Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 8:01 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Нова сбруя от Аваспорт
МнениеПубликувано на: Пон Фев 02, 2009 2:26 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
Здравейте
Новината е ,че се "роди" нова сбруя от Аваспорт!!!!
Замисляна от мен и Ангел като парамоторна сбруя,след малки промени по въпросната подвесна система(дето още си няма име) се получи много приятно разширяване сферата на нейното приложение
Най-близко е израза " 3 в 1" .
-максимално опростена и олекотена сбруя за парамотор
-лека,малка и сигурна сбруя за пасажер(и за безмоторно и за моторно возене)
-минимално необходимата и достатъчна сбруя за свободно летене(с уговорката ,че в оригиналния си вид има само твърд протектор и за фрии флай е желателен един закачваем мек или надуваем протектор)Аваспорт произвеждат надуваем 120 грамов сертифициран за 10G протектор!!!!
Сбруята е лека(само 2,31 кг) и наглед малка, но е с много широки граници на регулиране според ръста и теглото на пилота....
Удобна е за мен(186см и 100кг), но може да се намали и за 140см,40кг пасажер....
Лесно се регулира позата на пилота във въздуха....от "седнал на столче" (например за целно кацане),през полулегнал до легнал(за минимално съпротивление)....
С всяка сбруя стандартно си върви нескъсваема стъпенка с регулируема дължина(за повече комфорт)
Има си на правилното място и ролки за спиид система
Макар ,че е минималистична ,нищо не пречи за закачване на един фронт контейнер за багаж и/или парашут
Сбруята си има вграден фал за парашут защитен с капак на велкро...
Налична е на склад(при мен) в два размера L и M ,като при необходимост може да се произведат липсващите размери....
Има три възможни чифта точки на окачване.....най-ниско,средно или високо....според конкректното приложение и предпочитание....
Това е предимството да си имаме в България един от водещите в света конструктор и производител на сбруи....
Може да ни произведе ТОЧНО това от което имаме нужда!!!!
п.с....скоро ще сложа снимки...

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов