Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:44 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 122 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 06, 2006 2:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
На Сопот, Беклемето и Войнягово имаме нужда от ветромери, но за начало може да експериментираме на едно място. Харесва ми идеята за бартера. Тъй като местните хора са по-бедни си спомням как преди време правех тандемен полет за 4 литра ракия :roll:
Анемометъра е добре да е с GSM или радиопредавател. От нашия клуб има 4-5 км пряка видимост към старта и тъй като имаме бърз интернет можем постоянно да подаваме условията в интернет.
Относно захранването - по-добре да е автономно, че да сме независими. Димо бе говорил че може да намери слънчев панел, но трябва да видим дали офертата е още валидна и каква ще еформата на бартера :D

_________________
www.nest.bg


Последна промяна niki на Сря Яну 10, 2007 9:05 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: идея
МнениеПубликувано на: Сря Дек 06, 2006 3:52 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
http://mkmagazin.almanacwhf.ru/mk_other ... yachok.htm


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 06, 2006 8:46 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 29, 2006 7:52 pm
Мнения: 78
Местоположение: В.Търново
Браво бе Ники, значи освен че си голям летач, ти си бил и як пияч.
:P Добре, че този труден период е преминал.Представям си какъв зор е било да се изконсумира такова количество :idea: .Уважавам хората с чувство за хумор. Аз ракия не пия -затова ще включим в офертата бира.
:D До края на годината съм много ангажиран,затова януари ще се чуем да уточним подробностите. Смятай работата за 51% сигурна.
Честит имен ден :!: Пожелавам здраве и дълги полети. :P Сутринта при мен беше истинска лудница и направо изключих, че днес е Никулден - ден на рибарите и донякаде на парапланеристите / общтото е , че много от рибарските лодки се движат от вятъра/.
Наздраве :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ХАЙДЕ НАЙ СЕТНЕ ДА СЕ РАЗМЪРДАМЕ
МнениеПубликувано на: Сря Яну 10, 2007 6:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Тази събота и неделя за пореден пъта навъртях 200 км без да литна и за секунда (мда, на Сопот летяхте в Неделя, ама аз не отидох на Сопот ;-))

Който е посетил сайта на Драма не може да не е забелязал впечатляващата страница с метео данните в реално време, че даже и прогноза.

http://www.enplo.gr/weather

Софтуера с който го правят:

http://www.weather-display.com

Предполагам, че и на вас ви ПИСНА с тези метео станции да се разправяме. Аз вече съм решил - не ме интересува колко ще струва, ИСКАМ! Говорил съм с няколко човека, на същото мнение ;-).

И така, ето какви станции сме намерили до момента:

http://www.weather-station-products.co.uk/item--LaCrosse-weather-station-WS2300--WS2300.html

http://www.weather-station-products.co.uk/item--LaCrosse-weather-station-WS2500--WS2500.html

http://www.weather-station-products.co.uk/item--LaCrosse-weather-station-WS3600--WS3600.html

Очевидния, станал вече банален, проблем е, че всички тези станции се свързват с КОМПЮТЪР, за да са използваеми.

Веднага възникват проблемите: къде що го сложим, как ще го захранваме и как да го вържем към интернет.

Въпросът ми е:

1. На лифтовата станция в Сопот, можем ли да сложим там компютър, да и монтираме отгоре на дълъг прът датчика (щото мястото не е много добро) и да вържем компютъра към Интернет?

Повечето станции поддържат датчиците им да са на разстояние и да си предават данните по радиото. Това би ни позволило да сложим датчиците на десния ръб, над скалите, примерно над ръкава. Би било добре ако до там докараме захранване, да не е на акумулатори.

Можем ли да го опазим там?


ТА, ако номера с компютъра стане аз лично ще направя всичко останало!

А останалото е:

1. възможност да се гледа през уеб страница, от GSM телефон, чрез СМС, гласово, през Радио, каквото ви душа иска.
2. Ще купя станцията от някъде в европа и ще я внеса и инсталирам.


На другите стартове: една отлична опция би била ако се разберем с Глобул да поставим компютър в тяхните ретланслаторни станции.

Как да си осигурим Интернет обаче? Единият вариант е GPRS и телефон и да предаваме максимално икономично данните на друг компютър (ангажирам се да напиша софтуера). Другият е да пращаме СМС-и, но ще е скъпо и няма да е много често.

Хайде, кажете какво да правим. Твърдо съм решил да го размърдаме вече този въпрос, просто ми писна.

НАЙ-ДОБРИЯ вариант е да не се ползва компютър, а да намерим готово устройство, което да има вграден GSM комуникатор и да може да се свържем със станцията от GSM. [/url]


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: good
МнениеПубликувано на: Чет Яну 11, 2007 12:10 am 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
Преди време фирмата в която работя слагаха камери на отдалечени места, които правеха връзка с едни малки модемчета, които предаваха през gsm мрежите. Ще проуча какви са и какво би струвало да се ползват.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 16, 2007 4:50 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 9:45 am
Мнения: 137
Местоположение: Велико Търново
Име: Никола Янков
Здравейте,

случайно попаднах на описание как да се направи безжична метео станция. На който му е интересно може да изтегли документа от тук

_________________
Advance Epsilon 7

every passing minute is another chance to turn it all around


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 06, 2007 12:05 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 12:08 pm
Мнения: 55
Местоположение: София
Име: Slavi
Виждам че след една година дискусии вече се знае какво трябва да се направи,как да се направи,колко пари ще излезе и кой може да до направи.
Проблема е,че не виждам някъде чудесната идеята да е вече факт. :cry:
Предлагам да се направи фонд и всеки клуб да събере някакви пари с пиоритетна цел-да се сложи първо на Сопот-защото там се лети най-често и летят хора от цяла България.Ако от фонда останат пари ще се изградят такива устройства и на други места в България докато един ден ще има на всеки старт. :lol:

_________________
NEVER STOP EXPLORER GRAVITY
---------------------------------------
Slavi
GIN Carrera


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Вто Фев 06, 2007 12:32 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 10:53 am
Мнения: 109
Местоположение: Долна Митрополия
Име: Страхил Делийски
Хахахахахахааааааааааааа , ааааааааахахахахааа. Мисля, че и други ще са на моето мнение.

_________________
LOOK, LEAN, TURN


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 06, 2007 1:54 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 12:08 pm
Мнения: 55
Местоположение: София
Име: Slavi
p.s.100 човека x 10лв= 1000лв.Ако с едно телефонно обаждане разбираш условията за летене на Сопот ще пестиш по 10лв всеки месец от сметки и време за разговори за това какви са условията и по 200лв на месец за бензин,че си отишъл на Сопот и не е ставало,защото си тръгнал в 7 ч. и е нямало на кого да се обадиш,за да разбереш на място,че вятъра в цяла България го дават юг но на Сопот е север.(ако разбира се не си от там).
По света това е точно така направено.Пускаш един sms за Сопот старта и получаваш веднага всички нужни показатели на времето(примерно).
Не вярвам 10лв да е чак такъв проблем че да предизвиква такъв неистов смях.

_________________
NEVER STOP EXPLORER GRAVITY
---------------------------------------
Slavi
GIN Carrera


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 06, 2007 2:28 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
На Добростан вече има работеща метеостанция - http://forum.skynomad.net/viewtopic.php?t=1328. Вчера се сдобих малко материали, така че и аз започва да майсторя.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 06, 2007 4:21 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
В момента Апо ъпгрейдва и усъвършенства системата. 72-часовите проби минаха успешно при много силни ветрове. :lol: Разбрах, че само едната лопатка се е счупила и акумулатора е замръзнал. Когато дойде времето за якото летене на Добростан всичко ще е о,кей. :) :)

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Добростан метео
МнениеПубликувано на: Пет Фев 09, 2007 6:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 7:30 pm
Мнения: 73
Местоположение: Асеновград
Станцийката отново е на линия. :P Дано този път изкара повече от една седмица без зареждане. :oops: :twisted: Надяваме се най-после да запее чело,че аман от тоя гръб !... :evil: :evil: :evil:
За повече инфо 0877664147 :wink:

_________________
Поздрави от клуб "Тангра"-Асеновград


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Добростан метео
МнениеПубликувано на: Пет Фев 09, 2007 9:10 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
ТАНГРА написа:
Станцийката отново е на линия. :P Дано този път изкара повече от една седмица без зареждане. :oops: :twisted: Надяваме се най-после да запее чело,че аман от тоя гръб !... :evil: :evil: :evil:
За повече инфо 0877664147 :wink:


Най-добре при прогноза за по-продължителни силни ветрове или гръб, да я спирате, да не хаби ток на вятъра :wink:

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Захранване на метеото
МнениеПубликувано на: Съб Фев 10, 2007 10:48 am 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 7:30 pm
Мнения: 73
Местоположение: Асеновград
Красьо,погледни първата снимка от обявата на Пецана за подвесната http://forum.skynomad.net/viewtopic.php?t=1347.Това в дъното не е голям вентилатор :D :D :D ,а почти готовата перка на ветрогенератор за заряд на акумолатора на старта.Първите опити направихме миналата седмица.Оказа се,че при 5 м/с перката прави около 300 об/мин. Уточняваме типа на генератора,който да използваме.

_________________
Поздрави от клуб "Тангра"-Асеновград


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 10, 2007 11:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Мен много ми се лети!!! Звъня по 15 пъти на ден на станцията на Добростан!!!Вчера званях в 2,30 и чувам "бип,бип,бип,бип-Пачо остави ма да спя бре-гръб е , нощ е ,не става,мирясай-(гласа на Пецана)".
И после ми дойде сметката за телефона !!!!За бога братя ,не званете-телефона е импулсен.Пичовете от Тангра са решили да правят яки кинти,Апо е забелязан да оглежда парцел в центъра , а Пецана прави автосервиз. :shock:

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 122 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов