Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 4:59 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 65 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Теория на Парапланеризма
МнениеПубликувано на: Съб Яну 10, 2009 5:22 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 30, 2008 2:56 am
Мнения: 25
Местоположение: Burgas
Моите извинения.Когато отворих темата споменах изрично ,че получих учебник със диск по пощата и че ще преведа темите ,и всеки ден ще качвам по една в блога.Първият човек който ми писа беше FBK .Той ми предложи да ми изпрати матеряла който има,сметнах за добре да пусна тези теми докато преведа учебника а и снимките, определено имах нужа от време и реших,че това е добре да има теми за четене.Това ,че FBK e Изтрил името на редактора им и въпреки,че е знаел че информацията не е актуална, и все пак ми е предложил матеряла показва, че това е човек без грам морал ,който търси развлечения като прави интриги без да мисли ,че това е опасно за всички нови .А за това което показва кой е авотра на темите в блога а не на темата като цяло не е по моя вина ,пък и автора е бил изтрит предварително . извенете ме за конфузната ситуация в която бях подведен.
Вие можете да ме опреквате колкто си искате аз изтрих всичко след като видях какво става тук.Сега е момента на всички които се опитват да саботират хората с добри намерения,че в момента с мой приятели резработваме нова интернет страница и то със лични средства която ще е напълно свободна за всички без клишета и опити за правене на пари.Всяка тема ще си има и автора и преди да бъде качена в саита ще бъде удобрявана от момчетата от AIRWORKS с който подържаме връзка.Същто така ще се допитваме и от Комисията по парапланеризъм В БГ и едва тогава темите ще се побликуват на сайта.
И ще докажем, че когато искаме нещо, го правим с цел и в полза на всички!!! И тези които създадоха тази интрига ще разберат , че пред добрите и полезни намерения са БЕЗСИЛНИ и че ние нямаме навика да си губим времето в празни приказки и меланхолично да говорим глупости очакваики дните за полети НИЕ РАБОТИМ ИСТЕНСКИ И В ПОЛЗА НА ВСЕКИ МЛАД ПАРАПЛАНЕРИСТ и НЯМА ДА СЕ ПОВЛИЯЕМ ОТ НАПАДКИ НА ФИТИЛАДЖИИ.Тази приказка сме я чели .Дават ни матерял и после крадеца вика дражте крадеца.Пиша това и нека всеки един го прочете,от сега нататък единствените хора с които ще кореспондираме относно форома и темите са хората от AIRWORKS и Българската комисия по парапланеризъм.Искате сертификате и легетимност имате я.Нещо което оцъства в 90% от хората който така упорито ни опрекват без дори да знаят защо се е стигнало до там без дори да попитат да се поинтересуват .Но в краина сметка вие сте си в свои води жалко е само за младите парапланеристи и като гледам как се базикате с инструкторите които се опитват да правят нещо В БГ направо ми става жално.Иначе всички от компетентни по компетенти а вместо да обсипват младите парапланеристи със сладките песни на познанието,те обикновенно не правят нищо друго освен да грачат каращи се като лишояди над мърша от един на друг по компетентни,БОЖЕ БОЖЕ.Извиняваме се на всеки който съме засегнали с този блогИзвиняваме се за това ,че обзетй от разработването на новият сайт с които смятахме да иненадаме всички не се съобразихме да се допитаме до комисията и пуснахме матеряла без да имаме представа, че това ще засегне някои и пак казваме не сме си присвоявали нищо !Ние сме над това и дребните душици ще разберат, че за разлика от тяжх ние работим единно легално и в полза на всеки които иска да разбере нещо за парапланеризма в даждовните и неподходящи дни колко от вас загрижени такива влагат от личните си пари в полза на всички нас,колко,Колко от вас пък взимат пари за обучение и то нелегално колко колко от вас продават екипировка без да е минала каквато и да е проверка колко???? Иначе за упреци сме ненадминати ?!
Като не ни помагате поне не ни пречете :!:


Последна промяна Petar Georgiev на Чет Яну 15, 2009 5:58 am, променена общо 15 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 10, 2009 9:03 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 7:07 pm
Мнения: 226
Местоположение: Шумен
Публикаций ще да е някой римски пълководец. Такива със сигурност са и Анимаций, Функциий, Дефиниций, Концесий, Батерий и прочие.
:!:

_________________
Axis Mercury
AVA Sport - Sprinter


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 10, 2009 11:28 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 11:16 pm
Мнения: 139
Местоположение: София
Име: Кирил Венев
Много си лош ;). Объркал се е Петър, а ти как го "захапа" само тц, тц, тц... Като учителката ми по Български Език и Литература в 5-6 клас (добре, че е била такава, че щях да пиша още по-неграмотно ;) ).

По темата - не съм достатъчно advanced пилот (все още ;)), че да коментирам публикациите, но с интерес ще чета. То в това кофти време само това ми остава - четене...

_________________
Current Wing - Element AIR :: Harness - AVA Sport Tangra Side :: Rescue - Aeros OK-38 :: Helmet - Independence Hi-Tec


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Публикаций идиотиокраций все тая
МнениеПубликувано на: Нед Яну 11, 2009 12:52 am 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 30, 2008 2:56 am
Мнения: 25
Местоположение: Burgas
Благодаря, ви че ме поправихте приятели.:D
FKB ,добре ли е това,че от всичко написано ти успя да забележиш и коментираш единствено една буква ! Предлагам ти да поразгледаш форумите, сигурен съм, че има доста подобни случаи ,или най-добре отвори нова тема в форума уроци по Български! Аз ще го посещавам всеки ден :idea: Нашите параланеристи трябва и да са както способни, така и грамотни.Благодаря ти още веднъж!!! :D

ето и сайта:

http://freexl.blog.bg/

Както вече казах ,всеки ден ще вписвам нова тема, защтото учебникът е големичък :shock:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 11, 2009 2:29 am 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 7:07 pm
Мнения: 226
Местоположение: Шумен
Не ме вземай насериозно :)
Просто тая "забележка" я бях забелязал в един друг форум(в който наш Ba4o Kiro има пръст меко казано :twisted: ) и ми се стори забавна ;)

А за блога - страхотно начинание, полезно за всички. Дано повече хора да се зачетат там заради собствената си сигурност най-вече.
До учебника, който превеждаш съм се докосвал, макар и не детайлно и съм с добри впечатления.
На мейл ти пратих тези части от учебника, които имам преведени и да не се блъскаш излишно.

_________________
Axis Mercury
AVA Sport - Sprinter


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 11, 2009 4:22 am 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 30, 2008 2:56 am
Мнения: 25
Местоположение: Burgas
Е,затова сме хора, да грешим. :D
Благодаря ти за матерляла!
Нека да дадем шанс на хората с по-малко опит да задават своите въпроси.Нека да дадем шанс и на опитините пилоти да им отговарят.
Каква идилия. :D
FBK,Ba4o Kiro,надявам се,някой ден ,да пием по една бира след чудесен, полетен, ден. :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Теория по Парапланеризъм
МнениеПубликувано на: Пон Яну 12, 2009 5:34 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 12:43 pm
Мнения: 162
Petar Georgiev написа:
Здравейте!
В момента правя публикаци на теория по парапланеризъм...
...

ето и адреса: http://freexl.blog.bg/

:idea:


Здравей, Петър. Похвално е, че си се заел с подобни преводи.

Аз бих дала един съвет, ако позволиш: В началото на статиите, да слагаш едно дебело напомняне, че това не е ръководство по летене и не е самоучител. Нещо в стила "Не правете това вкъщи".

:)

_________________
Разстоянието от земята до небето е пет крачки, от които трудна е само първата!
Даниела Соколова /Дачи/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 12, 2009 10:37 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 30, 2008 2:56 am
Мнения: 25
Местоположение: Burgas
Благодаря ти, че ми напомни. Ще го коригирам. :D


Последна промяна Petar Georgiev на Сря Яну 14, 2009 3:17 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 13, 2009 9:17 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 12:43 pm
Мнения: 162
Петър, това, че всеки сам си избира от какво да мре, е факт.

Аз толерирам тези призиви, не за да не ме даде някой по съд, а за им напомня точно това - каквото сам си направиш...

Хората мразят да мислят, затова е добре да им се напомня. :)

_________________
Разстоянието от земята до небето е пет крачки, от които трудна е само първата!
Даниела Соколова /Дачи/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 13, 2009 1:02 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 30, 2008 2:56 am
Мнения: 25
Местоположение: Burgas
Да така е приятели.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 14, 2009 5:52 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Приятелю Петре,

Похвално е начинанието да събереш туй-онуй, оттук оттам за парапланеризма. Искам обаче да ти напомня, че интернет не е куп от разни неща, от които ти да можеш да си взимаш и да копираш в сайта си както си искаш. Има неща, за които поне трябва да попиташ, защото другото се нарича плагиатство, или, казано на нашенски, си е най-обикновена кражба.

Например тестовете, които си публикувал в твойто блогче на адрес http://freexl.blog.bg/viewpost.php?id=276908 в същност са написани преди доста години от нашият приятел Ванчо Лайфа и са в неговия сайт на адрес http://www.geocities.com/vancho1955/vreme.html

В твоя сайт не само че не виждам някъде да има линк към оригиналните текстове на Иван, но не виждам дори и да си написал, че автор на това е Иван Братоев, а най-наглото в цялата тази работа е, че и в началото и края на тези текстове пише "Автор: freexl"

Подозирам, че и другите текстове си ги крал от някъде, което, меко казано, не е добре ... Не прави така. Ако искаш да копираш в твоя сайт или блог нещо, което видиш в Интернет, това се прави по следния начин:

1. Питаш автора дали можеш да копираш материала, и ако той ти разреши,

2. Копираш материала, като задължително пишеш кой е автора, заедно с линк към оригиналния текст.

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 14, 2009 7:25 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Petre,
ne znam otkade si prepisval materialite, i ne me interesuva vsashtnost, no chast ot materiala e baziran na stari i oprostencheski teorii, po-konkretno obiasnenieto za sazdavane na podemnata sila sas Bernuli i razlikata v skorostta ot dvete strani na kriloto. Kraino vreme e da prestanete da palnite glavite na novobrancite sas stari klisheta za podemnata sila.




3. Разлика в наляганията създадена от профила на крилото. От закона на Бернули следва, че за възникване на подемната сила на крилото е разликата в налягането върху неговата горна и долна повърхност при несиметричното му обтичане от насрещния въздушен поток. За едно и също време горните и долните частици въздух трябва да обтичат профила, но пътят на горните е по-дълъг, следователно скоростта им трябва да е по-голяма. А щом това е така, налягането в тази област ще бъде по-ниско, отколкото в долната част на профила. Разликата в налягането над и под профила създава подемната сила, посоката на която е винаги от по-високото към по-ниското налягане. Съща е картината, когато симетричният профил се обтича от въздушния поток под известен ъгъл.

Ako vsichko tova e viarno, kak da se obiasni che edno krilo, obarnato po grab, si leti perfektno ? Opitah se da dobavia komentar vav bloga, no neshto ne stava, registracia li e nujna ili kak ?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 14, 2009 7:34 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
И още нещо, ако позволиш: Публикуваното в блога ти на адрес http://freexl.blog.bg/viewpost.php?id=276876 е абсолютна глупост, която не е и никога не е била в сила, а въпросната БАДП изобщо не съществува.

Моля те, махни тези глупости, защото може някой да ги прочете и да си помисли, че е истина ...

Преди да публикуваш нещо в Интернет, моля те, поинтересувай се дали в него има нещо вярно ...

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: На вниманието на Г-н Петър Георгиев
МнениеПубликувано на: Сря Яну 14, 2009 7:43 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Абе...писах нещо, ама какво ли се занимавам...кой прочел, прочел.
Все ми е тая вече кой какво писал, от къде го е писал...
Е...

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Последна промяна Хаджията на Сря Яну 14, 2009 8:07 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 14, 2009 7:56 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Hacko написа:
И още нещо, ако позволиш: Публикуваното в блога ти на адрес http://freexl.blog.bg/viewpost.php?id=276876 е абсолютна глупост, която не е и никога не е била в сила, а въпросната БАДП изобщо не съществува.


БАДП не съществува вече, но съществуваше до 1998-99г.
А тези изисквания... ами така беше в средата на 90-те. Е дали са се спазвали е друг въпрос.
Насе, че те част от управата на БАДП бяха в управата на БНАК. Не знаеше ли?

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 65 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов