Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:13 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: McCready theory "speed to fly"
МнениеПубликувано на: Вто Май 19, 2009 1:43 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Много ще се радвам, сериозните крос пилоти да споделят ползват ли и как МакКрийди теорията в техните полети. Прекрасно ще е да има конкретни примери от минали полети.

Ето пищов на малка част от нея:
http://paragliding-lessons.com/article/ ... %20Fly.htm

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 19, 2009 2:23 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
теорията работи много добре за безмоторници, малко по-зле за делти и много по-зле за парапланери, но все пак има някакъв смисъл да се следва...

парапланера има много малък скоростен диапазон и лоша поляра затова на практика се лети на скоростни (нека да ги наречем) стъпки които са около оптималните изчислени скорости. моите лични стъпки са следните:
1. трим скорост - използвам я когато съм в критична ситуация пред удавяне и търся термика без да има други крила около мен и без да имам идея къде може да е термиката
2. първа степенка до опъване на крака - този режим е "генерален режим за прелитане" - използвам го между термиките когато няма драстични низходящи и когато няма нужда да гоня някого
3. на първа степенка с двата крака опънати - в този режим мога по-лесно да регулирам до колко да натискам и го ползвам когато съм на състезания за да се държа в групата или да си максимизирам глайда
4. на втора степенка с единия крак докато другия държи първата опъната максимално - тоя режим е за състезания когато има нужда от бързо отиване до термика в която въртят и други (сигурна термика) или при драстични низходящи
5. двата крака на втора степенка - това е режима за finalglide - в тоя режим мога да натискам до абсолютния максимум който позволяват коланите и да отпускам почти до трим скорост - много е изморително и затова трябва да се прави с двата крака едновременно


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов