Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 9:40 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Търся си крило
МнениеПубликувано на: Чет Окт 11, 2012 6:59 am 
Offline

Регистриран на: Сря Юли 04, 2012 9:16 am
Мнения: 14
Местоположение: Горна Оряховица
Име: Даниел Иванчевски
Здравейте,понеже сам новобранец(заек) си търся крило DHV1 до 115кг втора употреба.

Благодаря пердварително.


Последна промяна dido_teri на Чет Окт 11, 2012 7:57 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Търся си крило
МнениеПубликувано на: Чет Окт 11, 2012 7:29 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 2:15 pm
Мнения: 50
Местоположение: BLAGOEVGRAD
http://www.icaro-paragliders.de/deutsch ... yber4.html

deltaman@abv.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Търся си крило
МнениеПубликувано на: Чет Окт 11, 2012 8:31 am 
Offline

Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 8:48 am
Мнения: 26
Като се научиш да летиш се обади да ти продам това viewtopic.php?f=5&t=6165 , в комплект със сбруята цената ще е по-ниска.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -5 
 
 Заглавие: Re: Търся си крило
МнениеПубликувано на: Чет Окт 11, 2012 3:09 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 09, 2010 9:20 pm
Мнения: 23
Име: Георги Топчиев
нема друго такова изказване просто....мухахахаха
mailo_sh написа:
Като се научиш да летиш се обади да ти продам това viewtopic.php?f=5&t=6165 , в комплект със сбруята цената ще е по-ниска.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Търся си крило
МнениеПубликувано на: Чет Окт 11, 2012 10:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 23, 2011 11:13 pm
Мнения: 51
Местоположение: Варна
Име: Ивайло Марков
Ако си изкарал курс вече трябва да имаш някакво ниво и няма смисъл да си взимаш единица, защото много бързо ще откриеш, че ти спъва летенето. Би било хубаво да си вземеш нова 1-2 близо до 2-та и ще можеш да летиш няколко години и да нямаш проблеми. Моето крило е Swing Mistral 6 и като характеристики е почти като 2-ка, просто е по-сигурно. С него могат да се въртят термики и да се правят прелети спокойно, а крилото е доста сигурно. Не рекламиран Swing, а говоря за крила от този клас, които са едновременно безопасни и можещи за един начинаещ. Не съм достатъчно опитен за да давам съвети, но по-добре не си взимай 1-ца.

_________________
F l y - A c a d e m y

Swing Mistral 6


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -3 
 
 Заглавие: Re: Търся си крило
МнениеПубликувано на: Чет Окт 11, 2012 11:42 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
По принцип не обичам да спамя теми, но само като сведение по последното мнение.
При въпрос "Какъв клас крило да вземем?", водещ при отговора трябва да бъде контра-въпроса "Колко често мога да летя".
Ако летиш над 50 часа годишно може да скочиш на 1-2, под 50 си стой на 1-чка, лично мое мнение. Чесно казано ако не бяха състезанията бих си взел 1-чка с кеф и със сигурност ще го направя като дойде време за пенсия :). Относно параметрите - днешните единички са с качество приближаващо 8,5 и скорост близка до 50 km/h, парамети на 1-2 ки отпреди 5-6 години. Да не говорим че това са параметри на кометишън крила от преди 8-9. С две думи има много хляб да се изяде преди човек да достигне лимита на единичката. Първите рекордни полети в България (200 км) са правени с компетишъни с качество 7,5 и скорост към 47 км/ч.
Та накратко - крилото трябва да отговаря на възможностите, не само финансовите! :)

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Търся си крило
МнениеПубликувано на: Пет Окт 12, 2012 12:55 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Не знам що така се случва, ама явно само Иво-вци имаме мнение по темата :D
Та и аз като един такъв, няма да се съглася с това мнение:
Raven написа:
Ако си изкарал курс вече трябва да имаш някакво ниво и няма смисъл да си взимаш единица, защото много бързо ще откриеш, че ти спъва летенето. Би било хубаво да си вземеш нова 1-2 близо до 2-та и ще можеш да летиш няколко години и да нямаш проблеми. Моето крило е Swing Mistral 6 и като характеристики е почти като 2-ка, просто е по-сигурно. С него могат да се въртят термики и да се правят прелети спокойно, а крилото е доста сигурно. Не рекламиран Swing, а говоря за крила от този клас, които са едновременно безопасни и можещи за един начинаещ. Не съм достатъчно опитен за да давам съвети, но по-добре не си взимай 1-ца.

Какъв курс визираш?
Защото аз след като изкарах моя (в Пернишкия клуб, отне ми около 1 година), си взех крило 1-ца (Gradient Bright 4).
Не знам кой ти е казал, че не могат да се въртят термики с него :lol: но най-дългия ми прелет тази година е 27 км, като височинен рекорд ми е 3000 (вярно, на Калин, но на Сопот редовно се вадя на 2500). Не е зле за крило, което не може да върти термики :lol:
Между другото съм забелязал, че всички високи 1-2ки ги рекламират като "летят като 2ки, ама са сигурни като 1-2ки", друг е въпроса това колко се доближава до истината :)
Да, аз мисля да мина следващия сезон на висока 1-2ка, но и аз тоя bright го летя година и половина...

Просто всяко нещо с времето си.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Търся си крило
МнениеПубликувано на: Пет Окт 12, 2012 9:57 am 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Аз, след пет радиоуправляеми полета от Сопот на челен старт, приземен от инструктор, направени в избрани условия, не бих качил човек на интермидиът крило и да го пратя по родните му баири, да си избира сам условия и хвърка.
Дидо, купи си DHV1 задължително! Жена, деца имаш. Авиатор се става бавно, бърза работа нямаш. Справка - подфорум "ИНЦИДЕНТИ".

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Търся си крило
МнениеПубликувано на: Пет Окт 12, 2012 10:18 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 4:41 pm
Мнения: 112
Местоположение: Sofia
Име: Петър Трупчев
Интересно е как някои привидно маловажни теми (тип алъш-вериш) повдигат дискусии, достойни поне за "гнездото"! :)
Въпреки че това и преди се е обсъждало...

А какво ще кажете за "ниските 1-2", или "Low EN-B" с по 44-45 камери? Има подобни модели септифицирани дори и като EN-A

_________________
Петър Трупчев


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Търся си крило
МнениеПубликувано на: Съб Окт 27, 2012 3:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 23, 2011 11:13 pm
Мнения: 51
Местоположение: Варна
Име: Ивайло Марков
Никъде не съм казал, че с 1-ци термики не се въртят. Ще помоля да не ми извъртате мненията. Казах само, че с висока 1-2 се лети по-добре и крилото може повече. Всеки изкарал курс си има инструктор, който да му даде съвет на какво ниво е и какво крило да си вземе, за да лети сам. Тук споделяме мнения и впечатления, не искам коментарите ми да се приемат като съвети, защото не съм човек, който да дава такива. Факт е че днес крилата са много по-сигурни и с много по-големи възможности. Дори с 1-ца се лети изключително добре, но понякога класът си казва думата и мазните и широки термики ги въртят всички, но по-трудните и тесни балони са вече друго нещо и там разликата от 1 до високо 1-2 е разликата между удавен и изваден.

_________________
F l y - A c a d e m y

Swing Mistral 6


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Търся си крило
МнениеПубликувано на: Съб Окт 27, 2012 5:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm
Мнения: 195
Местоположение: Варна
Име: Костадин Фердинандов
Моето мнение специално за термиките е-колкото по-нисък клас е крилото,толкова по-стегнато може да върти тесните балони.
Ако си добър термичар,в тесните термики с 1-ца може и да не оставиш шанс на тия с по-източените крила.Въпросът е-ако си толкова опитен,вероятно вече ще си преминал на по-висок клас от DHV 1.Голямата разлика между крилата се появява след излизането от термиките и по пътя в търсенето на следващия спасителен комин :)

_________________
Wing-Element water2,Harness-Gin Genie race


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Търся си крило
МнениеПубликувано на: Нед Окт 28, 2012 5:12 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юли 04, 2012 9:16 am
Мнения: 14
Местоположение: Горна Оряховица
Име: Даниел Иванчевски
Ето го и моето ново крило Gradient Bright 3 DHV1
http://www.youtube.com/watch?v=L3tr8HIxpJA


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Търся си крило
МнениеПубликувано на: Пон Окт 29, 2012 5:54 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Поздравления, според мен си направил много добър избор :)
Пожелавам ти много безаварийни и щастливи часове във въздуха :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов