Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:24 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Какво се случи тук?
МнениеПубликувано на: Вто Авг 23, 2011 9:13 am 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 01, 2008 5:24 pm
Мнения: 18
Какво се случи тук,умишлен колапс?Питам, щото съм бомбе.
http://www.youtube.com/watch?v=eOnHqc2q ... re=related

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!"


Последна промяна lz1vla на Нед Авг 28, 2011 4:48 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: Какво се случи тук?
МнениеПубликувано на: Вто Авг 23, 2011 10:45 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Колапса не беше умишлен, а в следствие на неумението му да се оправя с крилото. Опитваше се да прави пълен срив и точно крилото тръгне да се срива, тоя се плашеше и го отпускаше. После още не се е възстановило напълно, меко и не набрало скорост пак опит да го срине. Лека дискотека в следствие на тези смотани действия, колапс, теглене не на това управление, което беше необходимо да се тегли в случая, от там насукване и вместо да пусне управленията, и да го разсука, за което имаше време и височина той хвърли запасен. До тук добре. От там нататък ми беше много интересно да видя ония как се мотат по брега и го чакат да се удави... :roll: Интересно беше и това, че камерата снимаше и под вода, така че ако се беше удавил щяхме да получим още по-интересни кадри от тези във въздуха. :mrgreen:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -5 
 
 Заглавие: Re: Какво се случи тук?
МнениеПубликувано на: Вто Авг 23, 2011 1:26 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 8:54 pm
Мнения: 61
Местоположение: Варна
Име: Пламен Атанасов
не съм експерт по акро, но според мен, и според описанието на видеото, пилота се опитваше да влезе в парашутиране, за да направи хеликоптер. Само че не успяха да му издържат нервите и изпусна крилото в хаос от команди.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Какво се случи тук?
МнениеПубликувано на: Сря Авг 24, 2011 9:35 am 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 09, 2010 9:20 pm
Мнения: 23
Име: Георги Топчиев
Само дето и колапса не е колапс, ами крават..и човека далеч не се мъчи да прави пълен срив че да се плаши... точно дълбок срив иска да постигне с идеята за влизане в хеликоптер....и да пусне управленията с този крават насукан...му е почти сигурно че крилото ще влезе в спиралка....така че човека много хубаво се опита да го задържи в срив точно за да не го измятка в спирала...


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Какво се случи тук?
МнениеПубликувано на: Сря Авг 24, 2011 11:46 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Общо взето се опитваше да прави нещо, май че хеликоптер, но нищо не направи и хвърли запасен. После беше плуване... Абсолютно нищо интересно и заслужаващо внимание няма в това филмче. Аз да си призная, даже не го изгледах до края. Да не би в самият му край да има нещо интересно? :roll:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -6 
 
 Заглавие: Re: Какво се случи тук?
МнениеПубликувано на: Сря Авг 24, 2011 4:36 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 01, 2008 5:24 pm
Мнения: 18
На мен ми е интригуващо дотолкова, да разбера какво се случва и защо..и мен не мъ кефи.. :wink:
Ама мерси на по-опитните колеги, включили се в разбора на случката! :shock:

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Какво се случи тук?
МнениеПубликувано на: Съб Авг 27, 2011 6:14 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
lz1vla написа:
На мен ми е интригуващо дотолкова, да разбера какво се случва и защо..и мен не мъ кефи.. :wink:
Ама мерси на по-опитните колеги, включили се в разбора на случката! :shock:


С риск да разваля настроението на някого ще си позволя да направя коментар:
Много е забавно да се четат анонимни коментари на участници във форума,особенно ако знаеш кой стои зад тях.
Да не говорим ако някой въобще не е летял/дори да не са го возили и с тандем/
Незнам тези коментари и активността на такива анонимни "колеги" с какво помагат при разборите на различни ситуации и теми.

_________________
Александър Игнатов
не робувам на марка- летя с каквото ми падне


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -3 
 
 Заглавие: Re: Какво се случи тук?
МнениеПубликувано на: Съб Авг 27, 2011 7:01 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Само глупости... :wink: Не било колапс, ами крават?!?! Не по врат, ами по шия....Нещо не мога да се сетя как крават ще се получи без колапс. Колко ловко го бил задържал с кравата, щото пак щял да се насука. Пак глупости на търкалета....Нали се вижда как тегли здраво едното управление и с кеф се насуква... Когато получиш колапс и последващ крават примерно 30% от ляво просто теглиш и свиваш дясно ухо, като по този начин изравняваш и продължаваш да си летиш направо, но с малко по-голямо пропадане, естествено, ако знаеш и можеш. Ако искаш да си оправиш наистина кравата, но само, ако имаш височина правиш пълен срив, а не задържаш и чакаш. Но правиш истински пълен срив, за да започне да плющи крилото зад теб, а не само опити за него... Няма какво да чакаш в такава ситуация. Чакането, или грешните действия те набутват в лайната, от които те вади само запасен, както и в случая... :wink:
Викаш колега само ни тестват дали знаем, какво да правим разни дето си нямат и понятие от летене, а? Знаем ние, знаем. Много форуми сме чели...Най-вече интернета ни е научил да летим... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Така се учи летене. По интернет и с филмчета! :mrgreen:
Между другото, за мен акрото е ултра тъпо и опасно нещо, особено пък, ако не знаеш какво да правиш, и с неподходящо за това крило, като единственото му предназначение е да направиш шоу за абдалите, които те гледат от долу...:mrgreen: :mrgreen:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -9 
 
 Заглавие: Re: Какво се случи тук?
МнениеПубликувано на: Пон Авг 29, 2011 8:27 am 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 09, 2010 9:20 pm
Мнения: 23
Име: Георги Топчиев
почвам да го разбирам хвърчилото, що пише така във форума...


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -1 
 
 Заглавие: Re: Какво се случи тук?
МнениеПубликувано на: Пон Авг 29, 2011 8:53 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
А разбираш ли защо нелетящите задават досадно тъпи въпроси?

_________________
Александър Игнатов
не робувам на марка- летя с каквото ми падне


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -4 
 
 Заглавие: Re: Какво се случи тук?
МнениеПубликувано на: Вто Авг 30, 2011 8:47 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
С цялото ми уважние колеги, ама няма досадно тъпи въпроси! - Има само досадно тъпи отговори!
Подфорума се нарича "Гнездото" за да могат начинаещите пилета да си зададат въпросите. Ако нямате нормален отговор или ви дразнят въпросите, по-добре не спамете темите!

Това което аз виждам от филмчето е колапс поради асиметрично изтърване на крилото след опит за хеликоптер. Влизането беше също асиметрично, крилото тръгна с прекалено голямо клатене за да се получи стабилно хелико, пича придърпа малко повече при орпавянето и се насука наобратно. От там нататък е ясно - запасен, вода, лодка :).

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Какво се случи тук?
МнениеПубликувано на: Вто Авг 30, 2011 8:00 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
Да гнездото е за начинаещите / и не толкова начинаещи /пилоти и се предполага че те имат минимума от знания за да разбират отговорите .
Неисках да го казвам директно ,но темата е отворена от човек ,който си няма представа дори от устройството на парапланера и в този смисъл спокойно може да попита като спре вятъра какво се случва...
Затова ще се обърна директно към него:
Владо първо се запиши на курс за летене,научи елементарна терминология и тогава се интересувай какво се случва - за да имаш някъква полза от отговорите.
Практиката трябва да върви успоредно с теорията.

Явно съм засегнал и други ,съдейки по минусите :lol:
Интересно ми е дали Владо ще натисне анонимното минусче или ще има смелостта да успокои духовете.

_________________
Александър Игнатов
не робувам на марка- летя с каквото ми падне


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Какво се случи тук?
МнениеПубликувано на: Вто Авг 30, 2011 8:41 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
P.S.
Ще ви обърна внимание,че Владо е регистриран от 2008г.

_________________
Александър Игнатов
не робувам на марка- летя с каквото ми падне


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Какво се случи тук?
МнениеПубликувано на: Вто Авг 30, 2011 9:45 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Не знам дали е тук мястото да попитам, но някой интересува ли се от тази тъпотия с плюсовете и минусите?
Ако напиша някакво мнение, което е маркирано от разни анонимници с 10 минуса примерно, като наказателен вот за дядо ви Владо Чорбаджийски, то какво ще се случи? Някой ще ми отреже от заплатата ли?
А ако направя някое много яко и велико изказване, което много да изкефи анонимниците в тоя форум и ми дадат примерно 10 плюса, някой ще ми даде ли парична премия за това?
Знам че имаше някакво обсъждане за тази тъпотия с плюсовете и минусите, в което аз не съм участвал, защото още тогава ми се стори тъпо и безмислено това, и пак се изказваха "много умни" мисли от анонимни писачи, и после се въведе тая "екстра" за форума. На някой от истинските летатели, които все още пишат тук пука ли му изобщо за тези плюсове и минуси? Изключвам естествено тези, които наистина летят много често и много дълго, но изобщо не са регистрирани тук, и не им пука за този форум... :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -2 
 
 Заглавие: Re: Какво се случи тук?
МнениеПубликувано на: Пет Ное 04, 2011 3:22 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 2:12 pm
Мнения: 11
Какво се случи тук? http://www.youtube.com/watch?v=ZyCMH5XwTkw&feature=player_embedded И каква грешка допусна пилота ако има такава.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов