Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:27 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Питане за размер на сбруя!
МнениеПубликувано на: Вто Яну 15, 2019 6:48 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 12, 2016 4:15 pm
Мнения: 16
Местоположение: София
Име: Валери Михайлов
Бих искал да събера мнения, по следния въпрос:

Ако сте на границата между два размера сбруя, кой бихте предпочели? По-големия или по-малкия?

Ето и подробностите.
Отдавна ми е мерак за друга сбруя, (втора ръка), и взех да спестявам та до пролетта ми се иска да се обзаведа, модела е Gin Verso (алтернативата Swing Connect) ако за някой е от значение, 2 в 1, но съм толкова тежък и висок, че попадам точно на границата между размерите М и L.
Сега летя с АваСпорт и тя е L, приятно хлабава около мен и съм и свикнал да се чувствам комфортно, въпреки, че накой каза, че съм щял да изпадна от нея :D, аз нямам такова усещане. Но причината да искам нова е да събера по лека и компактна екипировка, че сегашната е 20кг.
Според данните в сайта на производителя мога да се събера и в двата размера
М - ще е по компактна, по-лека...това което целя, но ще се събирам ли със зимното яке в нея?
L - на АваСпорт ми е хлабава, но пък се събирам в нея и със зимни дрехи, въпреки, че падне ли снега не летя.
Аз лично клоня към по малкия размер - М
А вие как избирате своята? Моля за аргументирани мнения, за да погледна и от други гледни точки, за които не съм се сетил.
Предварително Благодаря!

_________________
U-turn BlackLight 2 (синьо-зелен)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Питане за размер на сбруя!
МнениеПубликувано на: Вто Яну 15, 2019 10:33 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Здравей! Когато имаш такова питане не е излишно да споменеш колко кг и см си за да може хора, които летят на такава сбруя да те насочат.

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Питане за размер на сбруя!
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2019 12:36 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Вземи по малкия. Аз летя с реверсибъл сбруя и с по малкия размер ми е по добре. Но ако ще слагаш крило в нея имай впредвид размера на крилото. Защото на по малкия размер раницата е по малка .


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Питане за размер на сбруя!
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2019 12:48 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
За да бъда по точен:
Аз съм 80 кг и висок 180 . Летя със сбруя Суп еар Алтирандо еарбаг . Летях с размер S и ми беше идеална с всякакви дрехи но може би прекалено плътна по мен. Сега си взех същата размер М с нея пак нямам грижи . По големия размер събира повече багаж и окачването е малко по високо което подобрява стабилноста. Но размер L ще е доста голям определено.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Питане за размер на сбруя!
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2019 10:31 am 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 10, 2018 4:20 pm
Мнения: 50
Име: Виктор Иванов
Вземай М!
Аз имам Gin Verso (по-новата версия) размер L. На 80кг и 178см височина ми е доста комфортна и свободна. "Карбоновата" седалка е доста широка и контролът с тяло е плавен, а не директен. Харесва ми удобството което дава при по-продължителни полети. Това което не ми харесва е, че при маневри или по-силни условия доста шавам в нея.
Относно раницата - огромна е и аз без проблеми побирам крило, full-face каска, вода и връхна дреха вътре.
Цялата ми екипировка беше 11-12кг с Verso. Сега мъкна 20кг и определено ми липсва.
Като цяло силно препоръчвам Verso-то. И мисля размер М ще ти пасне идеално.

_________________
Виктор Иванов
U-turn Blackout Plus - Rainbow coloured
AirDesign Vita 2 - Fire (Orange,Red,Yellow)
https://www.youtube.com/channel/UC6TvYI0-lAoYyLKSb6xUayw


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Питане за размер на сбруя!
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2019 5:33 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 8:13 am
Мнения: 4
Име: Иван Юнаков
Аз съм с Алтирандо 2 Ербаг М, също мисля, че седалката е комфортна и достатъчно отзивчива на тяло.
НО, както съм казвал, С ГОЛЯМА ПИШКА-ЛЕСНО СЕ ПИКАЕ. Но пък от друга страна всеки търси по-тесничко.
Аз съм 176/80 и съм добре.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Питане за размер на сбруя!
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2019 7:41 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 12, 2016 4:15 pm
Мнения: 16
Местоположение: София
Име: Валери Михайлов
Ей, хора!
Много благодаря, че така бързо се отзовахте!
И аз все повече се убеждавам, да си търся М-ка, и защото не съм пълен мисля, ще е моята размер
Бях пропуснал да си напиша размерите по-горе: 183см. 78кг.
Вече си и харесах една от обява в Германия, пък да видим дали ще спестя преди да я продадат, но и други ще има, поне съм се ориентирал с моделчето.
А благодарение на вас уточних и размера!
Още веднъж Благодаря!

Само един въпрос към Виктор, че има преки наблюдения от модела:
Случвало ли ти се е да се чувстваш слабо защитен при някое по-твърдо приземяване или пригъзяване, заради въздушния протектор, особенно ако се случи още при излитане, преди да се е напълнил с въздух?
Защото гледам вече правят модела (Verso 3) с пружина, за да се разтвори въздушната камера, още с обръщането на сбруята!
Такава пружина има и Woody valley Wani 2, сигурно ще се наложи идеята за в бъдеще.

_________________
U-turn BlackLight 2 (синьо-зелен)


Последна промяна Вальо на Сря Яну 16, 2019 8:39 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Питане за размер на сбруя!
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2019 8:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
GIN дистрибута е пичага. Що не му звъннеш да видиш дали няма нещо, което да пробваш ?


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Питане за размер на сбруя!
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 4:43 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 10, 2018 4:20 pm
Мнения: 50
Име: Виктор Иванов
С Verso-то не съм имал случки при излитане. Но пък съм имал три потенциално опасни кацания.
И при трите останах в сбруята. Избегнах вертикално падане (там вероятно защитата е съвсем малка) като в последния момент подлитах за да остана максимално хоризонтален. И с плъзгане на крака и сбруя (повече сбруя) кацах без сериозни поражения. При третия сбруята се удари и спря в голяма буца пръст, счупвайки "карбоновата" седалка и разкъсвайки няколко шева.
Със сигурност не е сбруя създадена за пригъзявания и всяко подобно изпълнение е потенциално фатално за нея.
Моята нагласа е, че има някаква защита, но наистина не бива да разчитам на нея, освен в краен случай! Ако виждаш пригъзяването като опция (нямам идея колко уверен си в кацанията си) АВА са доста добра и евтина алтернатива със супер защита.

_________________
Виктор Иванов
U-turn Blackout Plus - Rainbow coloured
AirDesign Vita 2 - Fire (Orange,Red,Yellow)
https://www.youtube.com/channel/UC6TvYI0-lAoYyLKSb6xUayw


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Питане за размер на сбруя!
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 11:58 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 12, 2016 4:15 pm
Мнения: 16
Местоположение: София
Име: Валери Михайлов
Благодаря, за обстойния, и така полезен отговор.
За мен сбруята е с надеждна защита, щом може едно приземяване да е достатъчно твърдо, че да се счупи дъската, а на пилота да му няма нищо, то сбруята си е добра.
А и аз нямам практика, да се пригъзявам, дори не помня някога да ми се е случвало. Винаги е на крака....с 2-3 изключения, но понякога и това се случва, за това искам да знам на какво мога да разчитам.
Иначе в момента съм с Ава Спорт Тангра и наистина има голяма възглавница и под седалката и на гърба, но и от Версото ще съм доволен, сигурен съм!
Още веднъж Благодаря за отзивчивостта и отделеното време! Успешни и красиви полети!

_________________
U-turn BlackLight 2 (синьо-зелен)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов