Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 9:01 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 05, 2008 5:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 7:54 am
Мнения: 175
Местоположение: Варна
Име: Йордан Пенев
Моля ви да не се карате, а да си направите съответните изводи...

Според мен грешката на пилота е че не прекрати излитането в момента когато усети че крилото се разтовари от гръбния вятър. Правилно погледна нагоре и спря, но кой го караше да скача догонвайки крилото.
Гледал съм подобни опити за излитане на Невша, Шумен и Мадара естествено завършвали в дърветата под старта. Някои от "героите" участват в дискусията и могат да споделят опита си.

Всяко излитане е начало на полет без значение колко дълъг ще е той. Отнасяйте се сериозно! Ценни са дори подлитанията и от няколко секунди - особенно в това нелетателно време :-(

_________________
SeeYou @ CloudBase
Element - WATER 2+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 05, 2008 6:26 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Данчо, като стана на въпрос, трябва да кажа че имам един BASE JUMP от южния на Шумен.
Та значи, тогава беше пълно безветрие и не знам кой дявол ме ръчкаше ама саир да става направих два старта, който прекъсвах защото усещах крилото меко, макар че бе излязло над главата ми. На третия опит реших с всички сили напред, и без да правя оглед за да не намалявам скороста викнах "добре ли съм ?!" а от там се чу мощно Шуменско "добре си, давай , давай" ето го и резултата..... http://images.kodakgallery.com/photos80 ... _0_ALB.jpg
http://images.kodakgallery.com/photos80 ... _0_ALB.jpg
http://images.kodakgallery.com/photos80 ... _0_ALB.jpg
http://images.kodakgallery.com/photos80 ... _0_ALB.jpg
Нищо фатално за щастие, но от тогава си взех поука, относно някои неща.

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 05, 2008 7:47 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 7:07 pm
Мнения: 226
Местоположение: Шумен
Pegasus написа:
а от там се чу мощно Шуменско "добре си, давай , давай"

Пич, това си е Варненски патент! Не разпозна ли гласовете? :lol: Изображение

Първия ми опит за излитане от южния(при безветрие) завърши по същия начин, но не защото ми викаха "добре си, давай , давай", а защото се поколебах за миг. Ела виж оттогава как разбягвам при такова излитане... ;)

А снимките ти не се отварят ;)

_________________
Axis Mercury
AVA Sport - Sprinter


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 05, 2008 8:17 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
FKB написа:
Pegasus написа:
а от там се чу мощно Шуменско "добре си, давай , давай"

Пич, това си е Варненски патент! Не разпозна ли гласовете? :lol: Изображение

Първия ми опит за излитане от южния(при безветрие) завърши по същия начин, но не защото ми викаха "добре си, давай , давай", а защото се поколебах за миг. Ела виж оттогава как разбягвам при такова излитане... ;)

А снимките ти не се отварят ;)

Аааха. така говорищ щтото не си видял снимките :wink: пробваи с Mozilla Firefox, не знам защо с Internet Explorer не става.
Аз не обвинявам никой, то аз сам съм си виновен, просто исках да кажа че не е добра идея за единия сеир да се дават подвеждащи напътствия.
Веднъж на Мадара, един начинаещ пилот излетя с крават и после не знаеш какво да прави, и почна да дърпа каквото му падне за да се оправи. Той човека не беше виновен, аз видях че крилото е вързано още докато го вдигаше, и му извиках да спре ама зад мен се чу едно мощно групово давай, давай.
това нещо го има заснето на видео от Jiro. Мисля че Божо успя да надвика всички и да каже на пича коя е връвта наа стабиотот та момчето се оправи.

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 05, 2008 8:37 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 7:07 pm
Мнения: 226
Местоположение: Шумен
отлично си спомням случая, бях там. знам и кой е пилота. помня и кой какво викаше.

за снимките - аз съм си с FF.
отвориха се през прокси. :shock:
proxy.animes-bg.com

_________________
Axis Mercury
AVA Sport - Sprinter


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 06, 2008 11:07 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
http://picasaweb.google.bg/donjiron/Par ... 3424835490

без звук обаче

_________________
Ozone Mantra M6
Element Air4+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: fg
МнениеПубликувано на: Нед Яну 06, 2008 11:27 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
еииии почна да ми писва и пак ще почна да пиша на вески постинг Жиро какво ни показа с последното клипче аа >>?? поредната тъпотия идот в твое лице ако не се лъжа мъчейки се да оправия крават с помпане е няма да стане бъди сигорен в случая се дърпа връвта която отвежда към стабилизатора но . . Жиро sorry ако не си ти ///.. манияна ...Наско Ти не владеш като прав тека и ГРАБЕН старт тъй че си последния човек който ще подхваща текива теми ПАК Наско ти не излиташ крилото си Крило ти излита теб поне хора от твоя ранг процедират тека или по точно не вие тека процедирате а вашите Хварчила a te тека процедрират с вас
P.С. знаетели ли >?>?? баси малум6тината ами нама как да знаете нормално е обаче наистина почна да писва от олигофрениииии и то в лица на апсулутни некомпетенти чакам ви на старта на Сопот напролет сайт форумджиии So Здраве и се Privarduvaite

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2008 12:05 am 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
az sam zad kamerata

_________________
Ozone Mantra M6
Element Air4+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2008 10:27 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Ейииии...цццц... фирчи, ти пак се ядеш с хората. Некоя мома да не ти е отказала? :D :D :D
Гледай, тека е юбаво крило...вързано и пак си лети спокойно :D :D :D
Какво ли е ? :D :D :D

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: fg
МнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2008 10:57 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
THE KITE написа:
еииии почна да ми писва и пак ще почна да пиша на вески постинг Жиро какво ни показа с последното клипче аа >>?? поредната тъпотия идот в твое лице ако не се лъжа мъчейки се да оправия крават с помпане е няма да стане бъди сигорен в случая се дърпа връвта която отвежда към стабилизатора но . . Жиро sorry ако не си ти ///.. манияна ...Наско Ти не владеш като прав тека и ГРАБЕН старт тъй че си последния човек който ще подхваща текива теми ПАК Наско ти не излиташ крилото си Крило ти излита теб поне хора от твоя ранг процедират тека или по точно не вие тека процедирате а вашите Хварчила a te тека процедрират с вас
P.С. знаетели ли >?>?? баси малум6тината ами нама как да знаете нормално е обаче наистина почна да писва от олигофрениииии и то в лица на апсулутни некомпетенти чакам ви на старта на Сопот напролет сайт форумджиии So Здраве и се Privarduvaite


Фърчилка, хапчетата трябва да се пият ПРЕДИ да се пише във форума, а не след това .... Непрекъснато бъркаш тая последователност .... :lol:

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: fds
МнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2008 10:59 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
da teka e samo deto az sam kato S4upeniq na injekci sam ne na xap4eta :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ama i tqx ne si vzeam :wink: :wink:

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2008 12:39 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 7:07 pm
Мнения: 226
Местоположение: Шумен
Хаджията написа:
Ейииии...цццц... фирчи, ти пак се ядеш с хората. Некоя мома да не ти е отказала? :D :D :D
Гледай, тека е юбаво крило...вързано и пак си лети спокойно :D :D :D
Какво ли е ? :D :D :D

Ама интересно инструктора на пилота що ли аджеба не му е казал за стабилизиращата връв и има ли тя нещо общо с оправяне на краватите... уж сертифициран инструктор, ала бала...
Чудна работа! :evil:

п.с.: бях решил да си трая, ама да се възползваш от рискова ситуация за да изтъкнеш "...вързано и пак си лети спокойно" ми налази по нервака.
Изображение

_________________
Axis Mercury
AVA Sport - Sprinter


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: gfd
МнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2008 12:52 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
по принцип крават се оправя с връвта на която често и викаме стабилизатор ако ли пак не с пълен срив... Инструктор ? сертифициран >?>ихаиха къде в Варна ли или пък в Бургас ,ихаихаих,,::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ... за съжаление в БГ има ни повече и ни по малко от 5-6 човека на кръст който могат да бъдат инструктори ..батте Ицо.. Христо Сливков е единствиният инструктор по парапланеризъм които има сертификът от ДХВ за инструктор тоест в БГ има само един иструктор и с гордост мога да заявя че натд 80% от познанията ми относто парапланеризма са по негова вина

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2008 1:20 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
На туй малкото краватче да не вземете да се скарате сега. Човека си го оправи накрая. Що да не пробва да дръпне ръчката и да опита. И така крилото не правеше някакви проблеми. Ако имате вързано крило нека да е като на колегата от клипа. Не по-голям. Така се свиква и да се оправя човек в не толкова проблемни ситуации. Да е подготвен за големите изпълнения. А пък затова дали някой е сертифициран или не, можем да отворим друга тема. Просто предлагам да направим нова тема за разговор.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2008 4:06 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
КОКО, има и по-нервни от тебе :evil: :evil: :evil:

Смайло лети от 2 години и има нальот над 100 часа. Има си глава на раменете и сам си решава какво да прави.
А ти вземи почети още! В парапланеризма няма понятие "стабилизирваща връв". Има върви на стабилизатора. И не винаги крават се оправя чрез тях. Зависи кои върви са затегнали платното.
И един съвет: Easy boy, easy...!!! Малко уважение и по-полекичка! :wink:

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов