Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 6:55 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Ръкавици за летене - какви, откъде, на каква цена..?
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2007 12:19 pm 
От известно време се оглеждам по магазините да намеря ръкавици, които хем да са пригодни за летене, хем да не са много скъпи.
Под пригодни за летене имам предвид да са леки, да позволяват да усещаш вървите и да не пропускат вятър. (съжалявам ако пропускам нещо или звуча глупаво). В момента летя с някакви ментарски, взех ги от един ловно-рибарски магазин, но са много дебели и след половин час във въздуха ми замръзват ръцете.
Споделете какви ползвате вие и какво трябва да се гледа при избора на ръкавици.
Също ме интересува лятото с какви ръкавици се лети


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2007 2:02 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Зимата летя с ръкавици за сноуборд, или ски, а лятото с поларени ръкавици за колоездене от DRAG, но не тези без пръстите. :) Никога до сега не са ми мръзнали ръцете въпреки, че имам полети при доста ниски температури. Също и лятото никога не летя без ръкавици.
Успех в търсенето и имай в предвид, че евтините неща са от некачествени материали и едва ли ще ти свършат работа. :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2007 2:51 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Какво ще кажете за това? От този каталог може да се поръча на click@motorco.biz без оскъпяване. Някои неща, макар и моторджийски, стават и за нас, а и цените са добри.

_________________
YouTube facebook


Последна промяна Димитър Илиев на Вто Мар 13, 2007 2:55 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ;
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2007 2:54 pm 
si4kite izboeni do tuk sa prekaleno debeli i se gubi 4ustvoto za dopir i ot skorosta na reakcite ne az go kazvam a xora na koito tova im e rabota.........


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2007 3:29 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Никакво чувство с крилото не губя поради по-дебелите ръкавици. Аз крилото го чувствам с тялото, задника и раменете си, а не с това, което ми е на ръцете. :twisted: :twisted:

Това е лично мое мнение, основано на опита, който имам и не искам да ангажирам никого с него! Който смята че греша моля да не се съобразява с мнението ми! :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2007 4:55 pm 
Аз летя с поларени ръкавици и определено не ги препоръчвам,поради причината,че когато ми се наложи да изтегля вървите ан А-коланите,за да погася крилото в следствие на отворен запасен- вървите се хлъзгаха. Ръкавицата ми е протрита. За нем това не е правилния избор. Аналогично мисля,че и дебелите ръккавици за сноуборд биха предизвикали същите затруднения,който определено могат да бъдат много опасни.
Един приятел парашутист си е взел от испания ръкавици от моторджийски магазин. Когато ги видях в първия момент помислих,че са за парапланер,защото са от някакво дебело трико (отгоре), естествена велурена кожа отдолу и по дължина на целите пръсти.,много стегнати по ръката са и дават усещане до самия връх на пръстите. Той сподели,че за парашутизма за перфектни, поради изброените причини,както и това,че не усещал студ при скока.
За съжаление в Б-я не съм виждал подобни ,но определено мисля да си поръчам такива.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2007 7:22 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Летя от почти 2 години с ръкавици TCM. Много съм доволен. Не са дебели, и зиме и лете ми е комфортно с тях (само 1 път са ми измръзвали пръстите), имат защита от протриване по дланите и пръстите, не пречат за снимането с фотоапарат. Не се късат. И струват само 3лв! :D Ангел беше накупил десетина чифта и ги раздаде наляво и на дясно. :)

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2007 7:40 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Забравих да напиша, (а това е важно), че всичките ръкавици, които ползвам за летене имат специално гумирано покритие по дланта и вътрешните части на пръстите. :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 14, 2007 11:38 am 
Абе тука намерих едни, как мислите, дали са читави?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 14, 2007 3:08 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 4:16 am
Мнения: 108
Местоположение: Melbourne
Бих ви препоръчал ръкавиците на GRADIENT - изключително качествени, удобни и на дланите и пръстите са подсилени с кевлар.
Може да ги видите и поръчате тук (а също предполагам от всеки друг GRADIENT dealer):

http://www.paraglidingheadquarters.com/suits.html

_________________
FACE YOUR FEARS, FLY YOUR DREAMS!
Илин Илинов - Gin "Carerra"; Niviuk Peak 5
Gin Genie light; Skywalk Range Air


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 14, 2008 1:18 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 2:18 pm
Мнения: 7
Незнам ,но на мен ми изглеждат подходящи тези[/url]


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 14, 2008 1:33 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Зиме лете все с едни летя .. Тънки на Индидипендънс с микрополар. много добро ... Е айде в най големите студове слгах по дебели ... ама иначе нямам проблем
Питай Пастора.

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 06, 2008 9:24 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 11:16 pm
Мнения: 139
Местоположение: София
Име: Кирил Венев
ТОВА e моят избор за ръкавица за сега. Ползвал съм ги през лятото и есента (току що започващата ;) ). Купих ги този сезон и още не съм ги пробвал през зимата, но според мен ще стават и за тогава. Има три размера. Цената е доста интересна - 18лв. ;).

_________________
Current Wing - Element AIR :: Harness - AVA Sport Tangra Side :: Rescue - Aeros OK-38 :: Helmet - Independence Hi-Tec


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 07, 2008 6:21 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 9:09 pm
Мнения: 198
Местоположение: Холандия
ето нещо интересно: http://link.marktplaats.nl/191721819


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов