Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:37 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Axis Pluto 2 първо крило
МнениеПубликувано на: Чет Май 15, 2014 8:57 am 
Offline

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:41 am
Мнения: 7
Име: Веселин Славов
Здравейте!

Въпросът ми е - какво мислите за Axis Pluto 2 като избор за крило след курса.

Благодаря предварително.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Axis Pluto 2 първо крило
МнениеПубликувано на: Пет Май 16, 2014 8:23 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
Крилото е хубаво, според мен; НО все пак е важно как е протекъл курса, как си напреднал, имаш ли познати и приятели на които можеш да разчиташ, когато ходиш да летиш... :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Axis Pluto 2 първо крило
МнениеПубликувано на: Пон Май 19, 2014 3:26 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Аз почнах с крило DHV1 и ми беше добре (има значение колко интензивно ще се занимаваш). Може да направиш две грешки - 1. да си земеш по-нисък клас (спрямо теб си) или 2. да си земеш прекалено висок клас. Първата грешка може би ще ти забави малко развитието въпреки, че ако си начинаещ едва ли. Нормално човек чувства, кога едно крило му е утесняло. Това е поправимо. Втората грешка може и да не е поправима. (имай в предвид, че това е относително). Това има значение разбира се само ако нямаш късмет. Ако имаш късмет може и с двойка да почнеш.
Имай и в предвид, че на много добри пилоти им е дошъл акъла в главата, чак като са се по пребили. На други и тогава не им е дошъл.
Ако ще ходиш на SIV (според съвременните разбирания се ходи) - аз лично шчитам, че 1 - ците са по подходящи за начло.
Имай в предвид, че крилата се "тестват" малко зле напоследък - една единица може да е по зле от 1-2 или 1-2 може да е по-зле от 2. Крилата се тестват като нови, като поостареят може и да не са вече в същия клас :)
Имай в предвид че по-висок клас крило не означава че ще летиш повече. За мен е много важна увереността, че мога да се справям с крилото и летенето (горе долу :) ). Тази увереност се гради с времето и обикновенно по-бързото скачане на високи класове не е благоприятно за процеса. Важно е и колко дълго планираш да летиш. Ако ще летиш още 5 г. и край - по-добре по-яко крило.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Axis Pluto 2 първо крило
МнениеПубликувано на: Сря Май 21, 2014 8:51 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 10:02 am
Мнения: 129
Местоположение: Казанлък
Име: байРос
Плуто 2 според мен е позиционирано много честно от Axis, като крило за начинаещи и за по-напреднали. Има много дружелюбно поведение при стартиране и в полет. Има минимални изисквания към пилота.
Topuzov написа:
Крилото е хубаво, според мен; НО все пак е важно как е протекъл курса, как си напреднал, имаш ли познати и приятели на които можеш да разчиташ, когато ходиш да летиш... :)

Абсолютно съм съглсен.


@Ангел
Какъв СИВ, какви тестове, ... 8)


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Axis Pluto 2 първо крило
МнениеПубликувано на: Пет Май 23, 2014 10:59 am 
Offline

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:41 am
Мнения: 7
Име: Веселин Славов
Благодаря за вашите мнения!

@Topuzov: Как е протекъл курса - ами според стандартните изисквания тук (=Словакия). Това ще рече 2 дни теория и 4 дни летене. Просто няма с какво да го сравня. Чакат ме още два дни летене. Надявам се да сформираме групичка след курса. Дано си намериме и някой по опитен да дава акъл.

@Angel_Sim: по отношение на сигурноста и класа, всъщност, ако не се лъжа, само по 1 критерий крилото е EN B. Но пък е по-бързо, по-тясно (не зная как се казва на български, aspect ratio), с по-малко клетки от стандартните A (примерно Axis Compact 2).
Според инструктора се уча много бързо (не знам дали спеше аз като се търкалях по полянките влачен от крилото? :)), и ми препоръчва силно Pluto 2. Но пък инструктора е официален дистрибутор на Axis..
Планирам да летя докато мога, отдавна исках да се захвана. Планирам да използвам всеки хубав (и свободен) ден. Предполагам това ме слага в категорията на... wanna-be weekend pilot.

4 дни летене, после изпит и после пилотна книжка. Хубаво, ама колкото и да чета и да гледам видеота, и да слушам инструктора как ме хвали, ами мен ще ме е шубе да ходя да летя :) Мисля, че достигнах точка на насищане, при която колкото и да чета, без летене няма да се науча нищо повече.

SIV тази година не е на дневен ред, може би догодина.

Лятото планирам 20-на дни вкъщи (Варна), където също се надявам да набера нальот.

Със здраве.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Axis Pluto 2 първо крило
МнениеПубликувано на: Вто Май 27, 2014 9:03 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Цитат:
не зная как се казва на български, aspect ratio


Думата е Източеност.

Дали оттам не произлиза модерната напоследък дума Точилки ? :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов