Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 7:54 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 128 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Прогнози в Интернет
МнениеПубликувано на: Нед Юли 26, 2015 9:09 am 
Offline

Регистриран на: Съб Авг 02, 2014 1:10 pm
Мнения: 36
Име: Ангелина Брандийска
Ха, сега видях, че модела WRF има нова версия 3.7 (от април 2015) - ще я инсталирам, може да се подобрят нещата със забиването :)

venko6 - ако си web developer, можеш да помогнеш доста. Аз разбирам от Линукс, компилатори, библиотеки, fortran, shell скриптове и такива неща, но при правенето на сайта (html) много се озорих. Нямам си идея от php, не знам как може да се въведе платен достъп (в някаква част), а и мобилните приложения също са ми тъмна индия.

_________________
Моята прогноза за времето: weather-bg.eu


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Прогнози в Интернет
МнениеПубликувано на: Нед Юли 26, 2015 10:19 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:24 am
Мнения: 171
Име: Венелин Грозев
Пратих ти съобщение да не разводняваме темата тук. Относно html и css те разбирам напълно. :)

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Прогнози в Интернет
МнениеПубликувано на: Нед Юли 26, 2015 9:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
imdnme написа:
niki написа:
колко струват платените данни от европейския център

Проверих, в сайта им пише - 140 000 EUR годишно. Мога да забравя за тях.

А колко струва достъпа в xcskies и point+ ?

140 000 са непосилна сума, но предполагам че по някакви европроекти, БАН и други може да се осъществи.
Аз съм доволен от сондажите на НОАА и GFS модела им. Въпреки че обхващат големи зони, успявам да ги напасна с местните особености и получавам около 80-90% сбъдваемост на парапланериската прогноза за следващия ден.

xcskies i point+ са по около 40-50 евро на година

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Прогнози в Интернет
МнениеПубликувано на: Нед Авг 23, 2015 6:22 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Авг 02, 2014 1:10 pm
Мнения: 36
Име: Ангелина Брандийска
Направих раздел "protected" в моя сайт и сондажите са първото нещо, което отиде там. Ако/като направя още няколко хубавини, ще прерастне в платена "локална/лична зона" (определно ще е по-малко от 40 ево/година, по-скоро 20лв ми се върти в главата) с визуализации за район +/-40км около конкретно местоположение. Засега работя по въпроса, опитвам се и да вкарам в модела и асимилация на данни, за да стане прогнозата по-точна.

Давам ви парола, ще бъде валидна в следващите няколко месеца:
user: skynomad
pass: paragliding

_________________
Моята прогноза за времето: weather-bg.eu


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Прогнози в Интернет
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 08, 2015 3:13 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Авг 02, 2014 1:10 pm
Мнения: 36
Име: Ангелина Брандийска
Преди 1-2 седмици инсталирах новата версия на WRF v3.7. Успях и да вкарам асимилация на данни - вече стартирам модела няколко часа по-рано с GFS 12utc + сондажа от София + синоптични наблюдения. Качеството на прогнозата би трябвало да се подобри в сравнение с “голия” глобален GFS 18utc, който ползвах преди, но ще видим. В най-лошия случай ще е почти същата, ама ще е готова по-рано.
Въведох “лична зона” моето място за локална прогноза до ~30км от дадено местоположение. Предназначена е предимно за парапланеристи, но и за всеки друг, който иска да види по-подробно своя район. Регистрираш се, задаваш своето местоположение lat/lon и ползваш личната зона срещу скромна (годишна) такса. Идеята е да си избия поне разходите за интернет и хостинг, за да продължава да съществува сайта, давам му последен шанс.
Засега съм въвела като примери Комините, Сопот и Маркуджик-2.
- Вертикални сечения: вятър (u/v,w), облаци (с отделни цветове: водни капки, суграшица/град, ледени кристали) и потенциална температура.
- Карти по изобарна повърхност (от 950mb през 50mb до 700mb): хоризонтална (u,v) и вертикална компонента на вятъра.
Формата за регистрация на потребители още не е готова, но скоро ще направя и ще я сложа на съответната страница. Засега ползвайте паролата, която ви дадох.

_________________
Моята прогноза за времето: weather-bg.eu


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Прогнози в Интернет
МнениеПубликувано на: Сря Ное 18, 2015 11:27 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 10:04 pm
Мнения: 280
Местоположение: Пловдив
imdnme написа:
Направих раздел "protected" в моя сайт и сондажите са първото нещо, което отиде там. Ако/като направя още няколко хубавини, ще прерастне в платена "локална/лична зона" (определно ще е по-малко от 40 ево/година, по-скоро 20лв ми се върти в главата) с визуализации за район +/-40км около конкретно местоположение. Засега работя по въпроса, опитвам се и да вкарам в модела и асимилация на данни, за да стане прогнозата по-точна.

Давам ви парола, ще бъде валидна в следващите няколко месеца:
user: skynomad
pass: paragliding


Здравей, как върви проектът? Защото тъкмо щях да попитам за абонамент за сайта и той от 3 дни не работи. Напоследък се забелязваше значително подобрение на точността на прогнозата и сондажите са лесно четими.
Поздрави и успех!
Димитър

_________________
небесен чергар


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Прогнози в Интернет
МнениеПубликувано на: Сря Ное 18, 2015 2:23 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Авг 02, 2014 1:10 pm
Мнения: 36
Име: Ангелина Брандийска
Съжалявам, но махнах Линукса и архивирах работата си. Компютърът ми трябва с Windows за AutoCAD, тъй като вече уча за инженер. С метеорология явно не мога да се изхранвам в БГ и ще ми остане само като хоби.
Някой ден ако се намери свободен сървър с Линукс, може да възобновя сайта.

_________________
Моята прогноза за времето: weather-bg.eu


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Прогнози в Интернет
МнениеПубликувано на: Съб Юли 23, 2016 3:14 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Авг 02, 2014 1:10 pm
Мнения: 36
Име: Ангелина Брандийска
След няколко месечно прекъсване, сайтът weather-bg пак работи, вече под името weather-bg.eu
Оставям го на cron job, би трябвало да смята всяка нощ, стига да е включен компютъра и да имам нет. Обаче не давам гаранция за поддръжка. Може да спира тока или нета, може да правя нещо и да го спра нарочно.
Метеорология ми остава хоби, вече си имам нова професия.

_________________
Моята прогноза за времето: weather-bg.eu


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 128 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов