Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:08 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Какви са изисванията за сертифициране на парапланерист
МнениеПубликувано на: Чет Яну 08, 2009 8:19 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 30, 2008 2:56 am
Мнения: 25
Местоположение: Burgas
Някой има ли даните или достоверна информация какъв е реда за сертифициране на парапланерист,какви нормативни изисквания трябва да бъдат покрити от кандидата,както и кой са доказаните квалифицирани клубове ,които могат да направят това.
Казаха ми ,че на състезания можеш да летиш и с DHV1 и това малко пообърка представите ми ,някой може ли да ми каже защо е така?Аз си мислих ,че минимума на DHV в състезание трябва да е 2. :shock:

Благодаря ви.

Колкото повече,
толкова повече!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 08, 2009 9:24 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 11:16 pm
Мнения: 139
Местоположение: София
Име: Кирил Венев
Май бъркаш DHV с ParaPRO.

DHV е система за стандартизиране и сертифициране, характеризираща и оценяваща летателните качества на парапланера при преминаване от нормално полетно състояние в определена фигура и/или абнормално състояние по време на полет и възстановяването му до нормално полетно състояние. Стандартите в това отношение са няколко, но най-разпространените са DHV, CEN и AFNOR. В общи линии на състезание можеш да летиш с каквото крило искаш, дори и без да е стандартизирано-сертифицирано стига да е парапланер ;).

ParaPRO е лиценз и се издава на самият пилот като характеризира нивото му на обучение, натрупаният опит като пилот и условията при които съответните знания и опит му позволяват да лети максимално безопасно за себе си и околните. Лиценза се издава след преминаване на съответното обучение и изпити. От този лиценз зависи и типа летене които са позволени на съответният пилот.
Ако не се лъжа, за да участваш в XC (Cross Country) състезания трябва да имаш лиценз ParaPRO 5 (най-високото ниво), за ACRO или Целно Кацане ти трябва лиценз поне ParaPRO 2.
Повече за системата са обучение ParaPRO можеш да прочетеш ТУК.

_________________
Current Wing - Element AIR :: Harness - AVA Sport Tangra Side :: Rescue - Aeros OK-38 :: Helmet - Independence Hi-Tec


Последна промяна Ba4o Kiro на Пет Яну 09, 2009 11:59 am, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 08, 2009 11:58 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 30, 2008 2:56 am
Мнения: 25
Местоположение: Burgas
Благодаря ти ,за пордобния отговор ,Бачо Киро.Сега се чувствам по- уверен в прохождането ми ,като сертифициран парапланерист.
:D :D :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов