Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:38 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Срез!!!
МнениеПубликувано на: Пет Фев 29, 2008 9:27 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Широко разпространена е заблудата, че най-бързата кола е Голф 2 с регистрация РК. Най-бързата кола е Голф 3 с регистрация РА и се е обадил Пешо, че на Ново село духа запад.
Звъни Пешо и вика "Брато духа запад- екстра е -идвай". Мятам се аз в Голфа, отвъртам азота, пускам си Ивана "Ние сме номер 1 " и след 7 мин сам на байра. 6-7 м/с запад - ламинарен кеф. Излитам и започвам да съхна, лова си единички и се кефа яко. Има добри хора, овчари, палят тревите постоянно, пиромани някакви, в равнината пушаци и огън все едно съм край Ленинград през Световната война. По едно време гледам, димовете са от исток, аз летя на запад!!!! Тъкмо си казах " Тука става нещо" и нещо стана!!! На стотина метра над старта крилото задруса и тъгна рязко напред, завартя ми се над главата, колабира, срина се и усука коланите. Пускам аз дзингиите и започвам да търся запасния. Докато го намеря крилото се оправи, ама се върза ухото. Драпнах некви канапи, нормализирах въртенето, отсуках се и като се осеферих гледам ,че съм над равнината в ротора. Кючеци, салца, латино , ама кацнах жив и здрав. Долу беше 4-5 м/с изток!!!
Пояснявам, на старта 6-7 запад, 300м по- надолу 4-5 изток..
Как става така???? :shock: :?:

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 29, 2008 9:40 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Еми така става, щото вчера след обяд, беше първата за годината лека пролетна буря и поради тази причина, във въздуха беше пълен качамак. :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 29, 2008 9:42 am 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 7:07 pm
Мнения: 226
Местоположение: Шумен
Става, става...
миналата година на М..... имаше подобен случай.

http://forums.shumen-xc.org/index.php?s ... &#entry792

_________________
Axis Mercury
AVA Sport - Sprinter


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 29, 2008 11:01 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
Здрасти Пачо
Подобна аномалия се случи преди 2 дена на Расник, 250 метра баир за ЮЗ вятър, дълъг около 3 км. Излитаме със Свилен , Гущера и Василии и почваме да рееме на нивото на билото и малко отогоре . Вютър ЮЗ около 7-8 м/с. По едно време ми писна и си викам айде напред срещу вятъра да пробам Авакса ...... и се почна. 0.4- 0.5 м/с постоянно при положение че вече бях далече от склоновия ефект на хълма. От 1500 метра
качването вече беше 1- 1.5 м/с , мазно та мазно, хълма вече на около 3-4 км зад мен. Гледам едно пиле на 200 метра пред мен ,и то лети напред и катери без да върти. Викам си , кво стана сега, вълна ли е , конвергентна зона м/у два потока ли е????? Междувременно вече съм на 1900 метра НМВ а хълма е далече зад мен и катеря с 1.5-2 м/с. А небето красота . Цялото в лещи от силен ЮЗ във височина. Доста съм притеснен понеже съм точно на захода на новата полоса на аерогарата. На 2076 метра реших да търся някакво пропадане щото постоянно се оглеждах откъде ще изтрещи някой еърбъс. Но уви , пропадане нямаше никаде, цялата равнина продължаваще да си
работи с 03-05 м/с. Малко спиралки и в по долните слоеве вече бях с -1 м/с/. Междувременно от другите само Митко Ралев ме забелязал каква далаверка съм набарал и се опита да се възползва но с 10-15 мин. закъснение този магически поток беше изчезнал.
Захождайки да кацам ми направи впечатление турболенцията на кацалото....... Вятъра от ЮЗ беше станал СЗ и Расник създаваше лек ротор.
Според Ралев, студеното фронтче което нахлуваше и обърна вятъра е създало клин от студен въздух благодарение на който
се е създала конвергентна зона в цялата равнина пред хълма.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов