Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 7:19 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 10:23 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 3:02 pm
Мнения: 81
Местоположение: Алпите
Име: Ивайло Митев
@dent

Казва се Michael Grabmayer от Seckau в Австрийско. Където и ще карам курса за начинаещи.
Живея тук от 10 години и тук предимно ще летя, затова и тук или в Германия трябва да изкарам курса.

Училището се казва Ауфвинд.
http://www.aufwind.at/home/

След 2,5 седмици се почва, нямам търпение.

Лека вечер,
Ивайло.

_________________
Крило: 777 - Rook2 S - Lilac....................................XContest - Ivko
Сбруя: Woody Valley GТО Light - S......................... Страницата на Клуба ни.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 11:18 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 8:19 pm
Мнения: 16
Цитат:
Вероятно ли е "Independence - Flymarket GmbH" да си е поръчал собствена разцветка при AVA-Sport и ги продава под собствено име?


Не е вероятно, а е сигурно! :)
Запасният ми е Charly SC 86.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 11:37 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 7:20 pm
Мнения: 42
:)


Последна промяна dent на Вто Дек 13, 2011 11:23 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2011 3:38 am 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 3:02 pm
Мнения: 81
Местоположение: Алпите
Име: Ивайло Митев
@Nia
Мерси отново за отговора.
И аз си мислих, че е така и не малко хора по други форуми изказаха същото мнение.
За запасния питах само да знам кой да си взема от "AVA-Sport",а и честно, за да мога горе долу да преценя колко са малкото килограми ;-).

@dent
С Nia диалога е много поучителен, поне за мен. Както и по горе някъде писах много хора са чували за "AVA-Sport" и даже ми я препоръчаха, та за това моя интерес. Сбруята ще е със сигурност от "AVA-Sport" друго просто не може да е. И ми обещаха да си имам на нея бродиран трибагреник :D.
Цитат:
... Всичките дават съвети и мнения, но в повечето случай са единодушни. Както да речем за сбруята ...
Как стигнах до този форум:
1. Четох по форумите на немски после по тези на английски, някъде в тях намерих една дискусия за "AVA-Sport Student NG" или беше "AVA-Sport Tanto" после се поинтересувах от къде е и во'а'ла от България е така дискутираната и търсена сбруя. А да не забравяме, че когато споменах на един колега, че имам желание да се занимавам с пара планеризъм, неговата първа реплика беше "Знаеш ли, че в България има един много добър производител, бих те посъветвал да потърсиш контакт"(свободно преведено).
2. След като намерих контакт с "AVA-Sport" - ми дойде на акъла че миналата година на 29.07.2010 когато бях на Мадара видях двама да се реят в термика. И от там директно в "forums.shumen-xc.org", Google.bg помогна много.
3. След като се записах, виждам обявата на "Митко" за Element стана ми интересно каква е тази фирма?! На страницата на Елемент виждам с мое най-голямо учудване и възторг, че е българска. Надеждата расте оборудването ми да е изцяло от БГ! Но уви не се сбъдна.
Пара планерите на Element са просто изключителни!!! (поклон)
4. Чрез линкове от Шуменския форум се натъкнах на номадите и до форума. Първия ми отговор е на един младеж с конкретно желание и грешно насочен http://forum.skynomad.net/viewtopic.php?f=12&t=4443. (по мое мнение)
5. Помислих си така и така съм се записал па дай да попитам.

Защо се интересувам от бг дистрибутори ми за да си купя екипировка за какво друго. Не се притеснявани цените не са толкова по-ниски за крилата в бг. Малка сметка екстра за теб: крило струва в бг хххх,хх € предложения получих достатъчно. обаче полета до бг ми струва 100-150€ ако е в София супер + 30 € такси. После следва след като си доида проверка за годност от сертифицирана работлница 160€ цени виж тук http://forum.skynomad.net/viewtopic.php?p=35182#p35182. И какво стана накрая 300+ € отгоре за крило от бг ми, че те тука толкова струват. Пазарното проучване беше за ония дето духа(не че не го ценим :D ).

За момчетата от SkyNomad, не съм знае че са сертифицирани по LTF, моя грешка!
Но от друга страна като съм си в България предпочитам да съм с приятелите и роднините си, така и така се прибирам веднъж в годината. И една седмица време нямам да бегам като изоглавен по баирите(малко грубо казано :oops: ).
Пък и с ръка на сърце по-хубаво място от Алпите за летене в Европа няма.
http://xc.dhv.de/xc/modules/leonardo/index.php?name=leonardo&op=show_flight&flightID=159813

Цитат:
И още нещо, в Австрийско няма ли парапланеристки форуми, където също да споделяш вълненията си.
Ако е толкова лошо моето поведение ще се въздържа да пиша!? А от друга страна къв си ти да ми държиш сметка?! :twisted:
Има и то много и не само в Австрийско(в немско говорещите държави има над 100'000 активни пара планериста), но ми е драго и на Български да пиша(от нашенско си по убао нема).

Извинявам се за създаденото объркване, но въпреки това се надявам на лято да мода поне един ден да летя с някой от вас и да науча нещо от вас.

Мазни и широки Термикии* и слънчеви дни,
Ивайло

* - http://forum.skynomad.net/viewtopic.php?f=7&t=192&p=34396#p34396 :D

_________________
Крило: 777 - Rook2 S - Lilac....................................XContest - Ivko
Сбруя: Woody Valley GТО Light - S......................... Страницата на Клуба ни.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2011 8:51 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 7:20 pm
Мнения: 42
:)


Последна промяна dent на Вто Дек 13, 2011 11:22 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2011 9:12 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 8:19 pm
Мнения: 16
Цитат:
...просто диалога ми се стори странен и нагласен...


:lol: Параноя е обзела всички тук!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2011 11:47 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
Ивко в Австрия е като при нас, курса ще ти излезе по-евтино ако си купиш екипировката от тях. Ако летиш със своя купена преди това умишлено курса ще ти струва повече и няма да гледат с добро око на теб. Нали знаеш, че немско говорящите няма да използвам другата с дума, с които и те самите се наричат са малко странни същества. Пък и ако смяташ да летиш в бъдеще след курса покрай тяхна компания все ще те сочат с пръст зад гърба ти, ето го тоя дет си дойде с неговата си екипировка, пък покрай нас щеше да си вземе по-добро крило или тн. Просто манталитет, който най-вероятно познаваш. Но определено след курса ще ти трябва компания за летене и за предпочитане ще да си с хора от или около този клуб за летене. Поне докато се осъвършенстваш и се запознаеш с още хора, с които би могъл да летиш в бъдеще и за да научиш най-малко готините места за летене в Австрия.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2011 11:54 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
И още нещо, не че искам да правя реклама за ава спорт сбруите, но щом имаш финансовата възможност по-добре си вземи по-хубава сбрия .. всеки, който е ползвал ава спорт мигрира от тях, включително и аз след смяна на 2 .. прочети! има много коментари по въпроса!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2011 11:57 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 3:02 pm
Мнения: 81
Местоположение: Алпите
Име: Ивайло Митев
@dent
Цитат:
Извинявай, просто диалога ми се стори странен и нагласен.
Недей да бъркаш учтивост с нагласеност.

Цитат:
Друго, което искам да разкажеш е за курса ти. Колко дни ще се обучаваш, какви умения ще добиеш и ще можеш ли след това да летиш самостоятелно / без надзор на инструктора /?
С удоволствие че ти разкажа. Нали за това е форума, да се споделят мнения и приключения.

Курсът ми ще завърши края на март(основният). До тогава искам да съм избрал екипировката и само да я поръчам.

Курсът е от 3 части
Основен курс 1(започва след 2 седмици) и 2(средата на март) в които се учи да се стартира крилото и се правят общо 6 полета(самостоятелни с радиостанция) с минимална височина от 300 метра. Има и теория. Тук поема училището осигуряването на екипировка и необходимите застраховки. След този курс мога да летя но само на места разрешени за ученици.
3-тата и последна част е за сертификат на пилот за пара планери. Състой се от теория(време, аеродинамика, материало знание, въздушно право, летателна практика и медицина) и практика(15 полета с радиостанция и 20 свободни полета всички с минимум 300 м. до 1100 м. разлика във височината). За тази част или си наемаш екипировката или си със собствена, а аз искам тук да съм вече със собствена. това ще рече до края на май трябва всичко да е при мен и да е настроено оптимално за мен.
Изпитът е теория и практика. Като и двете трябва да са позитивни. За позитивна теория трябва да си отговорил на повече от 75% от въпросите правилно и то във всички раздели. :?

Изпита е втората половина на Май. След което можеш да летиш сам. Където си искаш, но не Cross Country. За това ти трябват SIV-Курс и още един изпит.

Ако иска човек след това може и SIV-Курс да направи над някое езеро. Този курс трае 1 седмица и се прави всичко възможно колапси, спирали, хвърляне на запасния и т.н.

Цитат:
Сигурен ли си, че си избрал най-добрата школа / след като избираш толкова крила и сбруи/?
Как мога да съм сигурен. Като не съм правил още курса питай ме пак на 29.Февруари, но всички казват, че е една от най-добрите. Местностите с гео координати са:
Муртал (47.274453, 14.786052) за Основния курс 1 и 2
http://maps.google.at/maps?f=q&source=s_q&hl=de&geocode=&q=47.274453,+14.786052&aq=&sll=47.249407,13.447266&sspn=5.772602,14.27124&ie=UTF8&ll=47.275735,14.786224&spn=0.045073,0.090208&t=p&z=14

Рамсау на Дахстаин (47.421815, 13.653602) за 3-тата част.
http://maps.google.at/maps?f=q&source=s_q&hl=de&geocode=&q=47.421815,+13.653602&sll=47.635784,13.590088&sspn=7.240109,19.555664&ie=UTF8&ll=47.431339,13.659096&spn=0.056785,0.152779&t=p&z=13

Училището се казва Ауфвинд виж линка:
http://www.aufwind.at/home/

Цитат:
Колко пъти месечно възнамеряваш да летиш след това?
Това е труден въпрос, но да речем 1-2 пъти с седмицата, ако времето позволи.

Цитат:
Имаш ли компания с която да летиш или клуб към който да се приобщиш, защото да летиш сам е гадно.
Да имам пък и тук не е особено трудно да се намери някой. Сега бях при момците и те попитаха летял ли е някои в Бг по дължина на стара планина, така да се каже по гребена?

Цитат:
... Ако можеш да си го позволиш, разбира се! ...
Ми то почти нямам разходи след курсовете и оборудването на 50 км. във всички земно посоки има ски курорт с лифт които извън сезона се ползва от пара планеристи.
Аз живея тук: http://maps.google.at/maps?f=q&source=s_q&hl=de&geocode=&q=Leoben&aq=&sll=47.635784,13.590088&sspn=11.463625,23.093262&ie=UTF8&hq=&hnear=Leoben,+Steiermark&ll=47.376383,15.102081&spn=0.089974,0.180416&t=p&z=13
После погледни тук и намери Леобен за да видиш колко са стартовете около мен. http://www.paraglidingmap.com/

Ми питай като имаш.

поздрав,
Ивайло!

_________________
Крило: 777 - Rook2 S - Lilac....................................XContest - Ivko
Сбруя: Woody Valley GТО Light - S......................... Страницата на Клуба ни.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2011 12:04 am 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Гости посрещаш ли?

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2011 12:58 am 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 3:02 pm
Мнения: 81
Местоположение: Алпите
Име: Ивайло Митев
pesheva написа:
... Ивко в Австрия е като при нас, курса ще ти излезе по-евтино ако си купиш екипировката от тях. ...
Да така е но за екипировката, ще ти направят по добра цена ако си купиш след курса екипировка. И какво лошо има в това правиш курса те ти предлагат което имат за най-добро за теб и ти го дават на не много лоши цени. По-добри ако си ги купиш без да си правил курс при тях. От тези който съм питал само един си купил там екипировката. Другите все частично при тях, частично другаде. За Проблеми не съм чувал. Пък и цените за курсовете им стоят на страницата.
Който съм питал за тях казва супер са, имат си шефка. ;-)

Относно AVA-Sport също не мога да се съглася на пълно, лошо на немски за тях не съм чел. Особено за последните модели. Но ще си имам едно на ум при поръчката.
Сега намерих нещо случайно докато гледах за GPS-и не е за студента но:
http://www.gleitschirmdrachenforum.de/showthread.php?24424-Ava-Sport-Tanto

Димитър Илиев написа:
Гости посрещаш ли?
Ако носят люта ракия. ;-)

лека на всички,
Ивайло

_________________
Крило: 777 - Rook2 S - Lilac....................................XContest - Ivko
Сбруя: Woody Valley GТО Light - S......................... Страницата на Клуба ни.


Последна промяна Ivko на Чет Фев 10, 2011 1:20 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2011 12:22 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 3:02 pm
Мнения: 81
Местоположение: Алпите
Име: Ивайло Митев
@Nia

Пак да питам нещо. Намерих някъде пишеше че на Student NG можеш да променяш височината на точката на окачване както и положението на пилота в сбруята от седнало до почти легнало.

Верно ли е това?

Мерси.

Лек ден,
Ивайло!

_________________
Крило: 777 - Rook2 S - Lilac....................................XContest - Ivko
Сбруя: Woody Valley GТО Light - S......................... Страницата на Клуба ни.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2011 12:35 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 8:19 pm
Мнения: 16
От седнало, до почти легнало - да, но точката на окачване не можеш да я пипаш...а и не ти и трябва... :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2011 5:07 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
очевидно предпочиташ да се съветваш с неопитни пилоти. Успех!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2011 6:10 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 3:02 pm
Мнения: 81
Местоположение: Алпите
Име: Ивайло Митев
@pesheva

Това не са съвети, а отговори на въпросите ми, които не бяха малко. Аз питам, Nia отговаря. :)
Твоя съвет вече е записан като възклицателна на листчето. :wink:
Или имаш предвид линка по горе?

поздрав,
Ивайло!

_________________
Крило: 777 - Rook2 S - Lilac....................................XContest - Ivko
Сбруя: Woody Valley GТО Light - S......................... Страницата на Клуба ни.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов