, 2005 4:30 pm
Мнения: 43
Местоположение: ST.Zagora
Купих си спиййдсистема,направих си стъпенка,но забелязвам,че има вариант при който на някои парапланеристи и двете се прибират до збруята,за да не пречат при излитане.
Та питането ми е ,може ли някоя "гарга" скицира направата на такова нещо? Или полезен съвет.Спийда ми е закупен от AVA sport.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: лесно
МнениеПубликувано на: Чет Яну 18, 2007 4:15 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Купи си две щипки за върви, такива има на качулките по якетата и ги сложи между сбруята и карабинерчетата на спийда. Държиш ги най-долу при изпънатаи върви, така спийда седи прибран, а като го ползваш - приплъзват.

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: da
МнениеПубликувано на: Чет Яну 18, 2007 5:02 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 17, 2005 4:30 pm
Мнения: 43
Местоположение: ST.Zagora
това съм го пробвал,но исках да чуя и други мнения ,дали съм бил на прав път.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Speed SYSTEM
МнениеПубликувано на: Чет Яну 18, 2007 7:23 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 11:47 am
Мнения: 90
Местоположение: Varna
Здравейте:)
Отговора май няма да е много еднозначен:)
Първото което трябва да се направи е да се премери точно колко да е дълъг спиида ( хубаво след като бъде натиснат да се покрива максимално хода на системата). От това следва понякога че спиида е близо до сбруята. Но това не винаги е удоно когато трябва да се натисне - не е много удачно когато ни се наложи натискането му да пускаме управление и да го търсим с ръка под задника си нали:) За това се връзва един ластик между първата степен на спиида и степенката, така когато сме натиснали степенката спиида е точно където трябва и се намира лесно. Според мен е по добре да се свикне излитането с степенка между краката ( разбира се освен ако не сте съвсем начинаещи когато даже и да имате спиид няма да знаета какво да го правите.
Поздрави

_________________
GO into The Sky:)
UP Edge


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: .......
МнениеПубликувано на: Пет Яну 19, 2007 12:37 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 10:53 am
Мнения: 109
Местоположение: Долна Митрополия
Име: Страхил Делийски
Преди да си сложа спийда на сбруята, след старт когато си още в изправено положение в сбруята си слагах краката на степенката. След като сложих спийда наистина ми се пречкат върви около краката, но не и по време на старта. Проблем е след това когато трябва да търсиш степенката без да натискаш спийда. Затова преди да излетя си вкарвам един от двата карака в степенката и след старта протягам краката напред, а след това е лесно. Аз не харесвам степенката и в полет краката ми висят, така че я ползвам само при излитането докато се наместя в сбруята. Пробвал съм да я махна и да летя без нея, но пък няма начин да сена както трябва без да пускам управленията и да хващам сбруята. Спийда ми е така нагласен, че в отпуснато положение да седи максимално прибран към сбруята и нямам проблеми да го стигам. Трябва да си прецениш как ще ти е удобно на теб и да си изградиш някакъв навик. Вариантите са много, просто хвъркай няколко пъти с различна конфигурация, повиси малко на сбруята и си прецени.

_________________
LOOK, LEAN, TURN


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов