Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:22 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Не всеки става за парапланерист
МнениеПубликувано на: Пет Май 29, 2009 6:41 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Предлагам в тая тема да се описват характерни случаи на хора които са опитали, но са разбрали че не стават за пилоти на парапланер.

Така например тази седмица имах един ученик, който започна добре на учебния баир, но когато направи полет от високо с тандем почна да му се завива свят. Причината - изкарал е тежко заболяване - възпаление на средното ухо и има физиологични проблеми с вестибуларния апарат.

Преди години имах случай с ученик, който също се представи добре на учебния хълм, но после когато направих тандем от високо с него изпадна в паника. Оказа се че има силен страх от височина и полета от високо го ужаси, щото не продължи повече. Ако ме беше предупредил, можеше да пробвам с полети от по-ниски места и постепенно да увеличавам височината. После ученика сподели че пробвал и скално катерене за да си преодолее страха от висока, но и там се уплашил. Явно тактиката клин клин избива не работи за всеки.


Моля не политизирайте темата с лични отношения.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ```
МнениеПубликувано на: Пет Май 29, 2009 2:04 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Сеп 06, 2007 8:02 pm
Мнения: 77
Sory za latinicata no pisha ot klientski computer kojto njama kirilica..Mislja si che njama nevuzmojni neshta-prosto koeto ne stava za opredeleno vreme mu trjabva..oshte vreme i usilija...Pri men go imashe takuv strah predi godini i az sushto pochnah s katereneqno i do sega v leteneto mi e mnogo po spokojno i sigurno otkolkoto v katereneto...kriloto si me durji otgore i njama kak da padnesh ot lipsa na ravnovesie primerno a pri katereneto vsichko e edin balans...za men lichno leteneto e po sigurno ot katereneto kato chuvstvo...No..znam li-vse pak vsicko e subektivno..


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Не всеки става за парапланерист
МнениеПубликувано на: Пет Окт 22, 2010 10:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 22, 2010 10:12 pm
Мнения: 1
А не е ли редно тандемният полет от високо да предхожда обучението? Желанието е едно, възможностите друго. Така и инструкторите и учениците ще си спестят време, усилия и пари.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Не всеки става за парапланерист
МнениеПубликувано на: Пон Окт 25, 2010 8:09 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
И ние в Шумен имаме един познат който има същия проблем. На него му става лошо дори и когато го вози някой в кола. А пък успя да зариби не един човек с летенето.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Не всеки става за парапланерист
МнениеПубликувано на: Сря Ное 10, 2010 8:18 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 9:54 pm
Мнения: 203
Местоположение: София
Аз пък като се учех никой не ме е возил на тандем. Още от много малък си мечтаех да летя и нямаше нужда някой да ме вози та да видв какъв кеф е. Това обаче си важи само за мен, предполагам че тандемното возене от високо зарибява още повече явилия се на курс. Нека Н.Й. и други инструктори да споделят какви са положителните влияни да возиш на тандем курсист, който рано или късно ще литне сам от високо.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Не всеки става за парапланерист
МнениеПубликувано на: Вто Дек 14, 2010 12:56 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Както се казва "От всяко дърво свирка не става" шубето е голям страх,сигурен съм че всеки от на всеки му се е случвало са изпадне я критична ситуация и да достигне почти до панически страх.
Мисля че точно тук е ключовият момент, става ли от човека парапланерист или не. Ако човек е апоаобен да запазва самообладание в екатремни ситуаций и да реагира адекватно значи става, ако ли не, мисля че с определен подход и малко настоятелност и разбира се с помоща на опитен и структор, всеки който има ментална нагласа и желание, би могъл да стане парапланерист. Разбира се стиха да не съществува някакъв непродлим физичеаки проблем.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов