Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:40 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Нед Авг 24, 2014 11:12 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 3:03 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Име: Христо Ангелов
За съжаление да измамиш някого се смята за нормално , както виждам. Поздравления за Христо , че даде гласност на този случай , а не пусна обява за продажба, лесно щеше да го продаде, три годишно крило, например за 1000 лева. Най вероятно за лошия плат са наясно и фирмата производител, която не е от най коректните, но това е друга тема. Не е лошо да се изясни историята на крилото. Видях демо крило на същата фирма, за което се дадоха пари почети , като за ново. Поставих го до моето , на 60 часа и не можах да повярвам, избелели върви, плат видимо в по лошо състояние, става дума за един и същ модел. Та не вярвайте на никого, особено когато става дума за крило, по възможност си купете ново. Не е трудно да си го проверявате и сами. http://www.gliderengineering.com/labora ... ty.en.html


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -3 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Нед Авг 24, 2014 1:36 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
hristo написа:
За съжаление да измамиш някого се смята за нормално , както виждам. Поздравления за Христо , че даде гласност на този случай , а не пусна обява за продажба, лесно щеше да го продаде, три годишно крило, например за 1000 лева.

Мерси, друже и аз мисля, че постъпих правилно! Не, че не ми мина през ум да го пусна в продавалника, не се имам за някаква "света вода ненапита", но за 5лв да оставя нечии деца без баща - това не е за мен! Като гледам повечето нямаше да постъпят така. ;) Малко разлаях кучетата, но ако това помогне на някой ще съм супер доволен. Има какво да се почерпи като инфо от темата. От цялата ситуация по мое мнение аз извадих голям късмет, нека следващият не си насилва късмета като мен.

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -2 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Нед Авг 24, 2014 4:18 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Цитат:
От цялата ситуация по мое мнение аз извадих голям късмет, нека следващият не си насилва късмета като мен.

Оня ден на старта споделих, че ме е страх че ще се удавя :-), казаха ми "имай търпение и ще си полетиш добре"
Като гледам и ти имаш проблем с търпението

Цитат:
Малко разлаях кучетата, но ако това помогне на някой ще съм супер доволен.

:roll:
За съжаление, не се разбра кой е крив и кой е прав - ако някой е разбрал нека каже.
Не е трудно като купуваш дори като продваш да направиш тестовете на стоката, така знаеш какво купуваш/продаваш и съвестта ти е чиста и всички деца си имат бащи/майки

Та наистина, някой разбра ли кой е 100% виновник в цялата схема.
Аз разбрах че и двамата сте си спестили по 20-30лв, от което набутан си останал ти Marv

За мен поуката е тествай преди да купиш/продадеш - което не е нищо ново
Виновникът/Злодеят - неизвестен


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Пет Окт 17, 2014 12:25 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Marv, добре дошъл в нашите среди.
Добре е да знаеш, че ние (поне повечето) сме добри хора, познаваме се повечето и е кофти да тръгнеш "с рогите напред" и то срещу всички, че даже и хора, които се опитват да ти помогнат. Би било добре да си премислиш тона!
От твоите писания излиза, че това да си добър и коректен е минус и трябва хората да се пазят от това, щото видиш ли, в продавача има нещо гнило.
Нека ти кажа аз как си купих сегашното крило - element water. Обадих се на производителя, поисках тестово крило за уикенд, в който прогнозата изглеждаше обещаваща и нямах друг ангажимент. Обещах да го върна след уикенда, защото крилото беше на Митко и го оставях без крило точно в двата дни, които стават за летене. Пробвах крилото, имах смесени чувства първоначално, поръчах си. В последствие се оказа, че това, което не ми е харесало, всъщност ми допада чудесно като поведение и наистина харесвам това крило (сериозно, element water 2 е ебаси якото крило). Аз не бих си позволил да държа чуждо крило в мен 1 месец без да съм дал поне капаро за него! Ама не ставало (кога през тая година е имало 1 цял месец, в който не е ставало за летене?), ама ти бил зает познатия... А що не се сети през тоя 1 месец да го пратиш да го тестват?
И да, след като по-горе ти казаха, че след придървяване е нормално да разтегнеш някоя връв, а още по-горе ти предложиха да провериш тримовката, защото сигурно там е проблема, що не го направи? И честно си кажи - кога парашутира - преди или след придървяването?
Относно мнението на hristo за неговия опит с тази марка - аз съм човека от неговия случай, крилото е небезизвестното ми (в тоя форум) windtech zenith, а действието се разви на Шуменското състезание, където аз настоявах да се видим, за да погледне и тества крилото. Той дори там ми каза, че е изненадан от коректното ми поведение, та за момент и аз се почувствах виновен, че съм държал всичко да е точно. В тая връзка - още не съм пратил крилото на тест, защото не бързам с продажбата, обаче тая тема ми припомни, ще гледам до 1 седмица да го пратя.
И пак ти казвам - заради поведението ти заставам на страната на продавача, който не познавам.


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -2 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Пет Окт 17, 2014 4:50 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Ivailo написа:
....

Добре заварил. :) За мен този въпрос е приключен - крилото съм го прежалил, стои в една торба и събира прах. Хаджията дойде и го видя на място, на 3-тата минута каза, че не става за нищо. :wink: Думите му дословно бяха "Много добре са знаели какво ти продават" - смятам че коментарът е излишен. Дано не се сърди, че го цитирам. Това коя страна ще вземеш си е твое право - нямам против. Хубаво е да има информация, оттам нататък всеки си пресява зърното от плявата по свой си начин. Поздрави!

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -3 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов