Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:12 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 2:22 am 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 3:02 pm
Мнения: 81
Местоположение: Алпите
Име: Ивайло Митев
Здравейте!

На 20.02 ми започва курса по парапланеризъм и в момента си избирам екипировката.
за сега съм си избрал следното:

Сбруията вече съм я избрал и почти е уредена. АVA Sport Student NG + запасен парашут също от AVA-Sport (тегло с карабини и запасен около 6 кг).
За крилото малко се колебаех, но избора ми след консултации с познати и форуми по света и у нас падна на SKY-Paragliders Anakis M (4,6 кг + 1,3 Раницата).
Теглото на екипировката ще е около 12 кг. Аз съм с пълен памперс 67 кг. Което за полетно тегло ако летя с дрехи, а не в адамов костюм ще рече около 81 кг + около 2 кг разни други дреболийки като инструменти, вода и камера = 83 кг. Anakis M по технически данни е с подемност от 75 до 95 кг.

Много важен въпрос. Знаете ли кой е представителя на SKY-Paragliders за България и каква ще е горе долу цената?

Тъй като все още не е належащо, имам още минимум месец докато ми потрябват. Бих желал да чуя вашето мнение за избора ми.

Защо това съм си избрал, критериите са. Възможно най-лека екипировка и с най-голямата възможна сигурност при излитане, полет и кацане.

Поздрави,
Ивайло.

P.S.: За съвети и критики съм на разположение.

_________________
Крило: 777 - Rook2 S - Lilac....................................XContest - Ivko
Сбруя: Woody Valley GТО Light - S......................... Страницата на Клуба ни.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 10:04 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 29, 2004 5:06 pm
Мнения: 32
Здрасти .
Не съм спец ама съм минал по твоя път.Това с избора на екипировка си го сметнал добре ама пробвал ли си го това крило май не така ,че първо мини курс после ще видиш кво да вземаш . мое мнение е това да се започне първо с крило DHV-1 после да минеш нагоре. Вземи си некоя втора ръка крило и се учи с него после ако решиш друго от по висок клас. Защото в процеса на учене може да прецакаш новото крило "езък " . аз летя с браит 3 вече 2 години и съм доволен от него като поведение и постижениян не си мисли че като изкараш курса ще си топ пилот той ще те научи да излиташ и кацаш другото ще научиш с времето и от приятели.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 11:27 am 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 3:02 pm
Мнения: 81
Местоположение: Алпите
Име: Ивайло Митев
Не съм го пробвал,
но по време на курса мога да пробвам крила на NOVA, GIN и SKY-Paragliders може би и някой други. :oops:

Anakis в големина М е LTF 1 само в S е LTF 1-2. Това заради което съм го набелязъл е, че е леко и е без подсилвания.
Някой ми каза(посъветва), че е по лесно за новобранец (еле аз) да го згъне ако няма такива. Другите две са малко по-тешки и имат потсилващи елементи в атакуващия ръб.

Та за туй реших и тук да попитам. :mrgreen:
Знае ли човек?

Мерси, Ивайло.

_________________
Крило: 777 - Rook2 S - Lilac....................................XContest - Ivko
Сбруя: Woody Valley GТО Light - S......................... Страницата на Клуба ни.


Последна промяна Ivko на Пон Фев 07, 2011 10:20 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 12:09 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 8:46 am
Мнения: 153
Местоположение: Тетевен
Здравей Ивайло.
Сашо е много прав за това,което е написал по-горе,щом имаш парите,изкарай си курса първо,а след това поръчай екипировката!А относно "сигурността при излитане,в полет и кацане",ще зависи вече от твоите умения и навици,придобити с времето след това,както преценката и избора на условия,в които ще летиш!Крилата LTF-1 са доста пасивни крила и търпят грешки,а напоследък ги правят и с много добри летателни показатели :wink: Ориентирай се,към модели 2010-2011г.
Успех в летенето и се пази!

_________________
TETEVEN PARAGLIDING TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Пон Фев 07, 2011 7:35 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 3:02 pm
Мнения: 81
Местоположение: Алпите
Име: Ивайло Митев
@ HAWK
Цитат:
... А относно "сигурността при излитане,в полет и кацане",ще зависи вече от твоите умения и навици,придобити с времето след това,както преценката и избора на условия,в които ще летиш! ...

С това малко не съм съгласен. Защото именно при излитането е много важно каква ти е сбруята. Ако е много лека като да речем "Woody Valley Voyager plus" или на AVA-Sport "Desire MF" и единствения протектор е въздушния (Airbag) и няма време да се напълни Airbag-а, може да си натъртиш Д-то и нещо по-лошо може да стане. Гондола също не е препоръчителна за новобранец, тъй като са много инертни и може да ти се усучат въжетата ако направиш някоя грешка по време на полета. Така ме посъветваха, познати които летят отдавна.

То си е ясно че ще изчакам да изкарам курса но до месец два ще трябва да съм се оборудвал вече. За да мода през лятото един SIV-курс да изкарам, а може и един за термики.

@ Всичко

Та какво ще кажете за оборудването по-горе? Има ли някой опит с него? Забележки съвети и предразсъдъци?

Хубави термики и прекрасни изгледи,
Ивайло

П.С.: Открих дилъра за България на SKY-Paragliders. Който иска ЛС за контакт данни. :arrow:

_________________
Крило: 777 - Rook2 S - Lilac....................................XContest - Ivko
Сбруя: Woody Valley GТО Light - S......................... Страницата на Клуба ни.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Пон Фев 07, 2011 7:55 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 8:19 pm
Мнения: 16
Цитат:
...Ако е много лека като да речем "Woody Valley Voyager plus" или на AVA-Sport "Desire MF" и единствения протектор е въздушния (Airbag) и няма време да се напълни Airbag-а, може да си натъртиш Д-то и нещо по-лошо може да стане. Гондола също не е препоръчителна за новобранец, тъй като са много инертни и може да ти се усучат въжетата ако направиш някоя грешка по време на полета...


А защо първо не наблегнеш на аеродинамиката и метеорологията, пък после да мислиш за гондоли, протектори и усукани въжета? :wink:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Пон Фев 07, 2011 9:45 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 3:02 pm
Мнения: 81
Местоположение: Алпите
Име: Ивайло Митев
Малко не ти разбрах въпроса, но както и да е.
Малък пример: http://vimeo.com/19449457
Тук може би играят всички показатели заедно. :wink:

Не се притеснявай, курс ще направя и то не един. В момента в къщи от книги по аеродинамика, термодинамика и метеорология съм се заринал, но не всичко съм прочел, не е малко. :P

Кратка информация за курса:
Курс за начинаещи 1 и 2. (Екипировката се предоставя от училището)
Завършващия курс се състой от:
теория: метеорология, аеродинамика, материало знание, въздушно право, летателна практика и медицина
практика: 15 полета с радиостанция и 20 свободни полета, всички с от 300 м. до 1100 м. разлика във височината.
Изпитът е теория и практика. Като и двете трябва да са позитивни. За позитивна теория трябва да си отговорил на повече от 75% от въпросите правилно и то във всички раздели. :?

За завършващата част или си наемаш екипировката или си със собствена, а аз искам тук да съм вече със собствена. това ще рече до края на Април трябва всичко да е при мен и да е настроено оптимално за мен(От инструктора ми - влиза в цената на курса начинаещи 1 или 2).

Това което искам да знам е кой какъв опит и забележки има с набелязаното от мен оборудване.

Моля ви оставете забележките към моето знание или незнание. Както и съветите да правя курсове и какъв да ми е инструктора.
Посоченото по-горе оборудване съм го обсъдил с един инструктор и двамима който летят от почти 20 години, но просто ме интересуват повече мнения. Такъв съм си събирам информация от възможно най-много източници преди да взема окончателно решение.

Отговорът ми към "HAWK" не е в никакъв случаи критика, просто малко ме обърка. Извинявам се ако така е прозвучал. :oops:


поздрав,
Ивайло

_________________
Крило: 777 - Rook2 S - Lilac....................................XContest - Ivko
Сбруя: Woody Valley GТО Light - S......................... Страницата на Клуба ни.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 6:18 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Ивайло, ще споделя с теб и моето мнение.
Според мен не е толкова важно, каква е марката на крилото или подвесната, стига те да са подходящи за твоето ниво на знания и умения, както и теглови диаазон към който вече добре си се ориентирал ;)
Такива глупости от сорта има ли усилване на крилото или не са просто глупости...
Струва ми се че ти мътят мозъка нещо ! ?
Това съвсем добронамерено ти го казвам, а относно това дали да си вземеш ново или употребявано крило, според мен ако можеш да си позволиш ново, вземи си ново, но със сигурност ще трябва бая да го малтретираш в процеса на изграждането ти като пилот, имам в предвид кайтване, влачене по драки и тем подобни......
Та пак според мен, ако имаш възможност си вземи и нещо на което да се упражняваш, без да де заболява сърцето като го фраснеш с камерите в земята, защото те е изпреварило ;)
Поздрави и да се пазиш, нека теорията не изпреварва практиката, после много боли като си прочел грешната книга! !!

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 9:20 am 
Offline

Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: Пловдив
Помня как бях изчел всичко дето намерих преди курса, че даже си позволявах да поправям Ники като ни учеше за метеорология:) Смях!!!

Летях в главата си от месеци и нямах доверие на никого.

Започна курса и с всеки изминал ден нещо ми изсветляваха предварителните познания.

След края на курса вече знаех, че не мога да се науча с книжки да летя:)

Сега чета от време на време метеорология. Може би ми е време и за аеродинамика на по-високо ниво вече.

Така, че ми е познато това, което изпитваш. Същото ми беше отношението и към екипировката. За мой късмет увереността ми, че мога да се справя сам с нейния избор се изпари преди да съм я поръчал. Верно си взех странна и тежка сбруя сам, но това е малкия дявол.

За мой много голям късмет се доверих за избора на първото ми крило на човек на човек, който ме беше преценил добре и избора беше чудесен!

Въпреки, че съм понаучил нещо за летенето все още се допитвам за много неща. Разликата е, че вече знам на кой мнението по-скоро би ми помогнало отколкото да ми попречи.

За съжаление ти, който ще започнеш да летиш скоро надали ще можеш сам да прецениш това. И така за да успееш в летенето и да продължиш да летиш все повече имаш нужда и от късмет:)

Дано попаднеш на правилните хора скоро:) И много хубави полети ти желая:)

_________________
Eden 4 Orange (оранжевото дяволче)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 11:07 am 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 3:02 pm
Мнения: 81
Местоположение: Алпите
Име: Ивайло Митев
@Rossen Balabanov и Skyhiker, Мерси!

Супер отговор.
Цитат:
че даже си позволявах да поправям Ники като ни учеше за метеорология:) Смях!!!
Надявам се за това да успея да се въздържа. ;-)

Събрал съм една камара стари лешояди около мен и на телефона.
Изображение
Всичките дават съвети и мнения, но в повечето случай са единодушни. Както да речем за сбруята, проблема е че не намирам никъде по форумите нещо за нея, явно е доста нова. Е ще устискам още малко до курса. Току що ми се обади инструктора да ми каже че ще го преместят на 25.02 :cry:. Него още не го познавам лично само по телефона, но всички все хубави неща за него казват(днес отивал да лети, ми каза :? ).

Казват ми също в началото да летя без инструменти и по-специално без варио. Вие как мислите?

Опитвам се да чакам, ама така ме сърбят пръстите та ....
(събрал съм линкове към 42 производителя, и съм си направил ЕXCEL таблица с качеството от тестове за пара планери, книги и статии една камара, като съм на работа се чудя дали да не пусна една симулация на пара планер - проблема е само как да обедя шефа, че е свързано това някак си с фирмата :?: )

Спокойни термики и слънчево време,
Ивайло.

П.С.: Упс пропуснал съм мнението на Skyhiker.
Цитат:
Струва ми се че ти мътят мозъка нещо ! ?
Нема нужда те да ми го мътят. ;-). Аз така съм си го размътил, че имам чувството че е суроватка е не мозък. Мерси и на теб. За теорията и практиката съм 100% твоето мнение.

_________________
Крило: 777 - Rook2 S - Lilac....................................XContest - Ivko
Сбруя: Woody Valley GТО Light - S......................... Страницата на Клуба ни.


Последна промяна Ivko на Вто Фев 08, 2011 11:45 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 11:37 am 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 8:19 pm
Мнения: 16
Цитат:
...Както да речем за сбруята, проблема е че не намирам никъде по форумите нещо за нея, явно е доста нова...


Аз съм с AVA Student NG. Сбруята е супер (лека и удобна), но моля да се има предвид, че съм две миши стъпки пред теб и съм летяла само с нея и с учебната! Продава се с карабинери и спийд система. Няма степенка, но допълнително можеш да си вземеш, влизането в сбруята е по-лесно с нея.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 11:54 am 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 3:02 pm
Мнения: 81
Местоположение: Алпите
Име: Ивайло Митев
Мерси Ниа!

Какъв размер си си взел/а?
И ако не е тайна колко си висок/а?
Проблема е че аз съм 163 а М са до 160 см. пък Л са до 178 см. :?:

От къде си я купи, директно от AVA-Sport?
И кажи ми за седалката, полиетиленовата ли е?
Изображение

Мерси много! :D

Поздрав,
Ивайло!

_________________
Крило: 777 - Rook2 S - Lilac....................................XContest - Ivko
Сбруя: Woody Valley GТО Light - S......................... Страницата на Клуба ни.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 12:49 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 8:19 pm
Мнения: 16
Размерът е М, 173 съм, но съм малко килограми. Седалката е дървена, но можеш да си я поръчаш и полиетиленова ( не съм сигурна, че точно това е материала, но е нещо здраво и леко). Така ще олекне още повече. За поръчка, Пастора е твоят човек. 0898776871


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 6:36 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 3:02 pm
Мнения: 81
Местоположение: Алпите
Име: Ивайло Митев
@Nia
Мерси, мерси. :)

Да те попита още нещо? :oops: С какъв запасен си?

Има три различни седалки според това което изрових от нета. Дървена, полиетиленова и карбонова(подредени от тежко към леко). :?:

@All
Преди малко намерих следното, на мен ли ми се струва само така или "Independence Innovation" и "AVA Sport Student NG" са напълно идентични.

Independence Innovation <==================================> AVA Sport Student NG
Снимките са на тези страници:
http://www.independence-world.com/internet/nav/f64/f6450312-9a91-b921-33e2-dc8ada3b7d8f.htm
http://www.avasportcentral.com/eng/pr_student_ng.html
http://www.flugsau.ch/sport-student-p-131.html?bigwareCsid=991bc40fc2705cc293d30b13840670dd

Вероятно ли е "Independence - Flymarket GmbH" да си е поръчал собствена разцветка при AVA-Sport и ги продава под собствено име?

Поздрави,
Ивайло

_________________
Крило: 777 - Rook2 S - Lilac....................................XContest - Ivko
Сбруя: Woody Valley GТО Light - S......................... Страницата на Клуба ни.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 9:00 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 7:20 pm
Мнения: 42
:)


Последна промяна dent на Вто Дек 13, 2011 11:35 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов