Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 8:46 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Кандидат за "люпилнята"
МнениеПубликувано на: Пон Апр 16, 2007 2:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 4:41 pm
Мнения: 112
Местоположение: Sofia
Име: Петър Трупчев
Привет на всички ветроловци!
Главната причина да пусна този постинг е една мечта...
Доста време съм "плакнал очи" по сайтове свързани с парапланеризма, що въздишки съм пускал, гледайки прекрасно заснетите панорами и филмчета с въздушна акробатика. Не без известна завист съм отправял взор към реещите се разноцветни крила над Балчик, Албена или Витоша.Навремето поизчетох доста неща, до които успях да се докопам, свързани с аеродинамика, метеорология и прочие, но... знаете как е. Учене, после работа, а сбъдването на мечтите къде остана?
И тъй като все пак гласът на мечтателя още звучи в мен, защо пък да не му дам воля? На първия напиращ въпрос "Откъде да започна?", отговорът категорично е "Тръгвам на курс!!!" И тук вече е истинската дилема: има доста клубове и учебни центрове, особено в София, където в момента живея, а нямам лично нито един познат, който да се занимава или да се е занимавал някога с подобно нещо. Как да е сигурен човек, че е попаднал на подходящото място, че получава качествено обучение, че ще му помогнат да извърви тези първи стъпки?
Доста има изписано във форума във връзка с избора на инструктор, но без конкретика. Разбираемо е това, че не се посочват "неподходящите", етика, колегиалност.... Но мисля че могат да се посочат без колебание утвърдените, опитни инструктори към които да се обърнем ние "с жълто около човките" :wink:
Ако някой реши да откликне на този постинг, ще посрещна с огромна благодарност мнението му.
Предварително благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 16, 2007 2:47 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
http://skynomad.com/bg/paragliding_training.htm

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 16, 2007 3:05 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 4:41 pm
Мнения: 112
Местоположение: Sofia
Име: Петър Трупчев
Благодаря ти за светкавичния отговор, Краси! На доста предложения попаднах, включително и на това. Най-вече ме интересува подходяща школа в или близо до София. Уви, това прекрасно нещо - летенето (дано да стане :D ) трябва да съчетавам с работата... поне в началото! :wink:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 17, 2007 6:57 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 12:43 pm
Мнения: 162
Здравей, добре дошъл в Гнездото.

По отношение на обучението бих искала да споделя с теб личното си мнение, без да претендирам, че трябва да се съобразяваш с него.

petrun написа:
Уви, това прекрасно нещо - летенето (дано да стане :D ) трябва да съчетавам с работата... поне в началото! :wink:


Да, това прекрасно нещо летенето ще се съчетава с работа, когато се научиш да летиш ;) Но преди това трябва да се научиш, нали така ;) / http://skynomad.com/bg/more/calendar.htm /
Аз лично смятам, че за курса човек трябва да си жертва годишната отпуска и да го изкара без прекъсване. Дори да се запишеш на курс "по местоживеене", пак е добре да е наведнъж. Така даваш възможност на инструктора да наблюдава развитието ти и на себе си да се развиваш. Аз лично не съм привърженик на събото-неделните занимания и ходене на учебен баир от време на време. Да започнеш "плътен" курс има и друго предимство - оборудването, с което почваш е на твое разположение до края на курса. Имаш възможност да свикнеш с него, да се научиш да си прогонваш сбруята, да наблюдаваш как се държи това крило и получаваш база за сравнение. А това е все пак някакъв опит, който не е маловажен. Ходейки само събота и/или неделя ще получаваш всеки път различно оборудване. Тамън предния път си свикнал с нещо или поне си си направил някакви изводи и айде - другата седмица пак отначало.
:D
може и да не съм права, разбира се. Ще се радвам, ако споделиш с нас избора си.

И още нещо: Мечтите са нещо прекрасно! И заслужават да бъдат сбъднати по най-добрия възможен начин - с пълно отдаване и посвещаване ;) Работата няма да избяга ;)

_________________
Разстоянието от земята до небето е пет крачки, от които трудна е само първата!
Даниела Соколова /Дачи/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 17, 2007 9:26 am 
Offline

Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 1:24 pm
Мнения: 2
Местоположение: София
Здравеи новоизлюпени!
Моя съвет е да се поразходиш до местата за летене и така да събереш информациа и наи-вече да добиеш усещане за климата и отношенията между летателите гравитиращи около отделните клубове.
А за пьтуването не се притесняваи! То е част от това прекрасно занимание.

_________________
Злати


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 18, 2007 11:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 4:41 pm
Мнения: 112
Местоположение: Sofia
Име: Петър Трупчев
Благодаря на всички ви за отзивите! Така мечтата ми става по-реална. Просто трябва да направя ГОЛЯМАТА крачка (тоест махане с крила) и.... много търпение! :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 19, 2007 5:53 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Най-много сълзи са проляти от сбъднати мечти-древнокитайска мъдрост.

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 26, 2007 3:28 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:02 pm
Мнения: 69
Име: Пинко Розов
instruktori v sofiq-Pastora-gsm-0898776871,Anton-0899914814


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Най-после!
МнениеПубликувано на: Пон Юли 07, 2008 4:26 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 4:41 pm
Мнения: 112
Местоположение: Sofia
Име: Петър Трупчев
Най-накрая се случи! :D
Миналата седмица за мен премина в курс за начинаещи на Сопот, първите 3 дни от който на баира на Дъбене, прахоляк, тръни и катерене в жегата с екипировката, но си струваше. След това още при първия полет от високото разбрах, че всъщност епидемията отдавна безвъзвратно ме е заразила, сега просто се потвърди диагнозата! Абе хора, как може да е толкова невероятно красиво? И най-хубавите снимки и клипчета не могат да го пресъздадат така!
От тук нататък - бавно, постепенно и упорито, без да прескачам стъпала, за да не се спъна!
Гери, Емо - страхотни сте! Благодарение на вас запознанството ми с този нов свят беше много приятно, завладяващо и, което въобще не е маловажно - безопасно!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов