Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 5:47 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: ADVANCE избра SkyNomad
МнениеПубликувано на: Съб Дек 22, 2007 2:52 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Наскоро представител на реномираната швейцарска фирма посети България и финализира предложението си, SkyNomad училището да бъде официален представител на Advance за България.
Най-добрият български пилот Орлин Димов бе поканен да стане част от Advance VIP Team!

Advance е съдадена през 1988 година и бързо се налага като символ на качество, прогресивен дизайн и победител.
Името на компанията означава напредък/прогрес/възход и въпреки че звучи ангажиращо и отговорно, то не разочарова последователите си през годините. В Advance има традиция, дух и стремеж към съвършенство.
Основен дизайнер е германският авио инженер Томас Риплингер, разработките и тестовете се извършват от най-добрите пилоти в света в Тун/Швейцария, а производството е в собствена фабрика във Виетнам.
За разлика от други производители, Advance не са просто консуматори на съществуващи технологии и материали, а са активни участници в разработката на нови платове (Skytex), профили (HiArc) и идеи (Direct-Handling)

....
През годините ми като пилот и инструктор съм опитвал най-различни крила, но при Advance осъзнавах, че летя на нещо по-добре обмислено и изработено. През 2001 летях една Sigma, която бе най-термичарското крило което съм летял. Дори и сега рядко се среща крило, което естествено се засмуква и центрира от термиката, върти с лекота и катери ефективно нагоре.
Между другото Advance се разработва и тества в често силни алпийски условия, където знаят къде е границата между сигурността и ненужното изцеждане на технологии и материали.
Преди две години пробвах следващ модел Sigma и новото за мен бе прогресивното увеличаване на натоварването при увеличаването хода на управлението. В авиациата това се нарича обратна връзка от летателния апарат към пилота и освен за безопасността на полета това е важно и за ефективната управляемост на крилото т.е. във всеки момент ясно знаеш колко управление си приложил (direct handling).
От миналата година обучаваме ученици да правят спирали с Alpha. Повечето DHV 1 и 1-2 крила имат характерна точка на влизане и излизане в/от спиралата и повечето начинаещи се плашат от рязкото насвирване на спиралата и получават некомфортни разклащания след рязкото и излизане. При Alpha-та 360 градусовите завои плавно преминават в спирала, а при излизане спиралата плавно си разлага енергията в 360 градусови завои.
Наблюдавали сме случаи на "магическо" възстановяване на Alpha в класически ротори от големи асиметрични колапси. Зад "магията" се крие целенасочена дейност към т.нар. пасивна безопасност.
Наскоро тествах новата си Omega 7 в термични условия и на пълен спийд получих 40-50% колапс, който се самовъзстанови бързо и не ме отклони на повече от 45 градуса от курса ми. Вероятно освен потенциала за развитие в областа на аеродинамичното качество, HiArc моделите имат по-стабилно поведение в турбуленция.

Знам, че всичко това може да звучи комерсиално. Advance са вероятно най-скъпите крила на пазара. Няма нужда да пиша повече. SkyNomad училището става тест център, където всеки може да опита и оцени продуктите на Advance.

За повече информация погледнете advance.ch или ни се обадете.

Продуктите на Advance може да поръчвате и при Антон Найденов.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 24, 2007 5:05 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Супер! Поздравления на Sky Nomad и на Орлин! Да видим каква торба ще отвори Орлин през 2008 - какво животно ще изскочи отвътре.

А тая тема ми се струва по-добре да се премести в "Новини", че в "Екипировка" малко се влиза. А и си е Новина!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов