Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 25, 2024 6:06 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: ларингофон
МнениеПубликувано на: Сря Юли 15, 2009 11:30 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
Дайте акъл бе момци, имам радио Vertex 150 летя предимно моторно и обикновенните микрофони хващат много шум от мотора та одсреща не чуват нищо :( казаха ми за ларингофоните че улавят само говора, от каде да търся подходящ или какво изобщо да измисля да имам нормална комуникация с останалите????????

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 15, 2009 11:39 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Yaesu имат едни слушалки с вграден микрофон и с бутон който се увива около пръста с велкро. Много добре се чува и не хваща абсолютно никакви външни смущения защото звука се предава от едното от хрущялчетата в ухото директно на микрофончето. Има един единствен недостатък: трябва да се оперира много внимателно с него - тоест да не се мачка и огъва много слушалчицата защото лесно се прекъсват жичките на микрофончето!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 15, 2009 4:38 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
мани ги тиа ларингофони....
има електретни,дето без проблем се съгласуват с модерните станции,но много изкривяват говора и отсреща не е много разбираемо...за динамичните ларингофони не говоря...всички вече забравихме схемичките за преобразуване на импеданс...платчица...захранване...жички....това в нормалното летене има недълъг живот...
моето решение е
специална парамоторна каска (от по-скъпите,моята е от APCO) и радиостанция VX6(става и VX3) с програмируема чувствителност на микрофонния вход.Сетва се на положение 3 и микрофона почти не чува шумове освен гласът на пилота...
дунапренов ветробран на микрофона е задължителен.стегни го с една свинска опашка за да имаш по-дълго време...Джам на каската също намалява шумовете...(микрофона е между джама и устните.)

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 16, 2009 8:30 am 
Offline

Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 10:21 am
Мнения: 136
Местоположение: Sofia
Зддравей,

Аз съм пробвал с какво ли не имах и ларингофон за Yaesu ама нищо и нищо.Накрая ми писна и си купих каска на Icaro с антифони микрофони и всякякви други фони.
Рекламираха ми я като универсална т.е. става и за авиационни и за любителски станции, ама пак ....ур.Работи добре само с авиационните Yaesu така че сега имам две авиационни станции и дори ме чуват като говоря :D.След по задълбочено проучване на пазара се оказа че си струва да даваш пари само за това-

http://www.lynx-avionics.com

Всичко друго е антифони на PELTOR за 30 лв. в които е набутан пасивен RLC или RC филтър с елементи за 5 лв. и ти ги продават за над 100евро!!!Моите ги отварях и вътре е страшна тъпотия.Направени
са като в час по трудово :D .Добре че в авиационните станции има филтри та се чува.


Поздрави
Стоян


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов