Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:44 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2014 3:15 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Пускам тази тема, за да предпази други начинаещи като мен да си купят кофти крило. Валери Китанов от Варна ми изпрати въпросното крило за оглед, човекът беше нереално любезен, крилцето било супер, 2011г, просто имал друго и не го летял. Да го видя, ако ми хареса ще се разберем. Както се казва кьорав карти не играе. Само, че тук не става въпрос за карти, а за човешки живот. Малко след като го платих крилото няколко пъти ме постави в опасна ситуация, включително и други хора, които го пробваха. Негативи, парашутира и т.н. На тест за порьозност в Скайномад показа 0 на атакуващият ръб. Изпратих го и на Ясен в София да каже става ли за нещо - неговото мнение беше същото. Нашият човек естествено е ни лук ял ни лук мирисал. Да е жив и здрав. Приятни полети на всички и осторожно. За човешкото тяло няма резервни части. :wink: Ето го и въпросният търговец, да му е честита печалбата:
ВИКАРТ ЕООД
гр.Варна , ул. „Ал. Рачински“ № 15,бл. 2, вх.А
Рег. номер : 02679
Валери Илиев Китанов
0888322217
artvik@abv.bg

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -5 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2014 8:18 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Интересно ми какъв е модела. Просто не виждам как крило модел 2011 ще стигне порьозност 0 за три години. Или е супер старо или е прано в пералнята.


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Съб Авг 09, 2014 2:46 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Познавам Валери лично. Не сме близки, просто преди няколко години се запознахме на старта на Албена, той тъкмо беше изкарал курса и идваше на старта, но се притесняваше да излита, защото не си владееше добре крилото на гръбен старт.
Както и да е, отидохме на Рогачево и му показах някои неща и после летяхме заедно на Албена и на Рогачево. Така изкарахме заедно цялото лято заедно и се сприятелихме. Валери беше се опарил от менте инструктор и беше предплатил авансово пълен комплект екипировка, който след много перипети си бе взел след повече от година чакане. Междувременно си бе купил друк комплект от Божо, крило,запасен и сбруя на GIN. Крилото беше Gin Oasis: Другото крило, което той тогава ми предложи да ми продаде беше мисля Aerodin Joy и буквално не беше вадено от торбата. Крилото ми беше малко и му намерихме друг собственик.
Валери е наистина много вежлив и скромен човек по моите наблюдения. По професия е архитект а също и художник. Продава картини на Албена и Зл. Пясъци.
Много силно съм учуден от това, което е написал "Marv". Не знам какво крило му е продал Валери, но съм сигурен че той не е някакъв дребен мошеник и търгаш.
Предполагам, че и сумата за крилото не е била кой-знае колко голяма и при един нормален разговор нещата би могло да се изяснят.
Много ми е интересно какво е това крило с пориозност 0?

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -3 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Съб Авг 09, 2014 9:28 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Преди няколко месеца имах възможност на спокойствие да си поиграя с един чисто нов JDC порьозиметър и с няколко крила. Едно от крилата беше един много стар Р40, от 1991 г. Това крило показа при мерене на челния ръб от пет последователни измервания три с резултат 0 секунди и две с 1 секунда. Ако не бях го видял с очите си нямаше да повярвам, че е възможно котвата да пада толкова бързо. При това крилото се кайтваше и дори ставаше за подлитане. През плата се дишаше, но с напън, не като през тензух. Така че стойността е възможна.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Нед Авг 10, 2014 7:23 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Крилото е Windtech Zefyr и доколкото разбрах е купувано от човек, когото наричат Хаджията. Платът на атакуващият ръб е тоталка, няма нищо общо с останалият плат. Както казва един колега "все едно някой е пришил синия плат на атакуващия ръб от 15-годишно крило". След тестването го третирах с ето това чудо https://www.youtube.com/watch?v=Y3Amt2M4hOA - Para-Shield Parashield (пиша го по двата начина за да излиза с търсачката) - може да си спестите 100лв(с доставката), резултатът е кръгла 0 :wink: :)
Това, че г-н Китанов е много свестен тип и не е знаел или нещо от сорта ми се струва просто смешно. :wink: Говорих няколко пъти с него и ситуацията е "пито-платено". :idea: Ето го и теста:
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?i ... 91020n.jpg
Пазете се от такива продавачи защото не е приятно да си гледаш крилото отпред като телевизор летейки към хълма, същото е чувството парашутирайки върху дърветата!!
Вече съм си поръчал ново крило, можеше да си бия пас, но не е правилно.

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Нед Авг 10, 2014 7:30 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Marv написа:
Крилото е Windtech Zefyr и доколкото разбрах е купувано от човек, когото наричат Хаджията. Платът на атакуващият ръб е тоталка, няма нищо общо с останалият плат. Както казва един колега "все едно някой е пришил синия плат на атакуващия ръб от 15-годишно крило". След тестването го третирах с ето това чудо https://www.youtube.com/watch?v=Y3Amt2M4hOA - Para-Shield Parashield (пиша го по двата начина за да излиза с търсачката) - може да си спестите 100лв(с доставката), резултатът е кръгла 0 :wink: :)
Това, че г-н Китанов е много свестен тип и не е знаел или нещо от сорта ми се струва просто смешно. :wink: Говорих няколко пъти с него и ситуацията е "пито-платено". :idea: Ето го и теста:
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?i ... 91020n.jpg
Пазете се от такива продавачи защото не е приятно да си гледаш крилото отпред като телевизор летейки към хълма, същото е чувството парашутирайки върху дърветата!!
Вече съм си поръчал ново крило, можеше да си бия пас, но не е правилно.

пп И всичките познати на тоя тип да ми чукнете минуси ми е все тая и това не променя нищо. ;)

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Нед Авг 10, 2014 8:06 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Христо, цъкат ти минуси не защото си написал това което си написал, а заради начина по който си го направил.
Наистина е много странно това показание на пориозиметъра, крилото като цяло е с много добри стойности. Единственото обяснение за мен е да показва 0 в средата ако крилото е било скатавано само по един и същи начин и е прегъвано в средата, промазката на плата да е паднала.
Како и да е, ако само това е проблема и пориозността нула само в центъра, два ли крилото ще се гмурка напред и ще го гледаш като "телевизор" или пък ще парашутира. Трябав да се провери тримовката на крилото, да се измери дължината на вървите и да се сравни с тази зададена от производителя. Така наречения "Хаджията" с казва Северин Акерски от Шумен, той е дистрибутор на Windtech за България. Не е лошо да се свържеш с него и той да пише до фирмата производител и да приложи резултатите от теста.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Нед Авг 10, 2014 8:14 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
И да добавя още нещо, не знам от кога летиш, но ако си начинаещ, то би трябвало твоя инструктор да ти помогне в избора и при огледа на крилото. Ако пък си достатъчно в час, едно засмукване на въздух през плата и навлажнявамето му със слюнка от вътрешната страна може много бързо да те ориентира в състоянието на плата. Освен това си написал, че Валери ти е изпратил крилото да го тестваш, ти как го тества?

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Нед Авг 10, 2014 8:31 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Skyhiker написа:
Христо, цъкат ти минуси не защото си написал това което си написал, а заради начина по който си го направил.
Наистина е много странно това показание на пориозиметъра, крилото като цяло е с много добри стойности. Единственото обяснение за мен е да показва 0 в средата ако крилото е било скатавано само по един и същи начин и е прегъвано в средата, промазката на плата да е паднала.
Како и да е, ако само това е проблема и пориозността нула само в центъра, два ли крилото ще се гмурка напред и ще го гледаш като "телевизор" или пък ще парашутира. Трябав да се провери тримовката на крилото, да се измери дължината на вървите и да се сравни с тази зададена от производителя. Така наречения "Хаджията" с казва Северин Акерски от Шумен, той е дистрибутор на Windtech за България. Не е лошо да се свържеш с него и той да пише до фирмата производител и да приложи резултатите от теста.

Начинът, по който пиша си е все един и същ от много години и няма да го нагаждам по вкуса на този или онзи. ;) Синият плат на атакуващия ръб е много зле по цялата си дължина, не само в средата. Крилото не излиза от уши! Колега с многогодишен стаж се закачи с него на дърво след парашутиране. Продавачът "не бил имал никога такива проблеми". :wink: Просто спрял да го лети, сигурно щото му е омръзнало или е много остаряло(3г) ;) Няма човек, който да се е родил научен, но дали трябва докато се учи, някой му "помогне" да се пребие. Според мен - не. Какво съм гледал преди да го платя е ясно на всички само, че това не е да излъжеш някой с продажба на автомобил и да го остави на пътя. Последиците са малко по-брутални ;) Всеки си има глава на раменете да прецени ситуацията. От мен поздрави и ви желая да сте живи и здрави!

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Нед Авг 10, 2014 9:12 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Не ме разбирай погрешно, не ти казвам да си смениш стиалът на писане, а просто ти обяснявам защо имаш минуси.
Това в случая е абсолютно маловажно, по-важно е да с разбере какъв е случая с това крило.
100% съм съгласен, че продажбата на кофти екипировка не е шега работа и дето казваш н е кола да те остави на пътя. Не ми стана ясно обаче защо си платил това крило след като ти е било изпратено за шроба и колегата с многогодишен стаж се е окичил на дърветата? Не ми става ясно как точно си тествал крилото първия път като го извади от торбата? Аз лично бих го покайтвал при лек вятър, освен това има нещо много просто и показателно за състоянието на крилото, което може да направиш, преди да решиш да излетиш с него. Отиваш на голяма равна поляна и си слагаш сбруята. След това закачваш крилото, центроваш се и без да държиш А-коланите тръгваш напред като за челен старт. Ако крилото има някакъв проблем с центровката или издухано няма да излезе само, ако е читаво ще излезе и ще застане над главата ти.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Нед Авг 10, 2014 9:15 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Здравей Христо,

Пиша това, тъй като се намесва моето име от теб.
Аз съм дистрибутора на Windtech за България. Внасям само нови или демо крила, след заявка от конкретно лице.
Дали ще е ново или демо, крилото винаги е съпроводено с документация.
На посоченото от тебе лице никога не съм продавал какъвто и да е парапланер или някаква екипировка.
Посоченото крило е купено от трето лице или внесено (second hand) от някъде. В най-добрият случай ти си му 3-ти собственик.
Винаги съм казвал, че има добри стопани и мърлячи. Съжалявам, че това крилце е попадало в калпави собственици.

Конкретно:
Има два варианта за оправяне. Или аз да ти подменя разрушените платки или да изпратиш крилото във фирмата за ремонт. Но ти е ясно, че това няма да е безплатно защото гаранционния срок е изтекъл.

Да, имаш право да се сърдиш, но само на себе си. След като си начинаещ и не познаващ материята, е можело поне да помолиш някой по-опитен за съвет (защо не и самия дистрибутор).

Поздрави,
Северин Акерски - Хаджията

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +12 / -0 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Нед Авг 10, 2014 9:20 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Бат Хаджи, 6 за отговора!
И още нещо, "крилото не излиза от уши" е много разтегливо понятие, защото има различни крила и особенно тези от по-висок клас не излизат сами от уши а искат леко изпомпване с управленията!

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -1 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Пон Авг 11, 2014 7:13 am 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Да се изтъкват моите грешки е излишно защото те са ясни на всички, на мен също. Кой по ред собственик съм няма как да знам.
"Не ме разбирай погрешно, не ти казвам да си смениш стиалът на писане, а просто ти обяснявам защо имаш минуси.
Това в случая е абсолютно маловажно, по-важно е да с разбере какъв е случая с това крило." - абсолютно съгласен съм иначе нямаше да си правя труда да пиша романи. :idea:
"Да, имаш право да се сърдиш, но само на себе си." - сигурно щеше да е така, ако си бях купил крилото от Бай Иван от с. Ковач, а не от "много точен" колега парапланерист. Целта на темата не е да се "сърдя", а e изцяло и само превенция. ;) И последно, не знам защо някой си помисли, че сме се закачали по дърветата преди да го платя!? Не е много логично. :idea:

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Пон Авг 11, 2014 8:30 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Защо толкова негативно се обяснява на купувача, че само и единствено той бил сбъркал? При положение, че същият е описал ситуацията от негова гледна точка, и е приложил тест за порьозност, което е някакъв обективен факт.

Когато някой начинаещ купува крило за да го лети, очевидно е, че това иска да прави - да го лети, не да го ползва за тента, за кайтване и тн. Кой от вас когато е започвал, е знаел изобщо какво е порьозитет, или пък е можел с едно кайтване да определи състоянието на крилото? Очевидно, продавачът принципно има някаква морална отговорност да не продаде крило, за което знае, че е опасно.

Според мен е редно и справедливо Валери Китанов да напише какво се е случило според него. Ако не е знаел какво продава - грешката е поправима, може по някакъв начин да върне част от парите или да компенсира купувача. Ако пък версията е "кьорав карти не играе" - да го напише.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Пон Авг 11, 2014 9:35 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Здравей Христо,

Предлагам ти следните конкретни действия:

1. Изпрати ми серийния номер на крилото, ако имаш снимка и на крилото.
Ако е влязло официално в България (т.с. чрез мен) ще проверя в моя архив за движението му.
Така ще имаме по-ясна картина за стопаните му и неговата история.
2. Вземи крилото и съпровождащата го документация (ако са ти дали такава) и ела до Шумен, аз да му направя оглед. Проблемът може да се окаже лесно отстраним.

Поздрави!

За по-лесна комуникация: Skype / severin-bg
GSM: 0899 300 280

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов