Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 7:08 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: делтапланиризъм или парапланеризъм ?
МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2007 10:19 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 9:38 pm
Мнения: 152
Местоположение: Добрич
здравийте
все още съм неориентирам с какво "крило" да летя т.е. параплан или делтаплан
ако може да посочите добър форум и за делтапланиризъм ще съм ви много благодарен
също така плюсове и минуси на пара- и делта - планеризма


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: yt
МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2007 10:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
e ti utepa ribata :lol: :shock: :roll: :lol:

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2007 11:35 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
spa,
Склонен съм да се съглася с Фърчилото относно рибата :lol: . Ако някой недостатъчно разумен се опита да опише всички плюсове и минуси на парата и делтата, тоя форум няма да му стигне, а и по тези въпроси няма единно мнение. За едни едно нещо е плюс, за други същото нещо е минус. Ти май искаш да разбереш кое е по-добро - парата или делтата. Добре, ама ако този въпрос имаше еднозначен отговор, всички щяха да летят или само на пара, или само на делта. А не е така ... :wink:

Ако искаш накратко да разбереш каква е тази разлика, можеш да прочетеш това: http://www.paragliding-bulgaria.com/art ... g=bg&pg=86 То обаче съвсем не изчерпва темата.

Единствено може ясно да се отговори на въпроса ти относно добър форум за делтапланеризъм: отговорът е "няма такъв". Форумът, който в момента четеш, е най-добрият форум на подобна тематика в България, а и много от пишещите тук са не само парапланеристи, а и бивши или настоящи делтапланеристи.

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2007 11:37 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Форум за делтапланеризъм у нас няма тъй като за съжаление почти никой не лети с делта в България. Дали има 10 летящи делтаджии незная.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2007 11:47 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 9:38 pm
Мнения: 152
Местоположение: Добрич
просто искам да науча повече за делтапланеризма :oops:
щото много малко инфо има като цяло за делта
мерси за бързите отговори 8)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2007 11:53 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Господин spa, ако Ви се носи тежко, горещо Ви препоръчвам делта.
Предполагам, че ще се откажете преди да се научите да летите, освен ако не сте бивш щангист.
При условие ,че сте мързелив, кат мен-пара. Няма да летите, но поне ще Ви е леко по баира.
Ако искате да летите и да не носите, препоръчвам МиГ-21, може да намерите на старо.
За повече консултации относно цени и ремонти- sa6o

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 11, 2007 12:41 am 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
:lol:

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 11, 2007 5:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 1:21 pm
Мнения: 140
Местоположение: Varna
Aко четеш английски има доста форуми за делтапланеризъм-потърси в гугала hang gliding и ще ги намериш.В БГ има няколко относително активни делтапланериста.Отскоро почнах да се уча на делта и летя от време на време-хамалогията е по-голяма,убучението по трудно,но има и по-голяма емоция в летенето с делта(според мен).Повечето хора биха ти казали че няма смисъл-парата е по достъпна и ще ти струва много по-малко усилия,но аз имам мерак и не съжалявам.Ако искаш повече информация пиши ми лично съобщение.


Последна промяна kaloian на Сря Ное 21, 2007 2:08 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 12, 2007 4:26 am 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 2:24 am
Мнения: 113
Местоположение: Troyan / V.Turnovo
malko poyasnenie - tova ne e spa koito poznavat nyakoi ot vas.
spa izvinyavai ama ima drug kum koito se obru6tame taka, a ina4e tfa kato cyalo e intimen vupros :lol: ne6to kato snowboard ili ski, 4erno ili byalo ili bi ....forum nyama da te naso4i - v smisul probvai kfoto moje6, puk kvoto ti kaje surceto :P


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 12, 2007 10:06 am 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
Калоянеее изчекнах се докато го прочета това бре...
По принцип хич даже не си и давам зор да чета шльокавицата, особенно на Хвърчилото, като изключим че баз баз пиши на Бг. ама опитайте се да пишите на нашенски...

_________________
www.shumen-xc.org Trafficant
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 14, 2007 9:50 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 9:09 pm
Мнения: 198
Местоположение: Холандия
saber1972 написа:
Калоянеее изчекнах се докато го прочета това бре...
По принцип хич даже не си и давам зор да чета шльокавицата, особенно на Хвърчилото, като изключим че баз баз пиши на Бг. ама опитайте се да пишите на нашенски...


Абсолютно съм съгласен с Вальо. Пишете на кирилица бе хора! Стига с тия шльокавици! Ако не можете да си инсталирате фонетична кирилица, тотогава има кредори за тая работа: пишете си на шльокавица и след това цък и става автоматично кирилица.
Ето ви един кредор: http://www.kredor.com/lat2bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 21, 2007 10:57 am 
Можеш да ми се обадиш SPA - аз вече летя само на делта - 5 години летене и с пара. Без да искам да раздразвам форума ще посоча, че с към 20-25 кг делта качеството ти е 7-8 и скорост 22-75 км/4, но тя е обикновено учебна. С към 30 кг крило си вече на 10-12 качество, и 25-100 км/4 скоростен диапазон. А качиш ли килограмите на 36 - тогава вече то ти е 16-18 и летиш от 27 до 130 км/4. Има и качество към 20 вече, но цените растат там, а не скоростта. Обучението на делта вече се извършва тандемно. На моторен влек и за месец-два можеш да налетиш 20тина часа. С и без инструктор. Сега разработваме ново тандемно крило със собствен мотор, което допълнително ще улесни обучението. Вкусното струва! В БГ все още финансовите мускули на летящите са в процес на развитие. та затова парата е леснодостъпня и най-евтин вид на летене. За съжаление - с много травми.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: fds
МнениеПубликувано на: Сря Ное 21, 2007 12:06 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
samo tova s travmitene go razbraxme bi li poqnil ...

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 21, 2007 6:47 pm 
Ще поясня The Kite. Този weekend прекарах в елитната спортна академия на Швеция Босион на Лидинго в Стокхолм. Там се обучават треньори и национални състезатели. въздушната федерация използва мястото, за да проведе годишен семинар на инструкторите по: парашутизъм, парапланеризъм и делтапланеризъм. Изненадващото бе, че нещастните случаи и травми при парапланеризма са толкова много в повече от останалите въздушни спортове, че Шведската въздушна агенция възнамерява да забрани комерсиалното обучение на парапланеристи. Тоест обучението да става само през клубовете. Което ще доведе до сериозно намаление на броя на пара пилоти. И ако сравните това с България, където централно обучени и официални инструктори по парапланеризъм липсват - бихте могли да си представите истинското и заплашително състояние на положението. А това се прави, защото на Въздушната Агенция не и е работа да разследва нещастни случаи с парапланери, за които се научава от пресата. А и това води до негативно отношение на обществото към парапланеризма. А оттам - към въздушните спортове като рискови. Положително е развитието при парамоторите - там нещастните случаи и травми са невероятно малко на брой. Делтите също отбелязват минимален брой произшествя. Аз лично мисля, че това се дължи на преобладаващото летене с моторен влек, когато са ангажирани повече инструктори при летенето и то се извършва повече клубно, отколкото индивидуално. Както и на по-сигурните нови модели делти.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: fd
МнениеПубликувано на: Сря Ное 21, 2007 7:09 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Otnostno napisanoto nq,. ne sam saglasen s ni6to ot tova koeto si napisal kirilica ne zaslujava6 NAPARA6 se >>> paramotori malko incidenti ami normalno te letqt kogato ne stava letqt v usloviq v koito daje i pticite ne letiqt koi e tolko tap da leti prez qnoarska inversiq ...

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов