Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 7:45 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Какво е ABS
МнениеПубликувано на: Пон Яну 23, 2006 1:16 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 10:53 am
Мнения: 109
Местоположение: Долна Митрополия
Име: Страхил Делийски
Какво е ABS? Срещал съм това означение но нищо не ми говори то относно сбруйте. Може ли някой да обясни ?

_________________
LOOK, LEAN, TURN


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ехааа
МнениеПубликувано на: Чет Яну 26, 2006 11:24 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 10:53 am
Мнения: 109
Местоположение: Долна Митрополия
Име: Страхил Делийски
Добре, виждам че няма шанс. Тогава ако може да ми помогнете с превода на текста по долу ще бъда благодарен. Трудно ми е да вържа смисъла като цяло, само отделни думи. Ето за това говоря : " ABS Supair’s ABS conception – a single point restraint harness. On the former, there are two chest risers fastened crosswise while the latter features a single chests riser with crosswise supports on both sides and tends to be more popular. " Предполагам, че това е обяснението но и за него ми е нужна помощ. :(

_________________
LOOK, LEAN, TURN


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2006 9:02 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
За повечето хора ABS е популярно техническо понятие, но комбинирано със сбруя ми звучи като ала бала 8)
и в други продукти съм виждал производители да използват популярни имена/функции в техните продукти.
Ей да взема да си я купя тая сбруя. ABS e добър. ABS може да ми спаси живота :twisted:

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2006 10:32 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Системата ABS при сбруите е вариация на известната ни (и поостаряла) система "с диагонали". При нея има допълнителни диагонални колани, които свързват точките на окачване на всеки карабинер с противоположния преден край на седалката. По този начин на пръв поглед сбруята става много стабилна (защото диагоналите не й позволяват да се "суче" и накланя), но от друга страна силно се намалява чувствителността й спрямо крилото и контролът с тяло (weight shift) е затруднен. При ABS тези диагонали лесно могат да се регулират в полет, така че пилотът да може по желание да регулира чувствителността на сбруята. При натегнати диагонали, сбруята е "дървена" и нечувствителна, но пък много стабилна. Обратно, при напълно отпуснати диагонали, тя се первръща в обикновена сбруя, напълно чувствителна спрямо поведението на крилото.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2006 12:16 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Наско е прав. ABS-а при сбруите е система от колани увеличаваща стабилността и e лесна за регулиране в полет.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Последна промяна Красьо на Пет Яну 27, 2006 5:10 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2006 4:39 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 10:53 am
Мнения: 109
Местоположение: Долна Митрополия
Име: Страхил Делийски
Мерси Наско, тъй като сега навлизам в летенто са ми любопитни доста неща. Реших, че не е лошо да проуча до някаква степен екипировката. Относно крилата има доста изписано и не ми беше проблем, но мога да кажа, че информация за сбруйте ( да не говорим за запасните парашути ) има малко. Останах учуден като разбрах, че за всяко крило се препоръчва определен вид сбруя ( според DHV - Gx, GH ). Сайтовете на производителите се направени по скоро за рекламана цел и информация се намира, но малко. Мисля си, че не е лошо да се знае как точно протичат тестовете на някой продукт било то крило, сбуя и т.н. така мога да науча повече за екипировката което за мен е важно. Малко знам за карабинерите, запасните парашути, каските а няма и от къде да прочета. Освен знанията за метеорологията, аеродинамиката не бих могъл да пренебрегна тези за екипировката ( поне аз така смятам ), но уви - малко са.

_________________
LOOK, LEAN, TURN


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2006 6:33 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Страхиле, лично аз по въпроса със сбруите не мога да ти кажа много за това как се тестват, но за тестовете на крилата можеш да научиш много от сайта на DHV ( www.dhv.de ), а и май е достатъчно да прегледаш отчета от един тест на крило за да разбереш критериите и методите, по които се прави това. Такива тестове можеш да намериш както в сайта на DHV, така и в легендарния www.para2000.org

За тестове на крила и безопасност ти препоръчвам и едно много добро филмче на Nova, което можеш да си свалиш от сайта им http://www.nova-wings.com Филмчето се казва Dynamic Decisions.

А за запасните парашути, мисля че Красьо може да ти каже туй-онуй. :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 28, 2006 1:43 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Hacko написа:
А за запасните парашути, мисля че Красьо може да ти каже туй-онуй. :D


За запасните, тука има цяла тема :wink: - http://www.paragliding-bulgaria.com/for ... 58&start=0

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов