Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 4:13 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Нед Фев 27, 2011 2:03 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 9:52 pm
Мнения: 13
.


Последна промяна svilen на Нед Фев 27, 2011 9:57 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Нед Фев 27, 2011 6:46 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
Ivko написа:
Работя по въпроса с дигането. :oops:

Първия ден мина не много успешно по въпроса с вдигането имаше променлив вятър на хълма. Направихме само по 5 качвания и водения на крилото и преминахме към теория.

Имам и снимки:
Чакане на подходяща посока на вятъра:
Изображение

Вятъра спря напълно така че дърпане му е номера, каза учителя:
Изображение

Изображение

Това чудо и пакетирано е по голямо от мен или аз по-малък ;-):
Изображение


Мерси на всички за отговорите.

Лека вечер и хубаво време утре,
Ивайло.

П.П.(Допълнение): Не знам къде във форума четох какви трябва да са обувките, но по съвета си взех със здрави подметки и над глезена и беше много добро решение като се има предвид, че зенята беше замръзнала на камък. Мерси! И 2 видеота от днес(26.02) Видео 1 и Видео 2


Здравей колега Ивко
Ако това ти е първия ден ,трябва да те поздравя зящото се справяш много добре.Идеята да документираш "прохождането" с клипчета е много добра .След няколко урока ще видиш напредъка си, а и като се гледаш отстрани по-лесно ще виждаш грешките си.

_________________
Александър Игнатов
не робувам на марка- летя с каквото ми падне


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Нед Фев 27, 2011 10:05 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 3:02 pm
Мнения: 81
Местоположение: Алпите
Име: Ивайло Митев
@ svilen
хи-хи :mrgreen: - Така изглеждах днес на старта.

@ Letiasht
Мерси!
Много съм доволен от учителя и подготовката която ни направи. Всичко на хълмчето за упражнения се снимаше с камера и после ни показваше грешките на място с обяснение къде и каква ни е грешката и как да не я допускаме повече, след това преди теорията ни ги пусна всичките едно след друго за да видим как сме напреднали през деня. Преди да ни пусне от високо ни качи на тренажор с обяснение как да се завива най-ефикасно(първо преместване на тежестта на тялото после се дърпа управлението), как се използва Ускорителя - не че ни трябваше, как се хвърля резервния и къде се намира на сбруята и т.н.. Тандемен нямаше направо в студената вода(въздух).

@Всички
От днес за съжаление нямам никаква информация за вас, от напрежение и шубе гравитацията си е страшно нещо, забравих и при двата полета от 350 м денивелация да си пусна тракера на Мобилния. :oops:
Но намерих СНИМКА с изглед от старта, кацалката е зад двете тополи в ниското, малко в дясно и нагоре от десния край на крилото(това не съм аз).

Сега трябва да си купя и подобаващо облекло, старите дрешки за SnowBoard свършиха хубава работа, но за летене не са много практични. Какво е практично, как мислите оверал(гащеризон) или яке и панталон? Обувките ги имам вече.

Поздрави от врабчето с жълто около човката(не много сигурно, ама прехвръкнало от единия на другия клон)!

П.П.(Поправка): Линкче за Google Maps (А) Старта (B) е кацалката.

_________________
Крило: 777 - Rook2 S - Lilac....................................XContest - Ivko
Сбруя: Woody Valley GТО Light - S......................... Страницата на Клуба ни.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: пера за новоизлюпващ се врабец ;-)
МнениеПубликувано на: Съб Мар 26, 2011 5:35 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 3:02 pm
Мнения: 81
Местоположение: Алпите
Име: Ивайло Митев
Здравейте.

На 24.03 беше моя 4 полет. Имам и видео от него. Аз съм този с камерата на каската.
Имаше малка пауза от 20 поради отсъствие на метеорологични условия за летене.

Видео

Лек ден на всички.

П.П.: Мисля това да е предпоследното писане в тази тема, за последно ще си запазя представянето на екипировката когато е при мен.

_________________
Крило: 777 - Rook2 S - Lilac....................................XContest - Ivko
Сбруя: Woody Valley GТО Light - S......................... Страницата на Клуба ни.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов